Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Матвійчук М.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Матвійчук М.В. 
Геохімія рідкіснометалевого рудоутворення в докембрійських лужних породах та карбонатитах Приазовського блоку Українського щита: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.02 / М.В. Матвійчук ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено закономірності розподілу рідкісних елементів, визначено геологічні та фізико-хімічні умови кристалізації, джерела речовин і генезис рідкісноземельного зруденіння в лужних породах і карбонатитах докембрію Приазовського блоку Українського щита (УЩ). На підставі комплексного дослідження речовинного складу порід мінералів, ізотопно-геохронологічних та ізотопно-геохімічних досліджень встановлено певні закономірності розподілу рідкісних елементів у лужних породах і карбонатитах Приазовського блоку УЩ. Встановлено, що в деяких лужних породах і карбонатитах мінерали-концентратори рідкісних елементів концентруються в підвищених або породоутворювальних кількостях, утворюють прояви та родовища (Азовське, Балка Мазурова). Перспективними щодо виявлення таких родовищ визначено масиви Малотерснянський та Дмитріївський. Доведено, що формування родовищ азовського типу відбувається в диференційованих (розшарованих) інтрузіях сієнтів, які мають геохімічну спеціалізацію щодо цирконію та лантаноїдів, збагачені леткими компонентами - фтором і водою, нагромадженими в процесі кристалізаційної диференціації розплаву. Зроблено висновок, що ізотопні дані про лужні породи та карбонатити Приазов'я свідчать про їх мантійне походження. Зазначено, що окремі ділянки мантії дещо відрізняються своєю неоднорідністю, зумовленою різними геодинамічними обстановками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.1(45УКР)-24 + Д59(45УКР)432
Шифр НБУВ: РА318582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Матвійчук М.В. 
Структура і властивості високоміцних титанових сплавів, синтезованих із використанням гідрованого титану: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / М.В. Матвійчук ; НАН України, Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Розроблено фізичні засади одержання високоміцних псевдо-бета титанових сплавів з високим вмістом легуючих елементів (до 18 мас %) методом синтезу з порошкових компонентів на основі гідрованоготитану. Проведено порівняльне дослідження процесів хімічної гомогенізації, еволюції мікроструктури, ущільнення гетерогенних сумішей у процесі синтезу сплавів Ti-5Al-5V-5Mo-3Cr та Ti-10V-2Fe-3Al. Показано, що максимально швидке завершення синтезу досягається у разі введення легуючих елементів у вигляді комплексних сполук відповідного хімічного складу, а лімітувальним процесом під час синтезу є заліковування пористості. Розкрито специфіку сплавів даного класу, легованих одночасно елементами, які стабілізують alpha та beta-фази. Виявлено, що внаслідок складного взаємозв'язку еволюції системи пор і зеренної структури одержати густину, наближену до теоретичної, надвичайно складно. Показано, що ефективними методами формування високоміцних станів у сплавах є створення рівномірних дифузійних потоків за рахунок використання дисперсних фракцій легувальних порошків і модифікація температурно-кінетичних умов синтезу для забезпечення процесу розпаду гідриту титану виключно у beta-області. На підставі проведених досліджень розроблено вимоги до порошку гіриду титану й одержано прототипи виробів з високоміцних титанових сплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.16 + К345.16 +
Шифр НБУВ: РА369174

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського