Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Рекецька І.Р.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Рекецька І.Р. 
Судова влада в контексті демократичної трансформації українського суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.Р. Рекецька ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 16 с. — укp.

Показано, що у сучасних правових демократичних державах головний внесок судової влади у функціонування політичної системи полягає у тому, що у політичному процесі вона повинна стати гарантом захисту прав і свобод людини. Обгрунтовано, що принцип поділу влади не є жорстким та абсолютним. Виявлено, що в Україні та в інших державах колишнього Радянського Союзу, ще сильна традиція поєднання виконавчої, законодавчої та судової влади в одне ціле. Доведено, що з метою розв'язання завдань, які виникають унаслідок переходу суспільства до нової суспільно-політичної системи, перед судовою владою постають проблеми, які вимагають нових засобів і способів судового контролю. Аргументовано, що дана влада часто уповільнює темпи політичних змін, запропонованих політичними системами, які перемогли на виборах, доти, поки дані зміни не будуть відзеркалювати інтереси більшої частини суспільства. Визначено, що судова влада буде відповідати сподіванням демократичного суспільства за умов повноцінного використання політико-правової можливості впливу на рішення та діяльність законодавчої та виконавчої влади. Встановлено, що судова влада - це самостійна незалежна гілка державної влади, яка являє собою сукупність державних органів, наділених повноваженнями щодо здійснення цивільного, господарського, адміністративного, кримінального та конституційного правосуддя. Обгрунтовано, що адміністративне судочинство в Україні варто організувати відповідно до вимог доступності правосуддя для громадян, а також незалежності суддів від незаконного впливу з боку органів влади. Зазначено, що до предмета регулювання Адміністративно-процесуального кодексу України слід віднести процедуру судового вирішення усіх публічно-правових суперечок між адміністративними органами та фізичними й юридичними особами, крім суперечок, для яких законом передбачений інший порядок судового рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + Ф036 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА323843

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського