Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Омельченко С.О.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Омельченко С.О. 
Стан азотистого обміну риб в умовах забруднення нітрозамінами і токсичними елементами: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / С.О. Омельченко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Виввчено особливості показників азотистого обміну залежно від вмісту токсичних елементів, нітрозамінів у тканинах і органах костистих і хрящових риб Чорного моря. Встановлено, що вміст токсичних елементів значною мірою впливає на параметри азотистого обміну в даних риб, яким притаманнийь активний спосіб життя (r = 0,68 - 0,99). У багатьох досліджених риб виявлено корелятивний зв'язок між вмістом нуклеотидів, нуклеозидів у печінці, нітрозамінів у тканинах риб (r = 0,57 - 0,81). Розглянуто сезонну динаміку параметрів азотистого обміну, вмісту токсичних елементів і нітрозамінів у тканинах і органах чорноморських риб. Відзначено високу кореляційну залежність між вмістом нуклеотидів, нуклеозидів і токсичних елементів у тканинах риб узимку та влітку (r = -0,62 - 0,86). Установлено високу кореляцію між вмістом амінного азоту в сироватці крові та нітрозамінів у м'язах досліджених риб восени (r = 0,73 - 0,97). У тканинах багатьох досліджених видів риб з двох чорноморських бухт установлено кореляційну залежність між параметрами азотистого обміну, рівнем токсичних елементів і нітрозамінів. Відзначено негативний вплив токсикантів на азотистий обмін риб, що дозволяє оцінити стан популяцій риб, що мешкають в акваторіях з різним рівнем забруднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П728-272.511 + Е623.35*723 +
Шифр НБУВ: РА365437

Рубрики:

      
2.

Омельченко С.О. 
Теоретичні та методичні основи взаємодії соціальних інститутів суспільства в формуванні здорового способу життя учнів загальноосвітніх навчальних закладів: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.05 / С.О. Омельченко ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2008. — 44 с. — укp.

Проаналізовано філософські, психологічні, педагогічні праці з проблеми збереження та зміцнення здоров'я підростаючого покоління. Вивчено соціальний досвід і фундаментальні роботи з соціальної педагогіки з питань взаємодії соціальних інститутів суспільства та створення відкритих соціально-педагогічних систем. Визначено теоретичні та методологічні аспекти взаємодії даних інститутів у формуванні здорового способу життя учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Розкрито механізми такої взаємодії у межах територіальної одиниці. Обгрунтовано науково-методичні засади розробки концептуальної моделі взаємодії соціальних інститутів і критерії ефективності її реалізації. Експериментально впроваджено теоретичні та методичні засади цієї взаємодії як концептуальну модель формування здорового способу життя учнів загальноосвітніх закладів у межах мотиваційно-підготовчого, мотиваційно-пізнавального, мотиваційно-рефлексивного етапів і перевірено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354.5 + Ч421.53 +
Шифр НБУВ: РА357379

Рубрики:

      
3.

Омельченко С.О. 
Фізичні властивості кристалів сульфіду та селеніду цинку з дислокаціями: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / С.О. Омельченко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 28 с. — укp.

З'ясовано роль часткових дислокацій у формуванні структури кристалів сульфіду та селеніду цинку у процесі їх вирощування з розплаву, а також закономірності та вплив на фізичні властивості кристалів взаємодії нерухомих дислокацій з електронною підсистемою. Доведено, що формування структури кристалів сульфіду цинку відбувається в результаті мартенситних перетворень. Виявлено та досліджено ефект стимульованого пластичною деформацією аномального збільшення електричної провідності кристалів ZnS і ZnSe. Доведено, що за умов зсуву ростових дислокацій в атмосферах Коттрелла відбувається збільшення їх електричної активності, що пояснює особливості різних властивостей кристалів сульфіду цинку, спостережувані в області малих деформацій. Запропоновано один з механізмів деградації електролюмінесцентних властивостей досліджених матеріалів. Установлено факт збільшення електричного заряду нерухомих дислокацій за умов збудження електронної підсистеми кристалів сульфіду цинку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222,022 +
Шифр НБУВ: РА347951

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського