Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Чигінь В.І.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Чигінь В.І. 
Фізичні механізми пульсації негативної корони: Автореф. дис... д-ра фіз.- мат. наук: 01.04.04 / В.І. Чигінь ; Ін-т радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова НАН України. — Х., 2007. — 36 с. — укp.

Наведено результати експериментальних і теоретичних досліджень складних пульсацій негативної корони за геометрії вістря-площина в електропозитивних газах з електронегативними домішками. Запропоновано кінетичну модель корони, що включає іонізацію, прилипання та відлипання електронів, дрейф зарядів, іон- та фотоелектронну емісію. Обгрунтовано можливість розв'язання рівняння неперервності для зарядів і рівняння Пуасона для електричного поля за допомогою сучасних числових методів у різко неоднорідному квазідвовимірному просторі за задання струму у вигляді суми потоків зарядів і зміщення. Встановлено, що такі вторинні структури імпульсу струму корони, як прекурсор і сходинка на передньому фронті задаються струмом зміщення за наближення хвилі іонізації до катода, його пікова частина формується сумою струму зміщення та позитивних іонів на катод, а високочастотні пульсації струму - змінним потоком іонів на катод за умов самоекранування, за якого існує зворотний зв'язок між їх концентрацією на поверхні та полем у хвостовій частині області генерування. Розроблено та досліджено схеми використання негативної корони. Встановлено, що заміна електровід'ємних газів на електрододатні в області генерування призводить до зростання струму у повітрі, а пропускання крізь неї газів з різними фізичними властивостями підвищує ступінь просторового та часового поділу компонент.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З241.2 +
Шифр НБУВ: РА348640

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського