Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Лагуненко О.С.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Лагуненко О.С. 
Пошук та дослідження прихованих скупчень паливовмісних матеріалів зруйнованого 4-го блока Чорнобильської АЕС: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / О.С. Лагуненко ; Ін-т пробл. безпеки атом. електростанцій НАН України. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Проаналізовано дані про паливовмісні матеріали (ПВМ) зруйнованого четвертого блока ЧАЕС, інформацію про умови та чинники, що визначали утворення та розтікання лавиноподібних ПВМ (ЛПВМ). Показано, що поліхромні ЛПВМ не є однорідними та залежно від кольору включень мають різний хімічний і радіохімічний склади, вміст урану коливається від 5 % (синій колір) до 8 % (коричневий колір), збіднення за цезієм у синьому типі включень приблизно удвічі менше, ніж у коричневому та жовтому. Це доводить, що у формуванні потоку поліхромної лави брали участь, як мінімум, два незалежні осередки утворення лав. Розроблено фізичну модель і проведено тепловий розрахунок процесу утворення ЛПВМ на верхніх відвітках зруйнованого четвертого блока ЧАЕС. На підставі виконаних розрахунків показано, що для здійснення процесу лавиноутворення за умов активної стадії Чорнобильської аварії було необхідно не менш 16-ти збірок або близько 1 т відпрацьованого ядерного палива. Це дає підставу стверджувати, що на верхніх відмітках зруйнованого блока знаходиться не менше 15 т ЛПВМ. Запропоновано сценарій утворення зон з високим вмістом урану у приміщенні 305/2. Обгрунтовано можливість утворення глибоких порожнин у масиві підреакторної плити, заповнених ПВМ з високим вмістом урану. Розроблено модель зони з високим вмістом урану у південній частині південо-східного квадранта приміщення 305/2. Розраховано масові параметри цієї зони. Відзначено, що результати розрахунків розподілу густини потоків нейтронів за межами зони з високим вмістом урану у зазначеному приміщенні числово та за характером змін задовільно збігаються з результатами прямих вимірювань. Показано, що у масиві підреакторної плити у квадранті 46 / 47, И / К присутні скупчення ПВМ з вірогідною максимальною концентрацією урану 30 % і більше.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-035 +
Шифр НБУВ: РА361784

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського