Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Талалаєнко Ю.О.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Талалаєнко Ю.О. 
Динамічна міжфазна тензіометрія біологічних рідин при нормальній вагітності та гестозі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ю.О. Талалаєнко ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Робота присвячена застосуванню методу динамічної міжфазної тензіометрії в акушерстві. Вивчено стан динамічного поверхневого натягу сироватки крові, сечі та навколоплодових вод у здорових невагітних жінок, за різного терміну нормальної вагітності та при гестозі. Визначено білково-ліпідні та гормональні фактори, які впливають на стан динамічного поверхневого натягу вивчених біологічних рідин. Розроблені та науково обгрунтовані показники перебігу нормальної вагітності, пологів, стану новонародженого, виділені додаткові критерії діагностики гестозу та його тяжкості за даними динамічної міжфазної тензіометрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-4

Рубрики:

      
2.

Талалаєнко Ю.О. 
Перинатальні ускладнення у вагітних з пієлонефритом (діагностика, патогенез, профілактика, лікування, прогнозування): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Ю.О. Талалаєнко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2007. — 40 с. — укp.

За результатами ретроспективного епідеміологічного дослідження показано, що поширеність цього захворювання у промисловому регіоні Донбасу становить 9,8 на 100 пологів, у разі пієлонефриту у вагітних відбувається значне підвищення абсолютного ризику перинатальних ускладнень, а відносний ризик передчасних пологів становить 2,26, народження немовлят з малою вагою - 2,48, з низьким масо-ростовим коефіцієнтом - 1,94. Для місцевого імунітету у піхві характерним є підвищення специфічних класів АТ G і A щодо ЛПС. Тензіореометричні параметри вагітних з пієлонефритом та їх новонароджених суттєво змінюються, особливо в'язкоеластичність (ВЕ) і час релаксації (ЧР) крові. У плацентах вагітних за пієлонефриту відсутні імунокомпетентні клітини з експресією CD20, присутні клітини з експресією CD45R0 і CD-68, інволютивно-дистрофічні процеси переважають над компенсаторно-пристосувальними, знижена активність плацентарної лужної фосфатази (ЛФ). Вивчено вплив озонотерапії на клінічний перебіг пієлонефриту, стан новонароджених, імунореактивність вагітних та їх немовлят, тензіореометричні параметри, морфологічні характеристики плацент. Доведено їх високу ефективність стосовно профілактики перинатальних ускладнень. Запропоновано нейромережеву модель прогнозування народження дитини з низькою масою тіла у разі пієлонефриту у вагітних з урахуванням результатів лікування. Виділено прогностичні фактори ризику цього ускладнення (CРБ після лікування, підвищений вміст лейкоцитів у піхвовому мазку). Запропоновано класифікувати всіх вагітних з пієлонефритом за ступенем ризику народження немовляти з малою вагою за трьома групами. Розроблено та впроваджено до практики комплексну програму ведення вагітних з пієлонефритом, що дозволило знизити ризик перинатальних ускладнень, а саме: ВР передчасних пологів у цьому випадку становить 0,46; гострої інтранатальної гіпоксії - 0,44; народження немовляти з низькою масою - 0,42, з низьким масо-ростовим коефіцієнтом - 0,53.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.696.540.112 +
Шифр НБУВ: РА354094

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського