Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Шаповалов С.О.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Шаповалов С.О. 
Особливості становлення антиоксидантного захисту та вплив мікотоксинів на організм птиці в онтогенезі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / С.О. Шаповалов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Виконано порівняльне вивчення динаміки активності антиоксидантних ферментів в ембріогенезі різних видів сільськогосподарської птиці, а також вмісту продуктів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) і жиророзчинних вітамінів. Установлено, що токсини, які вивчалися, є активаторами перекисних процесів. Виявлено кореляційний зв'язок у разі мітотоксикозу в курей між рівнем продуктів ПОЛ в організмі птиці та активністю антиоксидантних ферментів і вмістом вітамінів A, E, C та каротиноїдів. Розроблено методику оцінки антиоксидантних властивостей різних форм вітамінів A, E, каротиноїдів, мікроелементів та дослідження процесів ПОЛ за дії Т-2 токсину за умов in vitro на клітинах ембріонального мозку курей. Визначено мінімальну концентрацію цього токсину, за якої активуються процеси ліпопероксидації. Уперше одержано дані, які висвітлюють одночасно інтенсивність ПОЛ і показники антиоксидантної системи крові курей у динаміці аліментарного мікотоксикозу. Установлено спроможність вітамінів E, C та селену за їх підвищених доз на фоні Т-2 токсикозу курей запобігати активації ПОЛ і виявлено різну біологічну активність щодо окремих ланок антиоксидантної системи крові та інших тканин. Виявлено, що за допомогою мікроелементарних композицій - препарату "Біотам" як профілактичного засобу та за умов розвитку Т-2 токсикозу значною мірою підвищується антиоксидантний статус організму птиці, стабілізується стан клітинних мембран. Відзначено, що використання пробіотиків у разі цієї патології сприяє значному поліпшенню біохімічних показників організму курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-272.539 + П68-451.8 +
Шифр НБУВ: РА327681

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського