Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Первак М.Б.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Первак М.Б. 
Променева діагностика функціональних порушень лівого шлуночка у хворих з коронарогенною і некоронарогенною патологією міокарда: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.23 / М.Б. Первак ; Укр. НДІ онкології та радіології. — К., 1999. — 36 с. — укp.

З метою підвищення ефективності діагностики функціональних порушень лівого шлуночка, особливо на ранніх етапах їх розвитку, у хворих з коронарогенною і некоронарогенною патологією міокарда шляхом використання розробленої системи променевого дослідження було обстежено 659 пацієнтів: 569 хворих на ішемічну хворобу серця і 90 - з некоронарогенною патологією міокарда. Дослідження містило: рентгенографію органів грудної порожнини, комп'ютерну томографію органів грудної порожнини, ліву вентрикулографію і коронарографію, ехокардіографію, радіонуклідну вентрикулографію і сцинтиграфію, електронну комп'ютерну томографію серця. На підставі результатів обстеження систематизовано рентгенологічну, ультразвукову, радіонуклідно-вентрикулографічну семіотику лівошлуночкової недостатності у хворих з патологією міокарда у залежності від характеру і поширеності процесу. На базі верифікації результатів дослідження з даними вимірювання тиску в лівих порожнинах серця визначена діагностична цінність рентгенологічної оцінки ступеня венозної гіпертонії малого кола кровообігу, ехокардіографічних і радіонуклідно-вентрикулографічних параметрів систолічної та діастолічної функції лівого шлуночка для виявлення його функціональних порушень у хворих з патологією міокарда. Розроблено комп'ютерно-томографічні критерії диференційної діагностики III ступеня венозної гіпертонії малого кола кровообігу, що виявляється інтерстиційним набряком легенів, та легеневої патології з дифузним підсиленням легеневого малюнку за рахунок інтерстиційного компоненту. Встановлено можливості рентгенографії органів грудної порожнини і радіонуклідної вентрикулографії в діагностиці ранньої стадії лівошлуночкової недостатності у вивчаємого контингенту осіб. На основі зіставлення даних рентгенографії і ехокардіографії визначено рентгенологічні критерії оцінки перебігу лівошлуночкової недостатності у хворих інфарктом міокарда і в цілому з патологією міокарда; встановлено залежність між ступенем венозної гіпертонії малого кола кровообігу і ехокардіографічними показниками геометрії і функціонального стану лівого шлуночка. Доведено, що вираженість функціональних порушень лівого шлуночка у пацієнтів з патологією міокарда детермінована поширеність процесу у серцевому м'язі і не залежить від нозологічної форми. За даними електронної комп'ютерної томографії серця підтверджена залежність функціонального стану лівого шлуночка у хворих ішемічною хворобою серця від рівня міокардіальної перфузії. Визначені показники рентгенологічного, ультразвукового досліджень серця, радіонуклідної вентрикулографії, найбільш значущі у діагностиці функціональних порушень лівого шлуночка у хворих з коронарогенною і некоронарогенною патологією міокарда; розроблена тактика променевого обстеження даного контингенту осіб з метою виявлення лівошлуночкової недостатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-436.1 + Р457.365.11

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського