Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Шевчук Т.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Шевчук Т.В. 
Гігієнічна оцінка факторів ризику та прогностичні критерії поширення захворювань, що передаються статевим шляхом серед молоді: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Т.В. Шевчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Базуючись на системному підході, проведено дослідження та здійснено комплексну медико-соціальну і соціально-психологічну оцінку умов виникнення, а також особливостей поширення захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ) серед молоді. Вивчено рівень інформованості з питань профілактики венеричних захворювань і особливості статевої поведінки молоді, що хворіє на ЗПСШ. Досліджено психофізіологічні особливості функціонального стану організму молодих людей, хворих на венеричну патологію. Проведено гігієнічну оцінку властивостей особистості та нервово-психічного стану молоді, яка страждає на ЗПСШ. Вивчено й оцінено індивідуальні фактори ризику, а також визначено прогностичні критерії поширення венеричних захворювань серед молоді. Розроблено та науково обгрунтовано комплексну бальну шкалу гігієнічної оцінки ступеня ризику виникнення ЗПСШ серед молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-1 +
Шифр НБУВ: РА341235

Рубрики:

      
2.

Шевчук Т.В. 
Обгрунтування диференційованої терапії передменструального синдрому у жінок пізнього репродуктивного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.В. Шевчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Установлено, що в структурі передменструального синдрому (ПМС) в пацієнток пізнього репродуктивного віку переважає нейропсихічна форма, у цьому разі перебіг захворювання в кожної п'ятої жінки даної вікової групи має суб- та декомпенсований характер, а у кожної третьої хворої спостерігаються тяжкі його прояви. Доведено, що в основі розвитку ПМС у жінок пізнього репродуктивного віку є дисфункції гіпофізарно-гонадної системи, яка проявляється збільшенням концентрації пролактину та зниженням вмісту жіночих статевих стероїдів у сироватці крові на тлі розладів регіонарної оваріальної гемодинаміки. Обгрунтовано доцільність використання зональної абдомінальної декомпресії для корекції структурно-функціональних порушень яєчників у комплексі лікування ПМС та створено протокол для її застосування. Вивлено, що поряд з психопатологічними розладами в структурі клінічних проявів ПМС у пацієнток даної вікової групи спостерігається десинхронізація регуляції ВНС з переважанням активності симпато-адреналового відділу з проградієнтною активацією даної сегментарної складової від клінічно найлегшої - нейропсихічної до найважчої - кризової форми. Доведено ефективність переривчастої нормобаричної гіпоксії та розроблено методику її застосування в лікуванні ПМС у жінок даної вікової групи. Обгрунтовано доцільність диференційованого підходу до терапії різних клінічних форм ПМС у пацієнтів пізнього репродуктивного віку на базі застосування фітоестрогенів та препаратів з антипростагландиновою активністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56-52 +
Шифр НБУВ: РА325919

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського