Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Покришко О.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Покришко О.В. 
Ступінь впливу А-бактерину на колонізацію та адгезивні властивості клінічно значущих співчленів мікробіоценозу шкіри: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / О.В. Покришко ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2007. — 23 с. — укp.

Досліджено екологічні параметри мікробіоценозів шкіри нижніх кінцівок у хворих на цукровий діабет із синдромом стопи діабетика. Встановлено адгезивні властивості представників нормальної мікрофлори та збудників гнійно-некротичних процесів. Вивчено вплив евбіотика А-бактерина на склад мікробних угруповань шкіри. Доведено, що шкіра ступні хворих на цукровий діабет заселена аеробними та факультативно анаеробними мікроорганізмами. Виявлено, що серед таксонів навидового рангу домінують стафілококи, мікрококи, коринебактерії, бацили. З'ясовано, що ступінь вираження дисбіозу шкіри у хворих з синдромом стопи діабетика пов'язана з глибиною гнійно-некротичних уражень нижніх кінцівок. У разі місцевого застосування А-бактерину виявлено його суттєвий вплив на мікробне середовище шкіри, зокрема, зменшення щільності її колонізації, зникнення представників родини Enterobacteriaceae, родів Pseudomonas та Streptococcus, суттєво зменшення S. aureus. Показано, що більшість виділених мікроорганізмів є адгезивно активними, стафілококи та мікрококи - здебільшого середньо- та високоадгезивні, бацили й коринебактерії - адгезивні або низькоадгезивні. Виявлено, що зі збільшенням тяжкості гнійно-некротичних уражень нижніх кінцівок у хворих на цукровий діабет адгезивна активність стафілококів, мікрококів, коринебактерій зменшується, а адгезивність бацил зростає. Доведено, що аерококи, які входять до складу А-бактерину, впливають на адгезивність штамів, виділених з поверхні шкіри: частка середньоадгезивних мікроорганізмів збільшується, з високою адгезивною активністю - зменшується. Вивчено чутливість мікрофлори до антибіотиків. З'ясовано, що найчастіше мікроорганізми резистентні до пеніциліну, лінкоміцину. З урахуванням домінування стафілококів у мікробіоценозі найбільшу кількість антибіотикостійких варіантів знайдено в даному угрупованні стафілококів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р457.865.7-3 +
Шифр НБУВ: РА354886

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського