Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Писарук А.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Писарук А.В. 
Біологічні ритми серцево-судинної системи: механізми вікових змін та можливі шляхи їх корекції: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.03 / А.В. Писарук ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 2008. — 40 с. — укp.

Досліджено механізми вікових змін біологічних ритмів серцево-судинної системи (ССС) і розроблено підходи щодо корекції їх порушень у період старіння. З'ясовано, що з віком в організмі людини відбуваються закономірні зміни різних біологічних ритмів ССС. Виявлено значне зменшення варіабельності ритму серця (ВРС) внаслідок зниження барорефлекторної чутливості, а також зниження амплітуди та випереджальне зрушення фази добових ритмів ССС, вегетативного тонусу, енергетичного обміну, секреції катехоламінів в результаті зменшення нічної продукції мелатоніну епіфізом, встановлено зміни ультрадіанних та інфрадіанних ритмів ССС і вегетативного тонусу. Доведено, що зниження ВРС у період старіння обумовлене віковими змінами барорефлекторної регуляції, зокрема, зниженням барорефлекторної чутливості. Встановлено, що у період старіння розвивається вегетативний дисбаланс, що проявляється у відносному домінуванні симпатичного відділу вегетативної нервової системи. З метою корекції даного порушення у людей похилого віку рекомендовано використовувати фізичні та гіпоксичні тренування. Розкрито роль вікових змін добових ритмів вегетативної регуляції, симпатоадреналової активності й енергетичного метаболізму у порушенні добових ритмів ССС у період старіння. Доведено, що основним чинником розвитку вікових змін усіх досліджених добових ритмів є зниження мелатонінутворювальної функції епіфіза. З метою корекції порушень добових ритмів ССС у людей похилого віку рекомендовано використовувати введення препаратів мелатоніну й епіталаміну, що сприяє збільшенню амплітуди добових ритмів температури тіла, частоти серцевих скорочень та артеріального тиску, а також відновленню вегетативного балансу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732*334.6 + Р410-9 +
Шифр НБУВ: РА358548

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського