Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Прокопенко І.М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Прокопенко І.М. 
Особливості мегакаріоцитарного паростка гемопоезу у хворих на мієлофіброз з мієлоїдною метаплазією, опромінених внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / І.М. Прокопенко ; Держ. установа "Наук. центр радіац. медицини" АМН України. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Досліджено радіаційно-індуковані зміни мегакаріоцитарної ланки гемопоезу у хворих на мієлофіброз з мієлоїдною метаплазією (МММ), опромінених внаслідок аварії на ЧАЕС (0,21 - 49,0 сЗв). У хворих на МММ, опромінених внаслідок аварії на ЧАЕС, у порівняльному аспекті з даними, одержаними у таких хворих за умов опромінення у межах доз природного фону, визначено більш виразні остеопроліферативні зміни, тривалішу та виразнішу гіперплазію мегакаріоцитарної ланки гемопоезу, вищий вміст кровотворних елементів в одиниці площі гемопоетичної тканини, вищу концентрацію тромбоцитарного фактора росту - BB (PDGF-BB) у кістковому мозку (КМ) за початкових стадій захворювання, вміст якого корелює з кількістю мегакаріоцитів (МгКЦ) та відносною часткою гіполопатевих форм МгКц в КМ, активацію проліферації та прискорення клітинного циклу за показником співвідношення відносної частки базо- і поліхроматофільних МгКЦ до апоптичних форм МгКЦ, вищі показники середнього цитохімічного коефіцієнта кислої фосфатази МгКц і кращу збереженість агрегаційних функцій тромбоцитів. Обгрунтовано критерії несприятливого перебігу МММ з урахуванням впливу раціаційної компоненти. Уперше у хворих на МММ досліджено зв'язки дози - ефекта з характеристиками мегакаріоцитопоезу. Визначено збільшення вмісту гіполопатевих молодих форм МгКЦ за доз понад 1,58 сЗв (p = 0,06), зменшення відносної частки функціонуючих МгКЦ за доз понад 8,92 сЗв (p = 0,02), зменшення активності кислої фосфатази у МгКЦ за доз, вищих за 11,69 сЗв (p = 0,02), зменшення абсолютної кількості тромбоцитів у крові за доз, вищих за 11,78 сЗв (p = 0,02). Показано різноспрямовану дію іонуізуючого випромінювання на мегкаріоцитопоез: стимулювальну - за доз, вищих за 1,58 сЗв і пригнічувальну - за доз від 9,67 сЗв. Одержані результати свідчать про наявний модифікувальний вплив ІВ на морфогенез МММ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.1 + Р411-3 +
Шифр НБУВ: РА361458

Рубрики:

      
2.

Прокопенко І.М. 
Синтаксичні функції синсемантичних дієслів: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / І.М. Прокопенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження синтаксичних функцій дієслів з послабленою семантикою, які запропоновано назвати синсемантичними. З'ясовано мовну природу синсемантії як лексико-граматичного явища, проведено класифікацію синсемантичних дієслів, визначено їх типологічні семантико-синтаксичні ознаки. Синсемантичні дієслова поділено на певні лексико-семантичні групи, а саме: дейктичні, які у своїй значеннєвій структурі містять лише вказівку на процес; фазові (процесуальна сема комбінується з семами початку, продовження, розгортання та завершення дії); кваліфікативної (семантична структура містить виразні стилістично марковані оцінно-кваліфікативні семи). Здійснено дистрибутивний аналіз синсемантичних дієслів, зважаючи на розроблені синтаксичні і семантичні матриці функціонування відповідних предикатів, виділено мінімальні структурні типи речень з синсемантичними дієслівними одниницями у ролі предикатів та проаналізовано їх морфо-синтаксичні реалізації. Установлено, що основними синтаксичними функціями досліджених дієслів є компенсаційна, модифікаційна та кваліфікативна, які вони виконують у структурі речення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-212.5 +
Шифр НБУВ: РА338386
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського