Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Товажнянська О.Л.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Товажнянська О.Л. 
Метаболічно-біоенергетичні аспекти патогенезу та лікування патології нервової системи при первинному гіпотиреозі: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / О.Л. Товажнянська ; Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2009. — 40 с. — укp.

З використанням результатів комплексного обстеження 281-го хворого на первинний гіпотиреоз (ПГ) розроблено концепцію патогенетичної ролі порушення метаболічного та біоенергетичного гомеостазу у формуванні неврологічних розладів різних варіантів у разі ПГ. Визначено багаторівневе ураження нервової системи за умов ПГ, а також основні неврологічні форми - енцефалопатію, енцефалополіневропатію, енйцефаломієлополіневропатію та нервово-м'язові синдроми, їх клініко-інструментальні особливості та прогредієнтний перебіг у разі прогресування тяжкості ПГ. Доведено, що основними патогенетичними ланками формування неврологічних ускладнень у разі ПГ є інтенсифікація вільнорадикального окиснення, виснаження антиоксидантного резерву, підвищення атерогенного потенціалу крові, дисбаланс нейромедіаторних систем, розвиток енергетичного дефіциту та лактатацидозу. Визначено взаємозв'язки між тиреоїдним дисбалансом, метаболічними та біоенергетичним порушеннями, клінічними та структурно-функціональними проявами неврологічного дефіциту. Виділено метаболічні критерії прогнозу щодо розвитку неврологічних порушень у разі ПГ. Розроблено комплексні патогенетично обгрунтовані схеми лікування неврологічних ускладнень ПГ і доведено їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-3 + Р415.120.23-3 + Р415.120.23-3
Шифр НБУВ: РА363253

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського