Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Макарчук О.С.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Макарчук О.С. 
Використання інбредних ліній та тестерів різної генетичної структури в селекції кукурудзи на гетерозис: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.С. Макарчук ; Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва УААН". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання підбору компонентів гібридизації для одержання гетерозисних гібридів, оцінювання вихідного матеріалу щодо комбінаційної здатності з використанням тестерів різної генетичної структури. Виділено самозапилені лінії та гібридні комбінації, які характеризуються комплексом ознак, що формують вегетаційний період та індивідуальну продуктивність. Проведено групування ліній за мінливістю загальної тривалості вегетації та продуктивностї зерна. Визначено загальні тенденції для формування зв'язків вегетаційного періоду й індивідуальної продуктивності самозапилених ліній. Установлено особливості формування взаємозв'язку періодів вегетації у тест-гібридів. Значною мірою він залежить від тривалості аналогічних періодів у материнської форми, виявлено відсутній зв'язок з тривалістю у батьківських ліній. З використанням тестерів, до складу яких входять лінії різних зародкових плазм, визначено ефекти ЗКЗ та константи СКЗ самозапилених ліній. Установлено вплив певних тестерів і самозапилених ліній на формування врожайності, ефекти гетерозису (істинний і гіпотетичний) і коефіцієнт домінування. Показано особливості прояву комбінаційної здатності та вплив тестерів на врожайність тест-кросних гібридів. Запропоновано критерії добору тестерів для оцінювання селекційного матеріалу на підставі прояву гетерозисного ефекту та показників комбінаційної здатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31 +
Шифр НБУВ: РА359691

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського