Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Соловодзінська І.Є.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Соловодзінська І.Є. 
Особливості детоксикуючої системи у щурів різного віку за дії кадмію та корекції антиоксидантами та ентеросорбентами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.Є. Соловодзінська ; УААН. Ін-т біології тварин. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

Встановлено, що найвищий рівень ендогенної інтоксикації (збільшення вмісту СМ, EII) та зменшення швидкості процесів мікросомального окиснення в здорових тварин виявлено в щурів 18-місячного віку. Доведено, що в крові та печінці тварин під впливом хлориду кадмію збільшується вміст середніх молекул, еритроцитарного індексу інтоксикації - маркерів ендогенної інтоксикації в усі терміни дослідження. З'ясовано, що інтоксикація кадмієм суттєво впливає на стан плазматичних і лізосомальних мембран: у крові тварин усіх вікових груп підвищується активність амінотрансфераз, кислої фосфатази; під впливом хлориду кадмію суттєво порушуються процеси детоксикації, що супроводжується зниженням швидкості окиснювальних процесів у мікросомах гепатоцитів, зменшенням деметилазної та гідроксилазної активності, збільшенням концентрації сечовини та вмісту загального кон'югованого білірубіну в крові всіх груп тварин. Максимальні зміни спостережено в молодих (3-х місячних) та старих (18-місячних) щурів в ранні строки інтоксикації. Розчин прополісу знижує вираженість синдрому ендогенної інтоксикації, активує окиснювальні процеси у мікросомах гепатоцитів, що підтверджує його гепатопротекторні властивості. Зазначено, що використання його з "Фібрабетом" проявляє нормалізуючий вплив на тварин з кадмієвою інтоксикацією. Холінфосфатидні ліпосоми з інкорпорованим манітолом і цитохромом С мають виражений нормалізуючий вплив на стан мембранних структур, процеси детоксикації. Відзначено, що їх введення сприяє зменшенню вираженості токсичного синдрому в тварин усіх вікових груп. Найбільший ефект від введення ліпосом спостережено в тварин старшої вікової групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*72-641.9
Шифр НБУВ: РА320221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського