Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Питецька Н.І.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Питецька Н.І. 
Кореляти емоційного напруження у родичів хворих на гіпертонічну хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.І. Питецька ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню кардіоваскулярної реактивності, стану симпатико-адреналової системи, перекисного окислення ліпідів у здорових осіб та у хворих з м'якою артеріальною гіпертензією в процесі моделювання психо-емоційного напруження. Встановлено вплив фенотипу батьків по гіпертонічній хворобі на гемодинаміку та гормональну відповідь, рівень адаптивних реакцій організму. Визначено зв'язок між частотою інтровертованості з емоційною нестабільністю, реактивністю серцево-судинної системи та обтяженою спадковістю. Створена математична модель для оцінки генетичної детермінації гіпертензивної реакції артеріального тиску при стресі. На підставі вивчених показників розроблено спосіб прогнозування гіпертонічної хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5

Рубрики:

      
2.

Питецька Н.І. 
Фактори кардіоваскулярного ризику, метаболічні показники та чинники імунозапалення у жінок, хворих на гіпертонічну хворобу: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / Н.І. Питецька ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 36 с. — укp.

У ході дослідження встановлено вікові та гендерні особливості поширеності факторів кардіоваскулярного ризику у хворих на гіпертонічну хворобу, взаємозв'язок між порушеннями метаболічних показників і статтю, рівнем артеріального тиску, атерогенезом і формуванням певного типу гіпертрофії лівого шлуночка. Доведено важливу роль маркерів імунозапалення (ФНП-альфа, ІЛ-6, ІЛ-4, СРБ) у прогресуванні гіпертонічної хвороби у жінок та виникненні метаболічних порушень. Визначено вплив менопаузи на погіршення антропометричних показників, вуглеводного та ліпідного обміну, розвиток вираженого дисбалансу регуляторних цитокінів. Запропоновані схеми комбінованої антигіпертензивної терапії для жінок з віковими гормональними та метаболічними порушеннями сприяли підвищенню лікувальних ефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА368136

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського