Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Панюта О.І.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Панюта О.І. 
Застосування синусоїдальних модульованих струмів в лікуванні хворих на гіпертонічну хворобу з супутнім синдромом апное уві сні: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.І. Панюта ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2008. — 22 с. — укp.

Установлено асоціативний зв'язок між ступенем тяжкості синдрому сонних апное та рівнем артеріальної гіпертензії (АГ) у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ). На підставі вивчення основних ланок патогенезу ГХ з супутнім синдромом сонних апное, з урахуванням особливостей клінічного перебігу, а також, зважаючи на недостатню ефективність запроваджуваної у практиці медикаментозної терапії АГ з зазначеним суспутнім синдромом, обгрунтовано можливість і доцільність застосування у комплексі з медикаментозною терапією синусоїдальних модульованих струмів у пацієнтів з зазначеною патологією. Розроблено методику з оптимальним добором параметрів впливу струмом на ділянку проекції коренів легенів. Виявлено, що застосування синусоїдальних модульованих струмів у стандартному режимі на ділянку коренів легенів на тлі медикаментозної терапії супроводжується позитивною динамікою ознак ГХ - зниженням початково підвищеного артеріального тиску (АТ), зрідженням епізодів нічної гіпертензії, а іноді (у пацієнтів з ГХ I стадії за сполучення з легкою формою синдрому сонних апное) нормалізацією АТ та зменшенням виразності синдрому сонних апное. Застосування синусоїдальних модульованих струмів згідно з біоритмами природного коливання АТ та функції зовнішнього дихання (двічі на добу) у хворих на ГХ з супутнім синдромом сонних апное дозволило одержати позитивний ефект у хворих на ГХ II та III стадії за сполучення з середньотяжкою та тяжкою формами синдрому сонних апное. Показано, що застосування опрацьованої методики супроводжується зменшенням об'єму шиї та маси тіла, а також сприяє досягненню позитивного лікувального ефекту. Показано, що застосування синусоїдальних модульованих струмів хворих на ГХ з супутнім синдромом сонних апное на ділянку проекції коренів легенів на базі медикаментозної терапії дозволяє одержувати виразний лікувальний ефект у вигляді стабільного зниження АТ у віддаленому після проведення лікування періоді впродовж 6 - 12-ти місяців). Розроблено показання та протипоказання для диференційованого застосування синусоїдальних модульованих струмів у комплексі лікування зазначеної категорії хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-542 + Р412.202 +
Шифр НБУВ: РА358771

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського