Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (29)Реферативна база даних (762)Книжкові видання та компакт-диски (194)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=КІНЕТИКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 98
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Новікова О.О. 
Азиди ксантону і флуорану та їх фотоініціююча здатність: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / О.О. Новікова ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено синтезу та дослідженню будови, фотохімічних і спектрально-люмінесцентних властивостей нових органічних азидів, похідних ксантону і флуорану з метою використання їх в матеріалах для запису інформації. Досліджена фотоініційована полімеризація метилметакрилату в присутності синтезованих азидів в розчині і масі, методом дилатометрії вивчена кінетика процесу, визначені молекулярні маси продуктів полімеризації. Виявлено ефект "темнової" полімеризації після припинення опромінення. Досліджені азиди можуть бути використані як фотоотверджувачі в фотополімеризаційних композиціях на основі олігоефіракрилатів, як фотоініціатори радикальної полімеризації метилметакрилату, що дають полімер з досить високим значенням ступеня полімеризації, але невисоким виходом, причому процес можна проводити в темряві після попереднього опромінення зразка. При застосуванні синтезованих азидів як світлочутливих компонент були розроблені композиції і одержані зразки фотографічних матеріалів для везикулярного і люмінесцентного процесів запису інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.1

Рубрики:

      
2.

Скриптун І.М. 
Взаємодія магнію, алюмінію, титану та їх оксидів з гідроксидно-хлоридними розплавами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / І.М. Скриптун ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено взаємодію легких металів (Al, Mg, Ti) та їх оксидів з гідроксидними та гідроксидно-сольовими розплавами. Розглянуто питання: розчинність оксидів легких металів у розплавах гідроксидів лужних металів та їх сумішей з галогенідами лужних металів; кінетика розчинності оксиду алюмінію у гідроксидно-сольових сумішах; кінетика корозії легких металів у лужних розплавах. Вивчені проблеми дозволяють встановити певні закономірності процесів розчинення металів та їх оксидів у розплавах, встановити кореляції між властивостями системи та розчинністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4
Шифр НБУВ: РА314423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Рудніков Є.Г. 
Властивості високотемпературних рідинних систем в гравітаційному полі поблизу критичної точки: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / Є.Г. Рудніков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Проведено експериментальні та теоретичні дослідження оптичних, термодинамічних і кінетичних властивостей просторово неоднорідних рідин у гравітаційному полі поблизу критичної точки (КТ). На основі лінійної моделі параметричного рівняння стану одержано рівняння стану неоднорідної речовини у гравітаційному полі уздовж лінії екстремумів стисливості. Визначено величину висотної асиметрії хімічного потенціалу неоднорідної речовини поблизу КТ. Встановлено, що кінетика встановлення рівноваги у неоднорідній рідині в гравітаційному полі характеризується у разі наближення до критичної точки зменшенням часів релаксації густини, градієнта густини та середньої швидкості руху центра маси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.513
Шифр НБУВ: РА313151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Павловський Ю.В. 
Вплив термічних дефектів на магнітні властивості монокристалічного та ниткоподібного кремнію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Ю.В. Павловський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Установлено, що зміни магнітної сприйнятливості взаємопов'язані з генерацією кластерів та дислокаційних петель. Показано, що попереднє опромінення швидкими нейтронами прискорює генерацію парамагнітних центрів за наступних термічних обробок. Кінетика зміни магнітної сприйнятливості з тривалістю відпалу корелює з кінетикою процесів преципітації кисню у досліджених кристалах. Виявлено, що за вищої концентрації атомарного вуглецю у зразках більше вводиться парамагнітних центрів за процесу термообробки. Наявність у цих зразках ізовалентної домішки свинцю дещо сповільнює ведення парамагнітних центрів. Зроблено припущення, що взаємопов'язано з тим, що свинець утворює з частиною вуглецю нейтральні комплекси PbC, виключаючи останній з процесів термічного дефектоутворення. Установлено, що магнітні властивості ниткоподібних кристалів кремнію суттєво відрізняються від магнітних властивостей об'ємного матеріалу і пояснюються особливостями їх кристалічної структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 +
Шифр НБУВ: РА350135

Рубрики:

      
5.

Головко В. П. 
Генерація сигналів електрорушійної сили в сплавах з вибуховою кінетикою мартенситного перетворення: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.13 / В. П. Головко ; Ін-т металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України. — К., 2010. — 30 с. — укp.

Експериментально встановлено зв'язок між появою сигналів електрорушійної сили та кінетикою мартенситного перетворення. Показано, що електричні сигнали реєструється лише у сплавах з вибуховим мартенситним перетворенням (МП). Природа появи сигналів обумовлена термоелектричними процесами за протікання МП. Зазначено, що накладання зовнішнього магнітного поля призводить до реєстрації додаткових сигналів обумовлених ефектом Фарадея. Вперше, під час зворотного МП, у сплавах системи Fe - Ni зареєстровано появу сигналів і встановлено, що кінетика зворотного перетворення аналогічна прямому. Встановлено, що на вигляд сигналів суттєво впливає швидкість охолодження/нагрівання. Оптимальною швидкістю охолодження є 0,01 - 40 °/хв., нагрівання - 2 - 50 °/хв. Визначено швидкість поширення перетворення за зворотного МП. Вона вдвічі менша у порівнянні з прямим МП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К232.204.3
Шифр НБУВ: РА377234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Моісеєва Т.М. 
Двостадійна кристалізація аморфних сплавів Fe - B - (Si): кінетика і механізми формування кристалічних фаз: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Т.М. Моісеєва ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2008. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022 + В375.143.1,022 +
Шифр НБУВ: РА335311

Рубрики:

      
7.

Луценко Г.В. 
Дифузійна конкуренція фаз і взаємна дифузія в металічних порошках та мультишарах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Г.В. Луценко ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено нові методи прогнозування та засоби впливу на швидкість гомогенізації порошкових композитів у разі взаємної дифузії та на фазовий склад у випадку реакційної дифузії. Досліджено початкові стадії реакційної дифузії у тонких плівках і мультишарах. Відзначено, що кінетика дифузійної гомогенізації на початковій стадії спікання порошкових систем і систем порошок - пластина описано в рамках моделі розділеної пари, яка, окрім середньої дисперсності, враховує відношення середніх розмірів порошинок різних сортів і різнофракційність порошків. Уточнено критерій пригнічення та росту фаз під час твердофазних реакцій у порошкових сумішах. Вперше встановлено критерій вибору режиму (місця появи проміжних фаз на вільних поверхнях порошинок), який визначено відношенням дифузійної проникності фаз і відношенням середніх розмірів порошинок. Виявлено, що першу стадію двостадійного росту проміжної фази під час твердофазової реакції у мультишарах і тонких плівках, яка характеризується ефективним показником Аврамі в інтервалі 1 - 2, описано в межах наступних моделей: стохастична модель латерального розростання, де випадковими є початковий розподіл центрів зародкоутворення та процес розростання; детерміністична модель розростання острівків шляхом дифузії на рухомій міжфазній границі. Удосконалено модель "кисневого насосу" для взаємної дифузії у тонких плівках з окисненням дифузанта на поверхні. Вперше запропоновано узагальнення моделі Фішера на випадок дифузії на межах зерен з розтіканням по поверхні та одночасним ростом плівки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-1 687
Шифр НБУВ: РА312872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Сельський А.А. 
Домішкові та радіаційні парамагнітні центри в монокристалах зі структурою тригонального Ca-галогерманату: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / А.А. Сельський ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.33,022

Рубрики:

      
9.

Сінкевич І.В. 
Електродні процеси на діоксидсвинцевих титанових анодах у водних кислих розчинах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / І.В. Сінкевич ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л352-51-041-02

Рубрики:

      
10.

Гайдін О. В. 
Електрокапілярні явища, кінетика та механізм розряду-іонізації галію в лужних фторидно-галатних електролітах: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.05 / О. В. Гайдін ; Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г574.3,0 + Г576.1,0
Шифр НБУВ: РА377093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Савчин В.П. 
Електронні властивості селенідів індію й галію та гетероструктур на їх основі: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.П. Савчин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Досліджено електронні властивості шаруватих кристалів і тонких плівок селенідів галію та індію з метою встановлення прояву структурних особливостей даних матеріалів у їх електронних властивостях і розроблено фізичні засади технології створення гетероструктур на їх основі. Показано, що кінетика електронно-стимульованих змін оптичних параметрів монокристалів і плівок InSe і GaSe описується рівнянням теплоперенесення для релаксації теплового збурення з урахуванням анізотропії теплопровідності. Проаналізовано методами діаграм фазових рівноваг і парціальних тисків процеси термічного окиснення сполук системи In - Ga - Se.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271,022 +
Шифр НБУВ: РА325482

Рубрики:

      
12.

Шейкіна О.Г. 
Електроосадження цинку із розбавлених слабокислих електролітів імпульсним струмом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / О.Г. Шейкіна ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці і впровадженню нових технологічних процесів електроосадження цинку із низькоконцентрованих, зокрема, слабокислих, електролітів. Вивчена кінетика катодних процесів електроосадження металу із розбавлених електролітів при сумісному використанні поверхнево-активних речовин типу "ДХТІ" та імпульсного поляризуючого струму. Встановлені закономірності впливу параметрів поляризуючого струму різних форм на основні технологічні показники процесу осадження одношарових (масивних) цинкових покриттів. Одержано із одного електроліта і електролізера та досліджено багатошарові мікрошарові цинкові осади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.232.5

Рубрики:

      
13.

Блажеєвський М.Є. 
Застосування пероксидних похідних карбонових кислот у хімічному аналізі: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.02 / М.Є. Блажеєвський ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 37 с.: рис. — укp.

Досліджено аналітичні можливості використання пероксидних похідних карбонових кислот у хімічному функціональному аналізі. Теоретично обгрунтовано вибір реагента й оптимальних умов здійснення кількісного окиснення у водному середовищі різноманітних за природою нуклеофільних і електрофільних функціональних груп органічних сполук. Установлено, що кінетика та механізм реакцій пероксикислотного окиснення сульфуровмісних сполук (тіоалкоголів, аліфатичних і гетероциклічних тіоетерів, дисульфурових похідних) підпорядковується загальним закономірностям специфічного кислотно-основного каталізу. Показано можливості та переваги застосування реакцій пергідролізу (ацилювальних сполук з гідроген пероксидом у лужному середовищі) та високочутливих хемілюмінесцентних реакцій, в яких як проміжні продукти утворюються високо реакційноздатні пероксидні похідні карбонових кислот, а також реакцій пероксикислотного окиснення у практиці хімічного аналізу сульфуро- та (або) нітрогеновмісних органічних сполук. Одержано нові дані щодо оксидаційних і електрофільних, нуклеофільних властивостей пероксидних похідних карбонових кислот, що зумовлюють сферу застосування методу перокислотного окиснення та його значення в аналізі органічних сполук за функціональними групами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г246.155 + Г452.2 +
Шифр НБУВ: РА345130

      
14.

Радченко Т.М. 
Кінетика близького порядку та еволюція картини розсіяння випромінювань і електроопору в щільно впакованих твердих розчинах: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.07 / Т.М. Радченко ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Розглянуто мікроскопічний підхід до опису кінетики близького порядку в ГЦК- й ГЩВ-розчинах, який поширено на випадок бінарних ГЦК- й ГЩВ-розчинів заміщення і втілення, що дозволяє визначити ймовірності елементарних стрибків і коефіціенти дифузії атомів за даними про часову еволюцію інтенсивності дифузного розсіяння випромінювань в оберненому просторі. Встановлено, що магнітний внесок у обчислену фур'є-компоненту енергії "змішання", невпорядкованого ГЦК-сплаву Ni-Fe перешкоджає атомному впорядкуванню, а наявність в ньому атомів зі спінами різної величини спричиняє його переривчастий фазовий перехід із парамагнітного стану в магнітний, тобто зі стрибкуватим виникненням намагніченостей кожної з двох підсистем компонентів і сплаву в цілому. У межах гіпотези про співпадання найбільших характерних часів релаксації залишкового електроопору зпрогнозовано поведінку одних з цих величин за даними про інші та передбачено часову еволюцію близького порядку в твердих розчинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.7,022 + В377.12,022 +
Шифр НБУВ: РА324064

Рубрики:

      
15.

Остапчук Ю.Л. 
Кінетика встановлення рівноваги та властивості розчину метанол-гексан в гравітаційному полі поблизу критичної температури: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / Ю.Л. Остапчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Одержано масштабне рівняння нерівноважного гравітаційного ефекту, що характеризує процес переходу неоднорідної нерівноважної системи в гравітаційному полі до стану рівноваги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В313.332,022 + В365.513,022 +
Шифр НБУВ: РА323506

Рубрики:

      
16.

Савчук А. М. 
Кінетика зміни змащувальних властивостей трансмісійних і моторних мастильних матеріалів в умовах рясного та обмеженого мащення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.04 / А. М. Савчук ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив експлуатаційних чинників на динаміку формування товщини масляної плівки. Встановлено закономірності кінетики зміни реологічних характеристик олив різного експлуатаційного призначення. Запропоновано математичну модель для прогнозування надійності трибомеханічної системи на основі рівнянь регресії, які визначають динаміку формування товщини масляного шару залежно від експлуатаційних і конструкційних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.3
Шифр НБУВ: РА375559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Калініченко О.А. 
Кінетика і механізм дегідроксилації в шаруватих неорганічних матеріалах за даними магнітного резонансу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.А. Калініченко ; НАН України. Ін-т проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Удосконалено математичну модель, яка описує переміщення ізотопів водню у шаруваті OH-вмісні матеріали за звичайних умов та добре апроксимує експериментальні дані щодо нагромадження тритію. Уточнено механізм елементарного процесу руйнування структурних OH-груп: на атомному рівні це - фононно-стимульований надбар'єрний перехід протона між двома найближчими OH-групами. Визначено шляхи вирішення прикладної проблеми вибору та створення радіаційностійких матеріалів, зокрема, з великою сорбційною ємністю тритію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3,022 + В372.6,022 +
Шифр НБУВ: РА330393

Рубрики:

      
18.

Літвінов Д. О. 
Кінетика і механізм полімеризації фурфурилгліцидного етеру та його похідних: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / Д. О. Літвінов ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Уперше одержано нові мономери - продукти взаємодії фурфурилгліцидного етеру (ЕФУ) з насиченими та ненасиченими моно- та дикарбоновими кислотами. Досліджено особливості каталізу цих реакцій за присутності комплексних онієвих каталізаторів. Уперше встановлено, що похідні ЕФУ з насиченими та ненасиченими монокарбоновими кислотами здатні до фотополімеризації за їх ультрафіолетового опромінювання. Уперше на підставі кінетичних і фізико-хімічних методів аналізу вивчено кінетику та встановлено механізм полімеризації ЕФУ і його похідних, який відбувається за радикальної полімеризації з утворенням проміжних сполук - пероксидів. Визначено кінетичний маршрут перебігу реакції полімеризації ЕФУ з встановленням окремих стадій повільного та швидкого процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.21,0 + Г721.43-4
Шифр НБУВ: РА379333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Шологон В.І. 
Кінетика і механізм реакцій оксидативного приєднання диметилсульфату та етиленоксиду до ацидокомплексів платини (ІІ): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.І. Шологон ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.73
Шифр НБУВ: РА309416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Васильєв 
Кінетика індуційованих воднем фазових перетворень в інтерметалічних матеріалах типу TbFe2: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Анатолій Гергійович Васильєв ; НАН України; Донецький фізико-технічний ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К204.3 + Г542.42
Шифр НБУВ: РА355169

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського