Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Удод Т.Є.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Удод Т.Є. 
Конструктивний захист повітряних ліній електропередачі від галопування проводів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Т.Є. Удод ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2008. — 19 с. — укp.

Висвітлено результати теоретичних і експериментальних досліджень процесів галопування проводів повітряних ліній (ПЛ) електропередачі за етапами їх розвитку. З використанням математичної моделі описано залежності, які характеризують основні параметри процесу галопування. Показано, що головним фактором виникнення цього явища у прогоні є коливання точок кріплення на проміжних опорах, зумовлене різницею тяжінь, що виникають внаслідок нерівномірної дії поривів вітру на різні прогони. Наведено визначення поняття галопування проводів як результат аеропружної взаємодії проводів з вітровим потоком і впливу коливальних явищ у суміжних прогонах. Установлено залежість між силою, що спричиняє переміщення точок кріплення проводів і силою, що діє за цього на всі точки проводу у прогоні. Доведено, що зусилля вздовж осі ПЛ, що виникає під час відхилення точок кріплення проводів, залежить від довжини гірлянди, стріли провисання та довжини прогону та зумовлює збудження галопування проводів, не перевищує 15 % від величини тяжіння проводу за нормального режиму (для типових проектів ПЛ). Це дозволяє створити конструкції кріплення проводів на проміжних опорах, які не перешкоджають редукуванню проводів у разі їх обриву та захищають від галопування. Установлено послідовність етапів розвитку процесів галопування, а саме: вплив дії вітру (або вітру під час ожеледі) на розгойдування проводів, вплив їх розгойдування на виникнення повздовжніх відхилень точок кріплення (гірлянди, траверси або опори в цілому), вплив відхилень точок кріплення проводів на створення поштовхових вертикальних сил, що діють на всі точки проводу у прогоні. Обгрунтовано теорію коливань проводу під дією вертикальних поштовхових сил, спричинених горизонтальними коливаннями точок кріплення проводів на проміжних опорах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-022.84 +
Шифр НБУВ: РА358326

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського