Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Слободянюк А.Г.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Слободянюк А.Г. 
"Знакове спорядження повсякденної взаємодії" в контексті соціальних змін (на прикладі сучасної України): автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / А.Г. Слободянюк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження знакового спорядження повсякденної взаємодії (ЗСПВ) як соціокультурного феномену. Сформульовано дефініцію та визначено співвідношення даної категорії з суміжними, розроблено її типологію. Аналіз ЗСПВ проведено у контексті соціокультурного підходу. Визначено репрезентаційні функції ЗСПВ на підставі синтезу категорій "схема сприйняття" та "фрейм соціальної взаємодії". Як фундаментальні фрейми, що регулюють використання ЗСПВ, розглянуто ритуал та гру. На підставі теорії ігор та ритуалів, яку використано замість традиційного вивчення ЗСПВ як "посвідчення соціального статусу", описано механізми репрезентації соціальних смислів: ритуальний - у традиційному суспільстві, канонічний - у суспільстві модерну та ігровий - у постмодерній соціокультурній ситуації. Розкрито ігровий характер ставлення до речей-знаків як сутнісну характеристику суспільного споживання. На підставі інтеграції досліджуваного поняття у теорію культурних інсценувань визначено роль ЗСПВ у процесах соціальних змін. Показано значення ЗСПВ як найважливішого елементу презентаційного аспекту культурної форми. Наведено характеристику ЗСПВ як засобу диференціації бажаних і небажаних партнерів взаємодії. Узагальнено соціальні уявлення про ЗСПВ у репрезентації соціального статусу та статусних домагань. Проведено ретроспективний аналіз і визначено тенденції формування сучасного ЗСПВ, висвітлено перспективи його розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*343 +
Шифр НБУВ: РА363153

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського