Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Кулик Р.М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Кулик Р.М. 
Оптимізація системи використання лучних травостоїв в умовах північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / Р.М. Кулик ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Наведено результати дослідження комплексного впливу різних режимів використання та удобрення на формування видової структури лучних травостоїв, їх продуктивність, якість корму, нагромадження кореневої маси та зміну деяких елементів родючості грунту. Встановлено підвищення економічних показників сіяних люцерно-злакових травостоїв і природних луків у разі проведення першого укосу на початку цвітіння, а також збирання отав у фазі галуження бобових або кущення-початку трубкування злаків і застосування сінокосозмін. Виявлено, що раннє скошування травостою з проведенням всіх укосів у фазу галуження люцерни посівної знижує збір сухої маси, але покращує її розподіл за укосами. Вперше встановлено оптимальні строки початкового відростання люцерно-злакових отав (з 15-го липня, 1-го та 15-го серпня) для осіннього використання, які дозволяють забезпечити безперебійне надходження високоякісної рослинної маси з 15-го серпня до випадання снігу та подовжити пасовищний період на 50 - 60 днів, а в цілому за сезон збільшити його з 140 - 150-ти до 200 - 210-ти. Розроблено модель пасовищного конвеєра для безперервного забезпечення худоби високоякісним зеленим кормом протягом 210-ти днів. Показано залежність економічної та енергетичної ефективності виробництва трав'яних кормів від типу луків, видового складу травостою та режиму їх використання.Обгрунтовано шляхи зменшення витрат у техногічному процесі поліпшення та використання лучних угідь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-458 +
Шифр НБУВ: РА335406

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського