Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Пролом Н.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Пролом Н.В. 
Хірургічна корекція структурно-функціональних порушень печінки у хворих на хронічний калькульозний холецистит: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Н.В. Пролом ; Нац. ін-т хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання корекції структурно-функціональних порушень печінки у хворих на калькульозний холецистит. Наведено дані обстеження 151-го хворого, яких прооперовано з використанням лапароскопічної холецистектомії. Відзначено, що найбільш інформативним методом для виявлення патологічних змін печінки є морфологічне дослідження біоптату, одержаного за розробленою методикою. За результатами морфологічного дослідження біоптату печінки показано, що структурні порушення печінки наявні у 91,5 % хворих на хронічний калькульозний холецистит (ХКХ), з яких у 63,7 % пацієнтів виявлено жирову дистрофію гепатоцитів. Визначено, що глибина порушення структурно-функціонального стану печінки у хворих на ХКХ залежить від тривалості анамнезу. Під час оперативного втручання з приводу ХКХ 52-м хворим після морфологічного підтвердження стеатозу печінки виконано хірургічну корекцію структурно-функціональних змін печінки крапковим електродом апарату хірургічної діатермії у шаховому порядку по передній поверхні правої та лівої частки печінки у кожній зоні зі зниженим електричним потенціалом. У післяопераційному періоді хворим проведено комплекс реабіліаційних заходів. На підставі віддалених результатів показано, що застосування медикаментозної та хірургічної корекції структурно-функціональних порушень печінки під час холецистектомії забезпечує покращання стану печінки, яке має прояв у зниженні на 76,9 % морфологічних змін печінки та її функціонального стану, про що свідчить покращання біохімічних показників у 64,2 % хворих та імунологічних - у 53,2 %. Розроблено шляхи покращання результатів хірургічного лікування хворих на холецистит, що дозволило зменшити частоту післяопераційних ускладнень і покращити якість життя у 92,3 % пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11 + Р457.445.52-86 +
Шифр НБУВ: РА363752

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського