Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Реферативна база даних (13)
Пошуковий запит: (<.>K=КАСТРАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Дорошко В.А. 
Експериментальне обгрунтування ролі статевих гормонів у перебігу ішемічно-реперфузійних пошкоджень мозку в щурів різних вікових груп: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / В.А. Дорошко ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено вікові особливості нейрохімічних і біохімічних механізмів участі статевих гормонів сім'яників у розвитку відстрочених наслідків неповної глобальної ішемії мозку в щурів. У тварин двох вікових груп досліджено вплив ішемії-реперфузії на вміст прогестерону та тестостерону у плазмі крові, а також вплив кастрації на постішемічні показники інтенсивності флуоресценції катехоламінів, стану пероксидного окиснення ліпідів, окиснювальної модифікації білків, активності ферментів антиоксидантного захисту, фібрино- та протеолітичної активності у корі лобової та потиличної часток, полях гіпокампа CA1, CA2 CA3. Доведено, що постішемічне зниження вмісту прогестерону та тестостерону у плазмі крові щурів різних вікових груп має кількісні відмінності та здійснюється шляхом різних механізмів. Установлено, що дефіцит статевих гормонів спричинює значну перебудову реакції досліджених структур у мозку на ішемічно-реперфузійні пошкодження. На вікові відмінності постішемічної інтенсивності флуоресценції катехоламінів кастрація має посилювальний вплив, а процесів ліпопероксидації та окиснювальної модифікації білків - послаблювальний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-29 +
Шифр НБУВ: РА341597

Рубрики:

      
2.

Берегуляк О.О. 
Клініко-патогенетичні аспекти профілактики та лікування постоваріоектомічного синдрому: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.О. Берегуляк ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено етапний метод гормональної та фітотерапії посткастраційного синдрому для ефективної адаптації гіпоталамо-гіпофізарної системи до хірургічної менопаузи та профілактики порушень гемостазу, ліпідного, кальцієво-фосфорного обміну, атрофічних змін урогенітального тракту, остеопенічних змін у кістках. Виявлено, що хірургічна кастрація у післяопераційному періоді призводить до посилення клінічних проявів постоваріоектомічного синдрому, змін гормонального статусу, гіперкоагуляції, атерогенних зсувів у ліпідограмі, розвитку порушень кальцієво-фосфорного обміну з вірогідними змінами мінеральної щільності кісткової тканини й урогенітальних порушень. З'ясовано, що у разі застосування традиційної гормонотерапії (за індексом Купермана) утричі зменшуються ранні клінічні прояви посткастраційного синдрому. Її проведення запобігає урогенітальним розладам (динаміці кольпоцитограми, індексу "вагінального здоров'я") й остеопенічним змінам у кістках, але спричиняє гіперкоагуляцію та атерогенні зміни у ліпідограмі. Використання розробленого методу дозволяє нормалізувати ранні (психоемоційні та нейровегетативні), а також пізні (урогенітальні розлади й остеопенічні зміни кісткової тканини) прояви постоваріоектомічного синдрому. За цього мають місце позитивні зміни гормонального балансу, кальцієво-фосфорного обміну, розвиток гіперкоагуляційного синдрому, не відбуваються зміни у ліпідограмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.765-5 +
Шифр НБУВ: РА356699

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського