Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Петровська Г.П.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Петровська Г.П. 
Окислювальні та кон'югаційні реакції біотрансформації ксенобіотиків за умов гострого та хронічного запального процесу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.32 / Г.П. Петровська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено стан системи біотрансформації ксенобіотиків за гострого запалення (введення ліпополісахариду Sh. Boydii) та хронічного автоімунного запалення (ад'ювантного артриту) у щурів та пацієнтів з негоспітальною пневмонією. Встановлено, що запальний процес викликає значне гальмування активності ізоформ цитохрому P450 (переважно P4502E1, 2C та 3A), UDP-глюкуронілтрансферази, фенолсульфотрансферази та глутатіон-S-трансферази, уповільнює елімінацію з організму щурів ацетаніліду, амідопірину та диклофенаку та підвищує анальгетичну дію, гастро- та нефротоксичність останнього. Виявлено, що депресія ферментів асоціюється з посиленням утворення активних форм кисню і оксиду азоту, накопиченням в мікросомальних мембранах печінки продуктів пероксидації ліпідів, зміною співвідношенян між фракціями фосфоліпідів, посиленням активності ксантиноксидази та оксидази D-амінокислот. Доведено, що інгібітори синтази оксиду азоту L-NAME та аміногуанідин попереджують пригнічення активності ферментів метаболізму ксенобіотиків. З'ясовано, що висока активність запального процесу у пацієнтів з пневмонією асоціюється з гальмуванням метаболічних перетворень диклофенаку натрію та парацетамолу. Встановлено, що ступінь затримки елімінації препаратів можна визначити за тяжкістю перебігу захворювання, виявлено його кореляцію з рівнем фактора некрозу пухлини-альфа, інтерлейкіну-6 і метаболітів оксиду азоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.61 + Р281.3 +
Шифр НБУВ: РА353908

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського