Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Руденко Н.М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Руденко Н.М. 
Проблема Нагірного Карабаху в російсько-ірансько-азербайджанських відносинах (кінець XVIII - перша третина XIX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Н.М. Руденко ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2007. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу широкого кола документів і матеріалів висвітлено історичні процеси на території Карабахського ханства у контексті зовнішньої та внутрішньої політики Російської імперії та її відносин з сусідніми державами у XVIII - XIX ст. Досліджено політичну історію цього ханства, діяльність його правителів. Розглянуто міжсусідницькі відносини, процес стабільності та політичного занепаду, а також просвітницькі й етнографічні процеси, що відбувалися у Карабахському ханстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2АЗЕ-6НАГ)47-6 +
Шифр НБУВ: РА349222

Рубрики:

      
2.

Руденко Н.М. 
Система невідкладної допомоги дітям першого року життя зі складними вродженими вадами серця: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.04 / Н.М. Руденко ; Ін-т серц.-судин. хірургії ім. М.М.Амосова АМН України. — К., 2003. — 35 с.: рис. — укp.

На підставі результатів обстеження 713-ти немовлят зі складними вадами серця вивчено клінічні, гемодинамічні та морфологічні особливості різних типів тотального аномального дренажу легеневих вен, транспозиції магістральних судин, атрезії легеневої артерії, єдиного шлуночка серця, подвійного відходження магістральних судин від правого шлуночка, повного відкритого атріовентикулярного каналу, загального артеріального стовбура. Розроблено програму діагностичного обстеження немовлят зі складними вадами серця, систему невідкладних заходів на догоспітальному етапі, показання та протипоказання до різних видів хірургічних втручань залежно від анатомічних вад та їх клініко-гемодинамічних особливостей. Вивчено особливості перебігу раннього післяопераційного періоду та безпосередні результати невідкладних паліативних і радикальних операцій у дітей першого року життя зі складними серцево-судинними аномаліями. Досліджено особливості імунного статусу у цих немовлят. Розроблено алгоритми діагностики та хірургічного лікування найрозповсюдженіших складних уроджених вад серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.110.501 +
Шифр НБУВ: РА324513

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Руденко Н.М. 
Фізико-хімічні основи технології бетонів з високими експлуатаційними властивостями: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / Н.М. Руденко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 39 с. — укp.

Вирішено науково-практичну проблему одержання бетонів з високими експлуатаційними властивостями (ВЕВ) шляхом створення основ технології бетонів із використанням розробленої високоінтенсивної фізико-хімічної активації цементних систем. Вперше у технології бетонів ВЕВ використано явище кавітації, що діє на всі компоненти цементної системи та складає фізичну частину активації. Хімічним компонентом визначено спеціально розроблений органо-мінеральний комплекс, який складається з органічного та мінерального компонентів і хімічного оптимізатора структуроутворення. Кавітаційний процес призвів до тріади активаційних дій на цементну систему, що складається з диспергування часток цементу та розкриття силікатних структур, поверхневої активації часток мікронаповнювача з утворенням некомпенсованих структурних зв'язків, переходу рідкої фази на вищий рівень енергетичного стану. Доведено, що фізико-хімічна активація цементної системи створюється в процесі зіткнення зустрічних потоків матеріальних часток, розташованих у рідкому середовищі у розробленому реакторі-активаторі. Встановлено існування порогу активації, що відповідає порогові кавітації. Одержано бетони класів В 70-90, загальна пористість яких склала 3,7-4,4 %. Підвищення експлуатаційних характеристик бетонів ВЕВ забезпечено зниженням вмісту вільного вапна в цементному камені до 3-4 % за рахунок зв'язування його в низькоосновні гідросилікати кальцію та підвищенням значень меж мікротріщиноутворення до 0,87-0,92.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.202.2
Шифр НБУВ: РА312555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського