Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Лебедєва Т.М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Лебедєва Т.М. 
Ефективність впливу самоконтролю та самоаналізу на перебіг бронхіальної астми після навчання в "Астма-школі" з врахуванням пікфлоуметрії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.М. Лебедєва ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 30 с. — укp.

Обгрунтовано можливість підвищення ефективності базисної терапії бронхіальної астми (БА) у дітей за рахунок опанування принципами самоаналізу та самоконтролю під час навчання пацієнтів в "Астма-школі" на базі моніторингу пікової швидкості видиху (ПШВ). Проведено порівняльне дослідження клініко-анамнестичного, лабораторного та інструментального обстеження у динаміці 100 дітей віком від 7-ми до 11-ти років з персистуючою БА різного ступеня важкості. Розглянуто результати навчання дітей в "Астма-школі" як базисного та розвиваючого етапу у програмі ступеневого підходу щодо навчання пацієнтів та їх батьків у межах розробленої освітньої концепції. Запропоновано методики оволодіння навичками користування пікфлоуметром і щоденного моніторингу функції дихання як одного з об'єктивних критеріїв стану дихальних шляхів. Розроблено методику відпрацювання навичок самоконтролю за симптомами астми та оцінки фізичного стану за системою "кольорових зон". Доведено позитивний вплив немедикаментозного методу лікування (навчання в "Астма-школі") на перебіг БА у дітей. Обгрунтовано показання до проведення етапної комплексної терапії, яка поєднує базисні (протизапальні, протиалергічні) та немедикаментозні методи лікування (навчання в "Астма-школі"), що значно підвищує його ефективність. Розроблено комплексну освітню програму для дітей, хворих на БА, застосування якої сприяє підвищенню ефективності лікування та якості життя пацієнтів. Доведено в катамнезі, що застосування немедикаментозних методів лікування (освітньої програми на основі проведення базисної терапії) дозволило встановити контроль за перебігом захворювання у 85 % хворих дітей та зменшити відсоток пацієнтів з важким перебігом БА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3 +
Шифр НБУВ: РА344919

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського