Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Ляшенко А.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Ляшенко А.В. 
Поліморфізм гена ангіотензинперетворюючого ферменту, добовий профіль артеріального тиску та ефективність бета-блокаторів у хворих з метаболічним синдромом Х: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / А.В. Ляшенко ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2003. — 23 с. — укp.

Установлено особливості клінічних проявів артеріальної гіпертензії (АГ) в пацієнтів з метаболічним синдромом X, в яких за даними добового моніторування артеріального тиску (ДМАТ) доведено вірогідне підвищення артеріального тиску (діастолічного артеріального тиску - ДАТ) у нічні години, а також підвищення варіабельності систолічного артеріального тиску (САТ) нічного та ДАТ у порівнянні з пацієнтами з АГ та ожирінням. Показано, що у хворих з метаболічним синдромом Х наявність D-алеля гена ангіотензиперетворювального ферменту супроводжується більш тяжким клінічним перебігом захворювання у порівнянні з пацієнтами з II-генотипом, про що свідчать результати ДМАТ (вірогідне збільшення ДАТ, індексу часу ДАТ, індексу площі ДАТ, частоти серцевих скорочень, варіабельності САТ і ДАТ, зниження добового індексу (ДІ) САТ і ДІ ДАТ), показники агрегації тромбоцитів (вірогідне збільшення ступеня аденозіндіфосфату (АДФ) - агрегації тромбоцитів і зниження ступеня адреналін-індукованої агрегації тромбоцитів) та показники ліпідного обміну (вірогідне збільшення рівня тригліцеридів). Установлено вірогідне зростання активності ангіотензинперетворювального ферменту в пацієнтів з метаболічним синдромом Х у порівнянні з особами з АГ та ожирінням. Доведено, що в пацієнтів з метаболічним синдромом Х є виражені зміни тромбоцитарної ланки гемостазу, що підтверджується вірогідним збільшенням ступеня АДФ - агрегації тромбоцитів та зниженням ступеня адреналін-індукованої агрегації тромбоцитів у групі з метаболічним синдромом Х у порівнянні зі здоровими особами. установлено вірогідне зниження більшості показників ДМАТ. На підставі аналізу динаміки показників агрегації тромбоцитів та активності ангіотензинперетворювального ферменту під впливом терапії встановлено вірогідне зниження активності цього ферменту за умов застосування бетаксололу й атенолу та вірогідне зниження ступеня АДФ - агрегації тромбоцитів у групі бетаксололу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 +
Шифр НБУВ: РА327394

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського