Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Чергінець В.І.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Чергінець В.І. 
Клініко-функціональна характеристика неспецифічної бронхіальної гіперчутливості у дітей, хворих на бронхіальну астму: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / В.І. Чергінець ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Вивчено властивості неспецифічної бронхіальної гіперчутливості, поглиблено уявлення про її природу. Обгрунтовано доцільність використання в терапії бронхіальної астми у дітей засобів, спрямованих на відновлення порушеного функціонального стану бронхіальних рецепторів. За результатами тестів з ацетилхоліном та гістаміном визначено, що у хворих на бронхіальну астму та рецидивний бронхіт бронхіальна гіперчутливість має зворотний та постійний компоненти. Відносно постійного рівня її вираженість може не тільки фазово зростати, а і зменшуватись. Показано, що стан бронхіальної гіперчутливості спостерігається у більшості хворих на бронхіальну астму, але притаманний і частині респіраторно асимптомних новонароджених та дітей шкільного віку. Не виявлено прямої залежності базальних рівнів бронхіальної гіперчутливості від функціонального стану системи імунітету, особливостей секреції кортизолу та гормонів щитовидної залози, а також від особливостей біоелектричної активності неспецифічних структур головного мозку. Доведено, що стан бронхіальної гіперчутливості може поліпшуватися не тільки у разі використання протизапальних засобів, а й завдяки досягненню ефекту тахіфілаксії, викликаного тренуваннями бронхіальних рецепторів ендогенними біологічно активними подразниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3
Шифр НБУВ: РА315277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського