Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Шатернік В.Є.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Шатернік В.Є. 
Несиметричні неоднорідні надпровідникові гетероструктури: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.22 / В.Є. Шатернік ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2002. — 40 с. — укp.

Проаналізовано явище транспорту електричного заряду в несиметричних неоднорідних надпровідникових гетероструктурах. Показано, що на транспорт електричного заряду в тунельних переходах нітрид ніобію - ізолятор - свинець у разі збільшення прозорості бар'єра істотно впливают оказують процеси Андріївського відбиття та проходження квазічастинок, які описуються моделлю, створеною на основі розв'язків рівнянь Боголюбова - де Жена. Експериментально встановлено, що в несиметричних двобар'єрних надпровідникових тунельних структурах відбувається ефект блокування негативного впливу "закороток" в одному з бар'єрів шляхом введення в перехід другого бар'єра. Встановлено, що надпровідниковий критичний струм Джзефсона має два критичних значення - для протікання надструму крізь обидва бар'єри та протікання надструму крізь бар'єр з більшою прозорістю. З'ясовано, що квазічастинкові I - V характеристики переходів змінюються внаслідок утворення в них Андріївських зв'язаних станів. Експериментально показано, що непружні ефекти призводять до зміни не тільки уявної, але й дійсної частини параметру порядку надпровідника, яка вимірюється в тунельних експериментах. Доведено, що відношення сигнал/шум тунельного переходу феромагнетик - ізолятор - феромагнетик підвищується, якщо його зробити двобар'єрним і між двома бар'єрами ввести в нього тонкий прошарок надпровідника. Показано, що в квазічастинковому кріотроні модуль коефіцієнта підсилення за потужністю може бути більшим за одиницю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022
Шифр НБУВ: РА317771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського