Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Михайлова І. І.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Михайлова І. І. 
Філософський антропологізм в контексті ренесансного неоплатонізму XV ст.: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.05 / І. І. Михайлова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Здійснено дослідження філософського антропологізму в контексті ренесансного неоплатонізму XV ст. Проаналізовано варіанти ренесансного неоплатонізму М. Кузанського, Марсіліо Фічино та Джованні Піко делла Мірандола. Визначено особливості теоретичного підгрунтя формування онтологічних та антропологічних уявлень М. Кузанського та флорентійських неоплатоніків. Визначено рецепцію антично-середньовічної діалектики у вченнях Кузанця, Фічино та Піко. Зазначено, що рецепція античної та середньовічної філософської спадщини з боку флорентійського неоплатонізму, яка на перший погляд здається еклектичною, була свідомою та системною. Доведено, що філософські системи Фічино, як і М. Кузанського, не були пантеїстичними, а скоріше характеризуються як панентеїстичні. Розкрито зміст опорних понять у вченнях Фічино та Піко, а також показано зв'язок даних понять з ідеями М. Кузанського. Виявлено, що для ренесансного неоплатонізму вищим здобутком був характерний філософський антропологізм, який притаманний вченням М. Кузанського, Фічино, Піко, та є своєрідним об'єднуючим стрижнем їх філософських уявлень. Він є стрижнем як їх власних вчень, так і стрижнем загалом ренесансного неоплатонізму як явища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ІТА)5-401.1 + Ю3(4НІМ)5-401
Шифр НБУВ: РА384348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського