Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (63)Книжкові видання та компакт-диски (19)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=СИГАРЕТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Москалик О.Є. 
Можливі фактори ризику та профілактика раку гортані у хворих віком до 50-ти років, які контактували у своїй професійній діяльності з шкідливими речовинами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / О.Є. Москалик ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досіджено епідеміологічні закономірності розповсюдження раку гортані у Львівській області на підставі аналізу захворюваності в різних районах області на 100 тис. населення, та статистику захворюваності на цю хворобу людей до 50-ти років, жителів Львівщини. Визначено можливі фактори ризику, які сприяли розвитку цієї хвороби. Значну увагу приділено ролі професії (з урахуванням професійного маршруту). Виявлено, що у 93,3 % випадків захворюваність на рак гортані у людей віком до 50-ти років значною мірою спричинена професійними факторами, зокрема зваркою (24,7 %), водінням траспорту (23,6 %) та сільськогосподарськими роботами (14,6 %). Проведені дослідження дозволяють виділити групи ризику щодо розвитку раку гортані. Доведено, що частіше хворіють зварювальники, водії, працівники сільського господарства, особливо за поєднання з тютюнопалінням. Виконано оригінальні дослідження вмісту шкідливих хімічних елементів за допомогою рентген-флюоресцентної спектрометрії у зварних аерозолях, сигаретах. Експериментально виявлено величину твердих частинок зварних аерозолів, що потрапляють у дихальні шляхи зварників під час зварки, якщо вони не користуються респіраторами. Доведено доцільність використання респіраторів під час роботи зі зваркою. Показано перевагу респіраторів типу СИЗОД - ФГП - 310 РУ - 60м у порівнянні з респіраторами фірми "ЗМ".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-1 +
Шифр НБУВ: РА345773

Рубрики:

      
2.

Бялковська Г.Д. 
Організаційно-економічний механізм раціонального розвитку і підвищення ефективності тютюнництва (на прикладі тютюносійних господарств Придністров'я України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Г.Д. Бялковська ; Терноп. акад. народ. госп-ва. — Т., 2002. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні й практичні аспекти розвитку та ефективного функціонування галузі тютюнництва за умов перехідної економіки. Розкрито теоретичні та методологічні основи організаційно-економічного механізму, раціонального розвитку й економічної ефективності тютюнової галузі, а також визначено чинники, що впливають на її підвищення. Вивчено стан виробництва тютюну в тютюносійних областях Придністров'я України. Проаналізовано рівень економічної ефективності тютюнництва у суспільному та приватному секторах. Розроблено перспективні параметри виробництва тютюну. Обгрунтовано шляхи вдосконалення цінового механізму ринку тютюну. Розраховано орієнтовні ціни та тютюнову сировину, що забезпечують однаковий рівень рентабельності сільськогосподарським тютюновиробникам, тютюново-ферментаційним заводам і сигаретним фабрикам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.152.57
Шифр НБУВ: РА317498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Малик О.Р. 
Патоморфологія артерій серця при раптовій смерті в осіб молодого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / О.Р. Малик ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено причини, епідеміологію раптової ненасильної смерті та патологічні зміни коронарних артерій у такому випадку. Доведено залежність між структурою раптової ненасильної смерті у регіонах України та їх індексом індустріалізації. Установлено, що раптова серцева смерть осіб працездатного віку складає 72 % у структурі ненасильної смерті. Вивчено й описано патологічні зміни коронарних артерій в осіб молодого віку за раптової смерті різного генезу. Основним морфологічним проявом у коронарних артеріях є артеросклероз, що проявляється циркулярною м'язово-еластичною гіперплазією інтими або фіброзною бляшкою. Доведено, що запальні зміни у коронарних артеріях як реакція на патогенний чинник однакові за клітинним складом, але частіше наявні за артеріосклеротичного процесу у порівнянні з атеросклеротичним і не мають прямої залежності від ступеня стенозу судини. Одержано статистичні докази щодо впливу ксенобіотиків у результаті куріння та професійно-шкідливих умов праці на виникнення раптової ненасильної смерті в осіб молодого віку. Ступінь ризику смерті прямо корелює з кількістю викурених сигарет і віком початку та стажем куріння. Найчастішим фактором ризику раптової смерті за ішемічної хвороби серця є чинник, взаємопов'язаний з дією ксенобіотиків виробничого генезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.441 + Р251.70 +
Шифр НБУВ: РА351218

Рубрики:

      
4.

Геревич Г.Й. 
Тютюнопаління та його вплив на перебіг вагітності, пологів, стан плода і новонародженого: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.Й. Геревич ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Досліджено вплив різних форм тютюнопаління на перебіг і результати вагітності. Розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів з метою зниження частоти акушерських і перинатальних ускладнень. Встановлено, що вагітність і пологи у жінок, які знаходяться під впливом тютюнопаління часто ускладнюються загрозою переривання, несвоєчасним виливом навколоплідних вод, передчасними пологами, відшаруванням і передлежанням плаценти, затримкою розвитку та гіпоксією внутрішньоутробного плода. Зазначено, що частота виникнення ускладнень залежить від кількості вживаних сигарет і від форми тютюнопаління. У обстежених жінок виявлено прямий зв'язок між рівнем психоемоційного стресу, кількістю вжитих сигарет і факторами стресорного навантаження. З'ясовано особливості перерозподілу та метаболізму нікотину у вагітних, що палять (встановлено наявність продуктів його розпаду в крові плода у концентраціях, близьких до їх рівня у крові матері). Виявлено, що вплив тютюнопаління призводить до активації перекисного окиснення ліпідів та виснаження антиоксидантної системи захисту, наслідком яких є стан "оксидантного" стресу у вагітних. Встановлено, що тютюнопаління сприяє розвитку плацентарної недостатності та дистресу утробного плода, ступінь вираженості якого залежить від виду та інтенсивності тютюнопаління. Запропоновано комплекс заходів, спрямованих на профілактику та корекцію виявлених змін. Встановлено ефективність нових лікувальних засобів щодо запобігання розвитку ускладнень вагітності та порушень стану плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.645.021.1-3 +
Шифр НБУВ: РА334565

      
5.

Чеботарьова О. М. 
ВОГНЕСТІЙКІ ПОКРИТТЯ ПО ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛАХ НАОСНОВІ ГІБРИДНИХ ГЕЛІВ SiO2: автореферат дис. ... д.філософ : 261 / О. М. Чеботарьова. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню важливого науковопрактичного завдання у галузі пожежної безпеки – підвищення пожежноїбезпеки текстильних матеріалів шляхом розробки ефективної та простоїтехнології одержання вогнезахисних кремнеземистих покриттів звикористанням безпечних і доступних антипіренів.У вступі подано загальну характеристику дисертаційної роботи.Обґрунтована актуальність теми дисертації, сформульовано мету таосновні завдання дослідження, показано зв’язок роботи з науковимипрограмами. Наведено дані про особистий внесок здобувача, апробаціюроботи та публікації. Наукова новизна отриманих результатів.1. Вперше розроблено технологічні особливості одержаннявогнезахисних стійких золів SiO2 за рахунок утворення буферного розчинупід час перебігу хімічної обмінної реакції силікату натрію з оцтовоюкислотою, що дозволило стабілізувати продукт реакції – золькремнекислоти та підвищити вогнезахисну дію розроблених композиційнизької концентрації на його основі (4–8 % SiO2).2.Вперше розроблено та оптимізовано склад вогнезахиснихпокриттів по текстильних матеріалах в системі золь SiO2 – діамонійгідрофосфат – карбамід за рахунок утворення ковалентних зв’язківпокриття з поверхнею волокон ниток тканини, який відрізняється тим, щопід дією води відбувається додаткове зміцнення покриття, що дозволяєпідвищити вогнезахисні та експлуатаційні властивості.3.Подальшого розвитку отримали методи нанесення вогнезахиснихпокриттів, які за рахунок наявності двох зон оптимуму у співвідношенніконцентрацій антипіренів дозволяють в залежності від хімічного складу тащільності тканини змінювати не тільки концентрацію золю SiO2, але йспіввідношення антипіренів, що дозволяє обробляти тканини різногопризначення. Розроблено просту та дешеву технологію отримання кремнеземистихвогнезахисних покриттів на основі рідкого скла для коттонвміснихтекстильних матеріалів різного типу, щільності та товщини. Показано, щов інтервалі концентрацій золів SiO2 (4–16 %) можливо отримувати6стабільні золі кремнекислоти, які утворюють покриття на поверхнікожного волоконця ниток тканини, запобігаючи доступу кисню під час діївогню. Просочені оббивні тканини стійкі до дії джерел запалюваннянизької потужності (сірники, сигарети), а також не загоряються у разіконтакту з полум’ям, що зменшить пожежну небезпеку в місцях великогоскупчення людей. За рахунок надійного захисту від доступу кисню під часдії полум’я тканини піддаються піролізу, не порушуючи цілісностіпокриття, тому після дії полум’я зберігається еластичність покриття.Розроблені вогнезахисні покриття можна наносити на захиснікостюми для підвищення безпеки роботи пожежних, а також дляподовження експлуатаційного строку протипожежного полотна.Результати дисертаційної роботи (а саме експериментальний зразокпротипожежного полотна ПП-2 розміром 1,5х2 м з максимальноютемпературою експлуатації до 600 ºС протягом 420 с) впроваджено укомплектацію пожежно-рятувального автомобіля в якості первинногозасобу пожежогасіння в підрозділах ДСНС у Закарпатській області.Склад, технологічний регламент одержання розробленихвогнезахисних кремнеземистих покриттів та лабораторна установка дляпроведення вогневих випробувань вогнезахисних покриттів впроваджено унавчальному процесі Національного університету цивільного захистуУкраїни при вивченні дисципліни «Технологія вогнестійких захиснихпокриттів» освітньо-професійної програми «Радіаційний та хімічнийзахист» для підготовки здобувачів вищої освіти за другим (магістерським)рівнем вищої освіти в галузі знань 16 «Хімічна та біоінженерія» заспеціальністю 161 «Хімічні технології та інженерія».^UДисертаційна робота присвячена вирішенню важливого науковопрактичного завдання у галузі пожежної безпеки – підвищення пожежноїбезпеки текстильних матеріалів шляхом розробки ефективної та простоїтехнології одержання вогнезахисних кремнеземистих покриттів звикористанням безпечних і доступних антипіренів.У вступі подано загальну характеристику дисертаційної роботи.Обґрунтована актуальність теми дисертації, сформульовано мету таосновні завдання дослідження, показано зв’язок роботи з науковимипрограмами. Наведено дані про особистий внесок здобувача, апробаціюроботи та публікації. Наукова новизна отриманих результатів.1. Вперше розроблено технологічні особливості одержаннявогнезахисних стійких золів SiO2 за рахунок утворення буферного розчинупід час перебігу хімічної обмінної реакції силікату натрію з оцтовоюкислотою, що дозволило стабілізувати продукт реакції – золькремнекислоти та підвищити вогнезахисну дію розроблених композиційнизької концентрації на його основі (4–8 % SiO2).2.Вперше розроблено та оптимізовано склад вогнезахиснихпокриттів по текстильних матеріалах в системі золь SiO2 – діамонійгідрофосфат – карбамід за рахунок утворення ковалентних зв’язківпокриття з поверхнею волокон ниток тканини, який відрізняється тим, щопід дією води відбувається додаткове зміцнення покриття, що дозволяєпідвищити вогнезахисні та експлуатаційні властивості.3.Подальшого розвитку отримали методи нанесення вогнезахиснихпокриттів, які за рахунок наявності двох зон оптимуму у співвідношенніконцентрацій антипіренів дозволяють в залежності від хімічного складу тащільності тканини змінювати не тільки концентрацію золю SiO2, але йспіввідношення антипіренів, що дозволяє обробляти тканини різногопризначення. Розроблено просту та дешеву технологію отримання кремнеземистихвогнезахисних покриттів на основі рідкого скла для коттонвміснихтекстильних матеріалів різного типу, щільності та товщини. Показано, щов інтервалі концентрацій золів SiO2 (4–16 %) можливо отримувати6стабільні золі кремнекислоти, які утворюють покриття на поверхнікожного волоконця ниток тканини, запобігаючи доступу кисню під час діївогню. Просочені оббивні тканини стійкі до дії джерел запалюваннянизької потужності (сірники, сигарети), а також не загоряються у разіконтакту з полум’ям, що зменшить пожежну небезпеку в місцях великогоскупчення людей. За рахунок надійного захисту від доступу кисню під часдії полум’я тканини піддаються піролізу, не порушуючи цілісностіпокриття, тому після дії полум’я зберігається еластичність покриття.Розроблені вогнезахисні покриття можна наносити на захиснікостюми для підвищення безпеки роботи пожежних, а також дляподовження експлуатаційного строку протипожежного полотна.Результати дисертаційної роботи (а саме експериментальний зразокпротипожежного полотна ПП-2 розміром 1,5х2 м з максимальноютемпературою експлуатації до 600 ºС протягом 420 с) впроваджено укомплектацію пожежно-рятувального автомобіля в якості первинногозасобу пожежогасіння в підрозділах ДСНС у Закарпатській області.Склад, технологічний регламент одержання розробленихвогнезахисних кремнеземистих покриттів та лабораторна установка дляпроведення вогневих випробувань вогнезахисних покриттів впроваджено унавчальному процесі Національного університету цивільного захистуУкраїни при вивченні дисципліни «Технологія вогнестійких захиснихпокриттів» освітньо-професійної програми «Радіаційний та хімічнийзахист» для підготовки здобувачів вищої освіти за другим (магістерським)рівнем вищої освіти в галузі знань 16 «Хімічна та біоінженерія» заспеціальністю 161 «Хімічні технології та інженерія».


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського