Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Маврич В.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Маврич В.В. 
Особливості росту, будови та формоутворення кісток скелету під впливом гелій-неонового лазера і рентгенівського випромінювання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.В. Маврич ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.8

Рубрики:

      
2.

Маврич В.В. 
Структурно-функціональні основи організації поперекового відділу хребта людини в онтогенезі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / В.В. Маврич ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 36 с. — укp.

Вивчено межі вікових особливостей, статевої та індивідуальної мінливості поперекового відділу хребта людини у всі періоди постнатального онтогенезу з використанням остеометричних, морфометричних, біохімічних, гістоморфометричних, біомеханічних методів, методу ядерно-магнітно-резонасної томографії, рентгеноструктурного аналізу, тривимірного комп'ютерного моделювання та кінцево-елементного аналізу. Створено апаратно-програмний комплекс для морфометричних досліджень. Розроблено обладання для підгототування кісткових зразів і новий спосіб створення тривимірних комп'ютерних моделей поперекового віділу хребта. Завдяки застосуванню тривимірного моделювання розширено уявлення про біомеханіку хребтового стовпа. За результатами кінцево-елементного аналізу доведено, що звичайна форма поперекового хребця є оптимальною для передачі відповідних навантажень на стиск, а крайні форми індивідуальної мінливості хребців (які зустічаються у 0,4 % - 4,8 % випадків), змінюючи його геометрію, призводять до зниження функціональності системи. За методом кінцевих елементів розраховано напруги та деформації у всіх поперекових хребцях і міжхребетних дисках з використанням створених тривимірних комп'ютерних моделей хребта для всіх вікових груп. З'ясовано, що до періоду формування поперекового лордозу (у новонароджених і грудних дітей), має місце інший принцип їх розподілу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р364.194.8 +
Шифр НБУВ: РА341380
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського