Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Мох'д А. Тх. Маджалі$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Мох'д А. Тх. Маджалі 
Локалізація та природа аномалій природного імпульсного електромагнітного поля Землі: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / А. Тх. Маджалі Мох'д ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Розроблено шляхи раціонального застосування методу природного імпульсного електромагнітного поля Землі (ПІЕМПЗ) для розв'язання геологічних задач, зокрема, як складової комплексу геофізичних методів з локалізації зон напружено-деформованого стану гірських порід. Розвинуто теоретичні та прикладні передумови застосування методу ПІЕМПЗ під час проведення досліджень природно-техногенних систем з метою локалізації та пояснення природи розривних порушень техногенного та природного походження на підставі досвіду застосування даного методу на конкретних будівельних майданчиках у Краматорську, Харкові та Криму. Запропоновано новий підхід до вивчення анізотропного стану гірських порід навколо імпульсного джерела сейсмічних коливань. Визначено принципи та поетапність постійнодіючого моніторингу з застосуванням методу ПІЕМПЗ на потенційно небезпечних у геологічному аспекті територіях (на прикладі ділянок трансмагістральних газопроводів). Для тривимірного картування напружено-деформованого стану грунтового масиву за умов дослідження небезпечених інженерно-геологічних територій необхідно використовувати комплекс геофізичних методів, зокрема ПІЕМПЗ, електрометрію та сейсмометрію. Вдосконалено науково-методичні основи на підставі досвіду застосування методу ПІЕМПЗ на конкретних майданчиках у зазначених регіонах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.1 +
Шифр НБУВ: РА364442

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського