Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Скляр В.Г.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Скляр В.Г. 
Популяційний аналіз природного відновлення широколистяних порід в умовах північного сходу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.Г. Скляр ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 1999. — 22 с. — укp.

Вперше для північно-східної України проведено вивчення особливостей, закономірностей та тенденцій природного відновлення основних лісоутворюючих широколистяних порід регіону: Quercus robur L., Fraxinus excelsior L., Acer platanoides L. В основу досліджень було покладено уявлення про те, що доля природного відновлення лісів вирішується на рівні дрібного підросту, який розглядався як окрема субценопопуляція відповідного виду. На основі використання популяційного аналізу отримана комплексна інформація про стан лісовідновлювального процесу на території північно-східної України, основними критеріями оцінки якого виступали щільність, трапляння, просторове розміщення та якість підросту, що формується під пологом лісу. Проведено детальне вивчення пластичності, мінливості підросту, що дало можливість розробити для різних типів лісорослинних умов надійні моделі особин та встановити об'єктивні кількісні критерії для порівняння стану субценопопуляцій дрібного підросту в різних типах лісорослинних умов. Завдяки поєднанню популяційного, градієнтного (прямого й непрямого) та регресійного аналізів виділені еколого-ценотичні оптимуми для природного відновлення широколистяних порід в умовах північного сходу України. Вперше досліджено співвідношення фітоценотичного та топографічного континуумів у лісових екосистемах. Запропоновані нові методичні підходи до прогнозування стану лісів та наданий прогноз зміни лісових екосистем території, що вивчається.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського