Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Сисоєва І.О.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Сисоєва І.О. 
Особливості перебігу та лікування хворих на постхолецистектомічний синдром з дефіцитом маси тіла та ожирінням: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.О. Сисоєва ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2004. — 21 с. — укp.

Уперше обстежено хворих на постхолецистектомічний синдром (ПХЕС) з порушеннями маси тіла, серед яких 74 % пацієнтів мали надмірну масу тіла або ожиріння, 26 % - її дефіцит. Показано, що вагомими чиниками, які мають вплив на показники маси тіла даних хворих, є особливості ї харчування. Виявлено, що в осіб з надмірною масою тіла харчування збагачене простими вуглеводами, рослинними білками та тваринними жирами, а у хворих з дефіцитом маси тіла має місце низькоенергетичне харчування з дефіцитом білка тваринного походження. Установлено, що у 23 % пацієнтів з ПХЕС порушений вуглеводний обмін (цукровий діабет II типу, порушена толерантність до глюкози, підвищені показники глікозильованого гемоглобіну). У 71 % хворих виявлено порушення ліпідного обміну внаслідок підвищення тригліцеридів та холестерин ліпопротеїдів (ХС) низької щільності та зниження вмісту ХС ліпопротеїдів високої щільності. Зазначено, що вказані дані свідчать про наявність у 23 % хворих на ПХЕС метаболічного синдрому. Виявлено роль позапечінкових жовчних шляхів та сфінктера Одді у формуванні фунціональних і органічних захворювань гепатопанкреатобіліарної системи у хворих на ПХЕС. Визначено різні типи функціональних порушень сфінктера Одді та позапечінкових жовчних шляхів: гіпертонічно-гіперкінетичний (24,5 %), гіпертонічно-нормокінетичний (18,4 %), гіпертонічно-гіпокінетичний (8,9 %), нормотонічно-гіпокінетичний (9,2 %), гіпотонічно-нормокінетичний (8,9 %) та гіпотонічно-гіпокінетичний (11,6 %). Доведено, що у 21,2 % пацієнтів з ПХЕС має місце гіпотонія позапечінкових жовчних протоків. Установлено, що для оцінки стану жовчовивідних шляхів у досліджених хворих значення має не тільки тонус сфінктера Одді, але й функціональний стан холедоха. Доведено позитивний вплив дієти з підвищеним вмістом білка та різким обмеженням вуглеводів щодо тенденції нормалізації маси тіла, глікемічної кривої, глікозильованого гемоглобіну у хворих з ожирінням. Визначено позитивну корекцію маси тіла призначенням дієти з підвищеним вмістом білка на тлі фізіологічної норми жиру та вуглеводів, лецитину у хворих на ПХНЕС з дефіцитом маси тіла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.43-3 + Р413.520.43-3
Шифр НБУВ: РА334660

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського