Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Міщенко Л.А.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Міщенко Л.А. 
Вплив домішки ванадію на дефектоутворення в телуриді кадмію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Л.А. Міщенко ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню дефектів ванадію у телуриді кадмію. Визначена конфігурація, енергія іонізації дефектів ванадію та їх вплив на електричні, фотоелектричні, оптичні та магнітні властивості CdTe. Досліджено концентраційний вплив ванадію у розплаві на властивості CdTe. Встановлено існування критичної концентрації ванадію у розплаві CdTe, при якій починається утворення комплексних дефектів з участю ванадію. Досліджено вплив різних обробок, таких як термічна та ультразвукова, на електричні та фотоелектричні властивості кристалів CdTe:V. Показано, що значний вклад у формування електричних та фотоелектричних властивостей кристалів після ультразвукової обробки вносить тонкий приповерхневий шар, збагачений електронами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222,022

Рубрики:

      
2.

Міщенко Л.А. 
Порушення добового ритму артеріального тиску у хворих на есенціальну гіпертензію та їх співвідношення з нейрогуморальними факторами регуляції артеріального тиску: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Л.А. Міщенко ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2002. — 23 с.: рис. — укp.

Досліджено характеристики циркадних ритмів артеріального тиску (АТ) та їх співвідношення з гуморальними вазоактивними факторами у хворих на есенціальну гіпертензію (ЕГ) з різними типами добового профілю АТ та оцінено їх зміни під впливом лікування. Вивчено параметри добового моніторування АТ і вміст катехоламінів, інсуліну, а також активність ангіотензин-перетворювального ферменту (АПФ) в ранкові години в хворих на ЕГ зі збереженим двофазним циркадним ритмом АТ та з порушеннями циркадного ритму АТ, а також можливості медикаментозної корекції за допомогою ірбезартану та індапаміду виявлених порушень. У 54 % обстежених хворих на ЕГ виявлено порушення добового ритму АТ, з них у 40 % - недостатнє зниження АТ вночі, у 9 % - надмірне зниження АТ вночі та у 5 % - більш високий рівень АТ вночі, ніж вдень. Встановлено, що у хворих з недостатнім зниженням АТ вночі (non-dipper) рівень адреналіну, норадреналіну й АПФ нижчий, ніж у хворих з нормальним циркадним ритмом АТ (dipper). Для хворих non-dipper характерна прихована гіперінсуліемія, що виявляється за умов навантаження глюкозою. Продемонстровано коригуючий вплив антигіпертензивної терапії на показники добового профілю АТ, симпатоадреналової та ренін-ангіотензинової систем, стан вуглеводного обміну. Показано, що ірбезартан активує процеси синтезу оксиду азоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3
Шифр НБУВ: РА321668

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського