Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Самарін Д.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Самарін Д.В. 
Клінічні особливості ВІЛ-інфекції, функціональний стан лімфоцитів та критерії початку арт-терапії у перинатально інфікованих дітей: автореф. дис... д- ра мед. наук: 14.01.13 / Д.В. Самарін ; Ін-т епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Удосконалено діагностику порушень імунної системи та визначення оптимальних термінів початку антиретровірусної терапії (АРТ) у перинтально ВІЛ-інфікованих дітей раннього віку. Проаналізовано анамнестичні дані, клінічні прояви, рівні основних популяцій та субпопуляційних лімфоцитів, функціонального стану T-хелперів (експресії активаційних молекул, внутрішньоклітинній продукції цитокінів) у 187 дітей, які народилися від ВІЛ-позитивних матерів. Встановлено, що у 56,7% інфікованих дітей спостерігався швидко прогресуючий перебіг захворювання. Висвітлено клінічні прояви, притаманні дітям на різних стадіях ВІЛ-інфекції в Україні. Зазначено, що зміни функціонального стану T-лімфоцитів випереджають появи клінічних проявів, зниження рівнів T-хелперів при розвитку швидко прогресуючого перебігу ВІЛ-інфекції в перинтально інфікованих дітей. Визначено перелік функціональних показників за якими можна визначити приналежність дитини до групи швидких прогресорів. Встановлено, що проведення АРТ сприяє відновленню функції T-хелперів. Розроблено прогностичні моделі оцінки швидкості прогресування перебігу ВІЛ-інфекції та оцінки ефективності АРТ. Визначено, що ко-інфікування ВІЛ-позитивних дітей, що мають прояви ІІІ та ІV клінічної стадії, HSV та CMV веде до порушення функціонального стану T-хелперів, зокрема, балансу в системі T-хелперів 1 та 2 типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514,0-5 +
Шифр НБУВ: РА365695

Рубрики:

      
2.

Самарін Д.В. 
Умови розвитку затяжної діареї після перенесеної гострої кишкової інфекції та підходи до лікування у дітей першого півріччя життя: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Д.В. Самарін ; АМН України; Ін-т епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Описано клініко-анамнестичні передумови розвитку секреторної діареї у дітей перших 6 місяців життя. Визначено, що передумовами даного стану є: ускладнений акушерський і соматичний анамнез у матері, патологічний перебіг пологів, штучне вигодовування, перенесені захворювання та преморбідний стан дитини. Розраховано, що частота переходу гострої діареї в затяжну складає 11,65% Встановлено роль вторинної лактазної недостатності в генезі затяжної діареї. Описано зміни в системі нейтрофільних гранулоцитів та факторів місцевого захисту. Обгрунтовано показання до призначення безлактозних або низьколактозних сумішей для штучного вигодовування дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.1-3 + Р733.514.19-3
Шифр НБУВ: РА321589

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського