Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Решетняк О.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Решетняк О.В. 
Лікування Candida-асоційованого стоматиту у жінок з урогенітальною патологією грибкового походження: автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.22 / О.В. Решетняк ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне клінічне, мікробіологічне й імунологічне обстеження 127-ми жінок віком від 21-го до 60-ти років, з яких 78 - з хронічною урогенітальною патологією (ХУГП). За результатами обстежень серед жінок з ХУГП у 72,9 % виявлено кандидоз слизової оболонки порожнини рота (СОПР) за хронічної гіперпластичної або атрофічної форми), у 27,1 % - кандидоносійство без клінічних проявів. Установлено, що у розвитку кандидозу СОПР у жінок з ХУГП має значення сукупна роль особливостей мікробіоценозу різних біотипів організму: ПР (щоки, язика, піхви, кишечнику, а також порушень загального та місцевого імунітету. Визначено значущість стоматологічного статусу жінок у розвитку рецидивів ХУГП. За результатами обстеження теоретично обгрунтовано диференційоване застосування на етапі первинного лікування та за умов підтримувальної терапії цих хворих, антимікробних (5-НОК, ністатину, гівалексу) й імунокоригувальних препаратів (імунофану, ербісолу, траумель-С) у комбінації з пробіотичними засобами (симбітер-2, симбітеру концентрований. На підставі результатів, одержаних завдяки проведенню клінічних, мікробіологічних та імунологічних досліджень, показано високу терапевтичну ефективність розроблених методів у найближчі та віддалені строки спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.17-5 + Р715.017-5 +
Шифр НБУВ: РА357106

Рубрики:

      
2.

Решетняк О.В. 
Порушення функціональної активності епіфіза та імунітету у хворих на звичайний псоріаз з урахуванням добових, сезонних біоритмів та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.В. Решетняк ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Підтверджено патогенетичне значення порушень функціональної активності епіфіза та вперше вивчено рівень екскреції його основного гормону - мелатоніну з урахуванням добових і сезонних біоритмів у хворих на звичайний псоріаз (ЗП). Показано, що інверсія добового та сезонного ритмів у хворих на псоріаз в період загострення та в сезони, які передують рецидивам захворювання, відбувається за рахунок посиленої продукції мелатоніну вдень, що, можливо, є критичною точкою для розвитку патологічного процесу. Визначено зміни добових та сезонних коливань популяційного складу лімфоцитів периферичної крові в хворих на ЗП. Встановлено, що збільшення відносної кількості Т-, В-лімфоцитів з вузьким діапазоном коливань тимусзалежних лімфоцитів у хворих відбувається в другій половині дня та вночі. Значне зменшення вмісту Т- і В-лімфоцитів взимку відзначено в хворих на зимовий тип, влітку - в пацієнтів з літнім типом псоріазу. Зазначено, що існування асинхронності між ритмами функціональної активності епіфіза та імунної системи, установлене у разі ЗП, може бути причиною виникнення імунопатологічного процесу та хронологічного стану. Розроблено патогенетичний метод лікування хворих на ЗП ноотропними та імуностимулювальними препаратами. Запропоновано спосіб профілактики загострень псоріазу, створений на основі комплексу природних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-5
Шифр НБУВ: РА319676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського