Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Ревенко О.Б.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Ревенко О.Б. 
Вплив кріоконсервованих ембріональних соматичних клітин на стан шкіри і хряща щурів після травматичного пошкодження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / О.Б. Ревенко ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено умови одержання та кріоконсервування первинних суспензій соматичних ембріональних клітин (СЕК) щурів. З'ясовано їх вплив на перебіг репаративних процесів за експериментального термічного ушкодження шкіри та механічного ушкодження суглобового хряща. Застосування кріозахисного середовища, до вмісту якого входять 10 % диметилсульфоксид (ДМСО) і 10 % ембріональної сироватки дозволило одержати високі показники збереженості та життєздатності СЕК. Установлено, що введення суспензії свіжоізольованих, кріоконсервованих і летально пошкоджених СЕК в зону механічної травми суглобового хряща та у ділянку експериментальної термічної травми сприяє посиленню проліферації хондробластів і фібробластів у тканинах, підвищенню активності глікозаміногліканів основної речовини позаклітинного матриксу. Введення первинних суспензій СЕК у ділянку термічного ушкодження призводить до швидкого розвитку грануляційної тканини на фоні зниження рівня лейкоцитарної інфільтрації, що сприяє прискоренню процесів закриття ранового дефекту та скороченню термінів відновлення шкіряного покриву. Використання первинних суспензій СЕК у тварин з термічною травмою призводить до швидкої нормалізації показників периферійної крові (рівня гемоглобіну, кількості еритроцитів і лейкоцитів), а також до нормалізації вмісту основних компонентів міжклітинного матриксу сполучної тканини (колагену, неколагенових білків і глікозаміногліканів). Дія СЕК залежить від їх життєздатності, зокрема, свіжоізольовані клітини швидше відновлюють уражені ділянки тканини, ніж консервовані. Позитивний вплив летально кріопошкоджених клітин на відновлення травматично ушкоджених суглобового хряща та дерми доводить значущість біологічно активних речовин у реалізації дії СЕК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*66*33 с8 + Р454.99 +
Шифр НБУВ: РА352045

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського