Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (156)Книжкові видання та компакт-диски (11)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ТЕЦ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Романенко В.І. 
Автоматизація процесу спалювання газового палива в котлоагрегатах ТЕЦ промислових підприємств: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.І. Романенко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Виконано аналіз систем керування, методів контролю параметрів і технічних засобів автоматизації процесів спалювання газового палива у котлоагрегатах ТЕЦ промислових підприємств. Установлено закономірності зміни складу димових газів залежно від складу газових компонентів палива й енергетичної потужності за умов забезпечення оптимуму роботи котлоагрегатів за критерієм енергетичної ефективності. Обгрунтовано термокаталітичний метод і створено технічні засоби для вимірювання об'ємного вмісту кисню у димових газах котлоагрегатів. Висвітлено методи оптимізації систем регулювання витрат загального повітря для однопаливних і багатопаливних котлоагрегатів ТЕЦ. Розроблено нові ефективні алгоритми та структурні схеми систем автоматичного регулювання витрат загального повітря, що забезпечують низьку чутливість до координатних і параметричних збурень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з361.014 +
Шифр НБУВ: РА339923

Рубрики:

      
2.

Телющенко І.Ф. 
Лицьована керамічна цегла з використанням некондиційної сировини природного і техногенного походження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / І.Ф. Телющенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2004. — 24 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено можливість регулювання процесів структуроутворення керамічних мас за допомогою викоиристання некондиційної сировини України для одержання лицьовї та високоміцної керамічної цегли різних кольорів і фактури способами пластичної та напівжорсткої екструзії. Встановлено, що регулювання властивостей коагуляційної структури шляхом використання "армувального" компонента шлаків ТЕЦ та введення кволініт-монтморилонітових домішок у керамічні маси на основі полімерної глауконітової глини сприяє одержанню спеченого керамічного черепка, що забезпечує виготовлення лицьової цегли та клінкерних виробів. Під час оптимізації хіміко-мінералогічного складу шихти системи глина - шлаки - коалін - бентоніт виявлено поліпшення кристалізації новоутворень та формування більш розвиненої склофази. Зазначено, що дані тенденції простежуються також у випадку використання як "армувального" компонента гранітних відсівів, що в кінцевому результаті поліпшують показники міцності за усадки виробів. З застосуванням розроблених складів мас впроваджено технологію виробництва лицьової керамічної цегли способом напіжорсткої екструзії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л422.22-3 +
Шифр НБУВ: РА334231

Рубрики:

      
Категорія:    
3.

Уряднікова І.В. 
Ресурсозберігаюча технологія підготовки теплоносія для теплових енергоустановок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.14 / І.В. Уряднікова ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Удосконалено спосіб пом'якшення та очищення природних і скидних вод ТЕЦ, а також встановлено основні закономірності процесу електрохімічної коагуляції іонів жорсткості та заліза. Проаналізовано вплив режимів обробки стоків і компонентів стічних вод на розчинення залізного анода. Запропоновано метод застосування безбаластної окисної системи для підвищення ефективності процесу пом'якшення теплоносіїв енергетичних установок. Вперше розроблено метод підвищення ступеня пом'якшення природних і стічних вод енергоустановок за рахунок одержання більш активного коагулянту, що адсорбує домішки на своїй поверхні. Удосконалено конструкцію електрокоагулятора колонного типу для очищення природних і стічних вод ТЕЦ, у якому поєднано стадії освітлення, коагуляції, адсорбції домішок, а також седиментації осаду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з37-432
Шифр НБУВ: РА312809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Єфремов Ю.Г. 
Розвиток та застосування методів аналізу і діагностування вібраційного стану потужних турбоагрегатів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / Ю.Г. Єфремов ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено методичне забезпечення для комп'ютеризованої систми аналізу та діагностики вібраційного стану турбоагрегатів (ТА). Розроблене програмно-методичне забезпечення встановлено у рамках стаціонарної комп'ютеризованої автоматизованої системи аналізу та діагностики ТА на 4-х енергоблоках ТЕЦ України. Створено програмне забезпечення для коп'ютеризованої системи балансування гнучких роторів турбогенераторів на підставі параметрів коливань ротора й опор. Для автоматизованого оцінювання впливу режимних факторів на вібростан ТА розроблено метод змінних коефіцієнтів. За даними експериментальних досліджень визначено основні параметри, які необхідно враховувати для оцінювання впливу режимних факторів на вібростан ТА. Наведено методику контролю крутильних деформацій валопровода, яка грунтується на використанні сигналів радіальних переміщень ротора за умов експлуатації агрегату. Проведено експериментальні дослідження стосовно оцінювання крутильних деформацій скручування валопровода Т-250/300-240. За запропоновною методикою ідентифікації математичної моделі валопровода ТА побудовано модель валопровода на опорах, яка близька за своїми вібраційними характеристиками до реального валопровода ТА Т-250/300-240. Проведено експериментальне оцінювання вібраційного стану турбоагрегатів Т-250/300-240 і К-300-240. За результатами діагностування виявлено причини підвищеної вібрації на окремих ТА, що дозволило вирішити питання щодо оцінювання їх вібростану та підвищення надійності роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363-012 +
Шифр НБУВ: РА356557

Рубрики:

      
5.

Плачков І.В. 
Теплоенергетичні засади модернізації системи теплопостачання мегаполісу (на прикладі м.Києва): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / І.В. Плачков ; НАН України. Ін-т техн. теплофізики. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Досліджено сучасний стан та розвиток системи теплопостачання м. Києва та сформульовано основні критерії її оптимальності. Виконано порівняльний аналіз системи теплопостачання міст Росії та північної Європи, визначено типові напрями удосконалення крупних централізованих систем теплопостачання. Встановлено можливість організації гнучкого графіку роботи теплових мереж без виділення літнього та зимового режимів роботи. Визначено числові параметри регулювання температурного потенціалу теплоносія на Київських ТЕЦ залежно від акумулюючої здатності теплопроводів та приєднаних споруд споживачів для одержання додаткової електричної потужності у періоди пікового споживання електроенергії. Узагальнено технічні, технологічні та організаційні рішення щодо розвитку централізованої системи теплопостачання за визначеними критеріями оптимальності. Наведено оцінку перспектив розвитку традиційних та альтернативних систем теплопостачання з адаптацією до умов інженерної інфраструктури, щільності та розвитку забудови житлових масивів Києва. Виконано термодинамічне обгрунтування впровадження газотурбінних та парогазових установок у циклі комбінованого виробництва теплової та електричної енергії. Запропоновано термодинамічні схеми газотурбінних установок для комбінованого виробництва теплової та електричної енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З381(4УКР-2К) +
Шифр НБУВ: РА331232

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Капустянський А. О. 
Підвищення енерго-екологічної ефективності котельних установок при спалюванні непроектних видів палива / А. О. Капустянський. — Б.м., 2019 — укp.

Капустянський А.О. Підвищення енерго-екологічної ефективності котельних установок при спалюванні непроектних видів палива. – На правах рукопису.Дисертація на здобуття вченого ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.14.06 – технічна теплофізика та промислова теплоенергетика – НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Київ, 2018.Дисертацію присвячено дослідженню впливу виду, якості та режимів спалювання непроектного вугілля на показники надійності та економічності роботи енергетичних котлів ТЕС та ТЕЦ з розробленням відповідних заходів для забезпечення їх оптимальної роботи.Розроблено метод оцінювання збитку нанесеного електростанції через погіршення теплотехнічних характеристик палива. Введено поняття коефіцієнту енергетичного потенціалу вугілля та досліджено його залежність від якості НТП. Досліджено вплив динаміки перехідних процесів та теплотехнічних характеристик вугілля на вміст горючих в золі виносу. Експериментально доведено, що подача каталізатора в котел суттєво впливає з позитивним ефектом на характеристики спалювання вугілля марок П та АШ у всьому діапазоні робочих навантажень. Проведено дослідження на котлах ТП-15 та ТПП-210А, що дозволили безпечно спалювати бінарні суміш вугілля АШ та П, П та летку золу АШ, вугілля П та ПАР без погіршення якісних показників роботи котлоагрегатів. На основі лінійного програмування розроблено нову методику визначення економічності роботи котлів шляхом складання та розрахунків розширених енергетичних матриць. Запропоновано нові способи інтенсифікації процесу спалювання та переведення антрацитових котлів на НТП.Ключові слова: теплова електрична станція, котел, непроектне вугілля, каталізатор горіння, бінарна вугільна суміш, механічний недопал.^UKapustyansky A.O. Increase of energy-ecological efficiency of boiler units during combustion of non-projected fuels. – Manuscript.The thesis for the obtaining a scientific degree of Candidate of Technical Sciences in specialty 05.14.06 – technical thermal physics and industrial thermal engineering. – National Technical University of Ukraine «Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute», Kyiv, 2018.The thesis is devoted to the study of the influence of the type, quality and regimes of combustion of non-projected coal on the reliability and economic performance of power boilers in TPPs (thermal power plants) and CHPs (combined heat and power plants), while at the same time developing of appropriate measures to ensure their optimum operating conditions (optimal outputs).The new methodology for estimating damage done to power plant caused by the deterioration of the fuel characteristics was developed. The concept of the ratio of coal power-generation capacity was introduced and its dependence on the quality of the NSF (non-projected solid fuel) was investigated. The influence of the dynamics of transitional processes and coal properties on the maintenance of combustible materials in the ash of drainage is studied. It has been experimentally proved that the catalyst feed to the boiler significantly influences the positive effect on coal burning characteristics of grades lean coal (L) and anthracite coal (A) grades in the entire range of workloads. The research was carried out on boilers TP-15 and TPP-210A , which allowed to safely burn a binary mixture of coal mixtures A and L, L and fly ash A, coal L and South Africa coal without decreasing of the quality performance of boiler units. On the basis of linear programming, a new method for determining the efficiency of boiler operation has been developed by compiling and calculating expanded energy matrices. New ways of intensifying the process of combustion and conversion of coal-fired boilers for combustion NSF are proposed.Key words: thermal power station, boiler, non-project (low ranke) coal, combustion catalyst, binary coal mix, mechanical incomplete combustion.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Бондарчук В. О. 
«Феномен творчості Дмитра Гнатюка в музично-театральній культурі України другої половини ХХ – початку ХХІ століття» / В. О. Бондарчук. — Б.м., 2019 — укp.

Дослідження присвячене мистецтвознавчій експертизі феномена творчості Дмитра Гнатюка в музично-театральній культурі України другої половини ХХ – початку ХХІ століття.Науковою проблемою дисертації є комплексне мистецтвознавче та культурологічне дослідження феномена творчості Дмитра Михайловича Гнатюка – видатного оперного співака, режисера-постановника, педагога та гро-мадського діяча, що спонукає до об'єктивного аналізу історичних процесів музичної культури України другої половини ХХ – початку ХХІ століття, а відтак і осмислити витоки сучасних мистецьких явищ у національному ду-ховному просторі доби оновлення, виявити сутність художньої творчості в контексті загально-гуманітарного дискурсу. У часи сьогодення, якнайбільше відчувається потреба ідентифікації української духовної спадщини, кристалізації в її основі ментальних сутнісно-неповторних особливостей. Упродовж останніх десятиліть дослідження в царині творчої біографістики стали одними з найзатребуваніших у вітчизняній гуманітаристиці. Адже соціокультурний розвиток суспільства значною мірою зумовлюється діяльністю особистостей, які володіють особливою волею та потенціалом, що здійснюють активний мистецький поступ і художні відкриття. Виокремлюючи поняття Митця в окрему площину аналізу, сучас-на гуманітаристика значно розширила науковий тезаурус, структуруючи його синонімічну послідовність, що виражена такими моделями як: майстер, ху-дожник, митець, рефлексивний художник, стимулюючи до перманентного переосмислення категоріального апарату не тільки мистецтвознавства, а й культурології, філософії, соціології, психології. Закріплюючи проблему в об-раний контекст, ми маємо можливість відслідкувати чіткий механізм адаптації особистості, її акультурації, самоактуалізації, саморепрезентації, саморефлексії, послідовного становлення та звершення у складному комунікативному середовищі. Саме крізь призму біографістики, біографічного методу дослідження стає можливим реконструкція прихованих раніше і маловивчених аспектів творчої активності, рефлексія якої зумовлена систематизованими емпіричними надбаннями, їх осмисленням з подальшим включенням у вимір теоретичного узагальнення та обґрунтування. Сформу-лювати визначення творчої особистості на вістрі сучасних наукових висновків є надзвичайно складним завданням, оскільки її смислова структура суттєво розпорошується в результаті перманентної зміни інструментарію пізнання її сутності. За умови включення поняття у зазначений комунікативний простір, порушуються відповідні граматичні та синтаксичні зв'язки, що, відповідно, стимулює до певних семантичних викривлень та по-рушень.Застосовуючи біографічний метод дослідження, ми вивчаємо унікальну постать – Д. М. Гнатюка в контексті розвитку музичної культури України другої половини ХХ – початку ХХІ століття, творчість якого стала невід'ємною складовою не лише вітчизняного, а й світового оперного мис-тецтва. Його індивідуальні творчі звершення не тільки увійшли до золотого фонду національної культури, а й дають змогу переосмислити ключові ас-пекти в розвитку українського музично-театрального мистецтва. Для того, щоб здійснити об'єктивне, неупереджене дослідження об'ємної спадщини Дмитра Гнатюка не лише як унікального артефакту, а й збагнути його численні зв'язки з українською традицією, і зі світовими тенденціями музич-ного театру, варто висвітлити складні й багатогранні процеси становлення і розвитку цієї мистецької галузі в Україні загалом. Такий підхід вимагає залу-чення до аналітичного апарату дисертації актуального пласту сучасної культурологічно-мистецтвознавчої думки – психологічної характеристики Митця у світлі існуючих на сьогодні концепцій психології творчості, а також визначення естетико-світоглядних пріоритетів видатного Майстра як своєрідного механізму до пізнання сутності його індивідуальності та неповторності. Взята за основу дослідження системна послідовність – Дмитро Гнатюк: оперний співак, режисер-постановник, педагог дає можливість цілісно охопити творчу біографію Митця, комплексно проаналізувати накопичений досвід в контексті його матеріального та духовного надбання.^UThe scientific problem of the presented dissertation is the complex study of art and culture of Dmytro MykolaiovychMykhaiovych Hnatyuk's creativity phe-nomenon, an outstanding opera singer, stage director, teacher and public figure, which prompts an objective analysis of the historical processes of musical culture in Ukraine in the second half of the 20th and the beginning of the 21st century, and thus, to understand the origins of modern artistic appearance in the national spiri-tual world of modernisation, to reveal the essence of artistic creativity in the con-text of the general humanitarian discourse. In the present times, the greatest need is for the identification of the Ukrainian spiritual heritage, the crystallisation of es-sentially-unique features in its mental basis. Names such as Eugenia Mirosh-nichenko, Anatoliy Solovyanenko, Dmytro Hnatyuk are a breakthrough in the Ukrainian mentality in the sphere of its world art recognition, creating a landmark for national identity.Using the biographical method of research, we study the unique figure - D. M. Gnatyuk in the context of the Ukrainian musical culture development in the second half of the 20th and early 20th centuries, whose creativity has become an integral part of not only domestic but also world operatic art. His individual crea-tive achievements not only entered the golden fund of the national culture, but also allow us to rethink the key aspects of the development of Ukrainian musical and theatrical art. In order to carry out an objective, unbiased study of Dmytro Hnatyuk's volumetric heritage not only as a unique artifact, but also to grasp his numerous connections with the Ukrainian tradition, and with the world tendencies of the musical theater, one should highlight the complex and multifaceted proc-esses of formation and development of this artistic industry in Ukraine as a whole. Such an approach requires the inclusion of a contemporary cultural-artistic thought – the psychological characteristics of the artist in the light of existingpsychological concepts of creativity, as well as the definition of the aesthetic-ideological priori-ties of the outstanding Master as a kind of mechanism for the knowledge of the essence of his personality and originality, to the analytical apparatus of the disser-tation. Dmytro Hnatyuk: opera singer, director-director, teacher gives an opportu-nity to comprehensively cover the creative biography of the artist, comprehen-sively analyse the accumulated experience in the context of his material and spiri-tual heritage.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Тецький А. Г. 
Методи інформаційної технології забезпечення кібербезпеки систем керування вмістом при створенні Web-застосунків / А. Г. Тецький. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження – процеси отримання несанкціонованого доступу та захисту функцій управління систем керування вмістом; мета дослідження – забезпечення заданих вимог до кібербезпеки систем керування вмістом на основі розроблення та практичного використання методів оцінювання успішності атаки та вибору контрзаходів в умовах обмеженого бюджету; методи дослідження – математичний апарат теорії множин і теорії ймовірностей, методи розв'язання задач цілочисельного програмування, методи нейромережного моделювання; результати – методи інформаційної технології забезпечення кібербезпеки систем керування вмістом, що дозволяють оцінити показник успішності атак шляхом використання дерев атак та забезпечити вимоги до показника кібербезпеки шляхом аргументованого вибору заходів захисту відповідно до їх впливу на атаки; новизна – вперше одержано метод забезпечення кібербезпеки систем керування вмістом, який, на відміну від відомих, базується на виборі контрзаходів з урахуванням їх характеристик і сумісності, що дозволяє забезпечити допустиме значення показника успішності атак при мінімальній вартості; удосконалено метод оцінювання кібербезпеки систем керування вмістом шляхом використання дерев атак і визначення параметрів базових подій з урахуванням складності їх проведення і виявлення, що дозволяє забезпечити достовірність оцінки завдяки використанню результатів аудиту та тестування на проникнення; дістав подальшого розвитку метод вибору утиліт тестування на проникнення шляхом урахування різних комбінацій їх характеристик з використанням нейромережі, що дозволяє забезпечити виявлення наявних потенційних вразливостей; ступінь упровадження – впроваджено у ТОВ «ХАКЕН», Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут»; галузь – системи керування вмістом^UObject of research – processes of obtaining unauthorized access and protection of management functions of content management systems; the aim of research – ensuring the requirements for cybersecurity of content management systems based on the development and practical use of methods of assess the success attack rate and the choice of countermeasures in a limited budget; research methods – mathematical apparatus of set theory and probability theory, methods for solving integer programming problems, methods of neural network modeling; results – methods of information technology to ensure cybersecurity of content management systems, which allow to assess the success attacks rate with the use of attack trees and to ensure the requirements for cybersecurity by reasoned choice of protection measures in accordance with their impact on attacks; novelty – for the first time, the method for ensuring cybersecurity of content management systems has been proposed, which, unlike the known ones, is based on the choice of countermeasures, taking into account their compatibility, which allows to ensure the acceptable value of the attacks success rate at the lowest cost; the content management systems cybersecurity assessing method has been improved by using attack trees and determining the basic events parameters, taking into account the complexity of their implementation and detection, which makes it possible to ensure the veracity of the assessment by using the results of audit and penetration testing; the method of choosing penetration testing tools using neural networks has been further developed by taking into account various combinations of their characteristics, which allows to provide detection of existing potential vulnerabilities; the degree of implementation – the results were implemented at the HAKEN Ltd, National Aerospace University “Kharkiv Aviation Institute”; industry – content management systems


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Мартинов В. В. 
Високовольтні напівпровідникові джерела живлення з синхронними несинфазними структурами для потужних газорозрядних установок. / В. В. Мартинов. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження: високовольтні напівпровідникові джерела електроживлення газорозрядних технологічних установок, що характеризуються нестабільністю режимів навантаження. Мета роботи: розвиток теорії високовольтних напівпровідникових перетворювачів електроенергії з синхронними несинфазними структурами для підвищення їх динамічних і енергетичних параметрів та стійкості до стохастичних збурень їх режимів при живленні потужних газорозрядних установок. Методи дослідження базуються на фундаментальних положеннях теорії розгалужених нелінійних електричних кіл, застосуванні диференціальних і різницевих рівнянь, методу усереднення в просторі станів, безперервного перетворення Лапласа, Z- і W- перетворень, теорії автоматичного керування та методів чисельного і фізичного моделювання. Теоретичні та практичні результати і новизна: вирішена важлива науково-прикладна проблема розвитку теорії та принципів побудови високовольтних напівпровідникових джерел для потужного газорозрядного обладнання шляхом розроблення ефективних структур таких перетворювачів, систем та алгоритмів керування, математичних моделей та методів їх розрахунку з врахуванням як енергетичних і частотних властивостей джерел електроживлення, так і енергії, що накопичується в вихідних колах напівпровідникових перетворювачів. Предмет і ступінь впровадження: основні результати роботи впроваджені в Інституті електродинаміки НАН України, Інституті електрозварювання імені Є.О. Патона НАН України, ТОВ МК "Антарес" (м. Київ), ТОВ «Електротехімпульс» ( м. Київ), СВП «Київські ТЕЦ» ПАТ «Київенерго». Наукові результати використовуються в навчальному процесі НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського». Ефективність впровадження: отримано значний техніко-економічний ефект, що полягає в підвищенні показників якості потужних джерел живлення газорозрядних установок (скороченні часу перехідного процесу, підвищенні точності підтримки вихідної напруги або току, підвищення к.к.д.). Сфера використання: джерела живлення потужного газорозрядного обладнання. (див. продовження).^UThe оbject of research: high-voltage semiconductor power supplies for gas-discharge technological installations, which are characterized by instability of load modes. The purpose of research: development of the theory of high-voltage semiconductor converters of electric power with synchronous non-phase structures for increase of their dynamic and power parameters and resistance to stochastic disturbances of their modes at power supply of powerful gas-discharge installations. Methods of research: based on the fundamental provisions of the theory of branched nonlinear electric circuits, the application of differential and difference equations, the method of averaging in the state space, continuous Laplace transform, Z- and W-transforms, the theory of automatic control and methods of numerical and physical modeling. Theoretical and practical results and innovationssolved an important scientific and applied problem of development of theory and principles of construction of high-voltage semiconductor sources for high-power gas-discharge equipment by developing effective structures of such converters, control systems and algorithms, mathematical models and methods of their calculation taking into account both energy and frequency properties and the energy that accumulates in the output circuits of semiconductor converters. A subject degree of introduction: the main results of the work are implemented in the Institute of Electrodynamics of the NAS of Ukraine, LLC «Electrotechimpulse» (Kyiv), LLC «Antares» (Kyiv), SVP "Kyiv CHP" PJSC "Kyivenergo".. Effectiveness of implantation: a significant technical and economic effect was obtained, which consists in improving the quality of powerful power supplies of gas-discharge installations (reducing the transient process time, increasing the accuracy of maintaining the output voltage or current, increasing efficiency). Sphere of use: power sources of powerful gas-discharge equipment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Зайцев Є. О. 
Розвиток теорії і практична реалізація оптоелектронних систем діагностування механічних параметрів потужних турбо- та гідрогенераторів / Є. О. Зайцев. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження: процес визначення контрольно-діагностичних параметрів в потужному електроенергетичному обладнанні. Мета роботи: створення теоретичних засад побудови, практичної реалізації і дослідження оптоелектронних систем діагностування механічних параметрів основних вузлів ПГ, до складу яких входять комп'ютеризовані ІВК для надійного та достовірного визначення технічного стану об'єкту діагностування. Методи дослідження базуються на методах теорії ІВС, теорії діагностики об'єктів і систем, теорії ймовірностей, методах статистичного оброблення діагностичних сигналів, теоретичних і експериментальних методах в області ємнісних та оптичних вимірювачів фізичних величин. Теоретичні та практичні результати і новизна: створена теорія та виконана практична реалізація оптоелектронних систем діагностування механічних параметрів потужних турбо- та гідрогенераторів, до складу яких входять комп'ютеризовані ІВК. Вперше комплексно поставлено і вирішено важливу науково-технічну проблему створення теоретичних засад побудови та реалізації оптоелектронних систем діагностування механічних параметрів ПГ та компонентів їх ІВК, що дозволило підвищити точність і достовірності діагностики. Предмет і ступінь впровадження: основні результати роботи впроваджені на ДП "Завод "Електроважмаш", ТОВ НВП "Техприлад" та ТОВ «Альмагруп». Впровадження результатів дозволило вирішити важливу науково-прикладну проблему – підвищення якості діагностування ПГ. Ефективність впровадження: отримано значний техніко-економічний ефект, що полягає в підвищенні ефективності систем діагностування ПГ (підвищення достовірності одержуваної інформації, що дозволяє збільшити точність діагностування типу дефекту, його місця знаходження та прогнозування розвитку). Сфера використання: системи діагностування потужних генераторів ТЕС, ТЕЦ, ГЕС, ГАЕС та АЕС^UThe object of research is the process of determining control and diagnostic parameters in a powerful electric power equipment. The dissertation purpose is development of the theoretical principles of construction, the practical implementation of research and optoelectronic systems diagnosing mechanical parameters of the basic units of power generators, which include computerized information and measurement channels for secure and reliable determination of the technical state of the object diagnosing. The Methods of research are methods of theory of information-measuring channels, theory of diagnostics of objects and systems, probability theory, methods of statistical processing of diagnostic signals, theoretical and experimental methods in the field of capacitive and optical meters of physical quantities. Theoretical and practical results and innovation are as follows developed and practical implementation of optoelectronic systems for diagnosing mechanical parameters of powerful turbo- and hydropower generators, which include computerized CPIs, has been performed. For the first time, an important scientific and technical problem of creating theoretical foundations for the construction and implementation of optoelectronic systems for diagnosing mechanical parameters of GHG and components of their CPI was raised and solved, which allowed to increase the accuracy and reliability of diagnostics. The subject and the degree of implementation: the results of the work are implemented at SE "Electrotyazhmash Plant", LLC NPP "Techprylad" and LLC "Almagroup". The implementation of the results allowed to solve an important scientific and applied problem - improving the quality of diagnosis of powerful generators.. The effectiveness of the implementation: significant technical and economic effect is obtained, which is to increase the efficiency of GHG diagnosis systems (increase of reliability of information received, which allows to increase the accuracy of diagnosing the type of defect, its location and prognosis of development).The sphere of usage: systems for diagnosing powerful generators of thermal power plants, thermal power plants, hydroelectric power plants, hydroelectric power plants and nuclear power plants.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Кругол М. М. 
Підвищення енергоефективності систем власних потреб теплових електричних станцій / М. М. Кругол. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розв'язанню актуальної науково-прикладної задачі у напрямку підвищення енергоефективності систем власних потреб теплових електричних станцій за рахунок впровадження групового регулювання частоти живильної напруги асинхронних двигунів, що приводять в дію механізми власних потреб.В дисертаційній роботі проведено аналіз структури споживання електричної енергії на власні потреби теплових електричних станцій. Вдосконалений підхід до класифікації механізмів власних потреб, який враховує схожість їх експлуатаційних режимів та робочих характеристик. Проведений аналіз способів регулювання параметрів відцентрових механізмів, які застосовуються на українських теплових електричних станцій, приведені їх переваги та недоліки. Запропоноване використання групового керування механізмами власних потреб з близькими оптимальними частотами живильної напруги. Розроблені математичні моделі відцентрових механізмів,як навантажувальних машин електроприводу. Поставлені та вирішені задачі знаходження оптимальних параметрів керування механізмами власних потреб при різних способах регулювання їх робочих параметрів. Приведені результати моделювання споживання електричної енергії на власні потреби теплоелектроцентралі впродовж типового літнього місяця, при її роботі за тепловим графіком навантаження. Порівняння результатів моделювання з фактичним споживання електричної енергії вказує на високу точність математичних моделеймеханізмів власних потреб. Проведений ґрунтовний аналіз можливості впровадження групового керування механізмамивласних потреб на Харківській ТЕЦ-3. Показано що даний спосіб керування доцільно використовувати для механізмів газо-повітярного тракту котла, індивідуальний частотний привід для приводу живильних електронасосів, а класичні способи регулювання (дроселювання) на мережевих насосах станції. Дані практичні рекомендації, щодо впровадження групового регулювання частоти живильної напруги електроприводів механізмів власних потреб в умовах Харківської ТЕЦ-3.^UThe dissertation is devoted to solving a pressing scientific and engineering problem of improving energy efficiency of thermal power plant auxiliary systems through implementation of group frequency regulation for induction motors that drive auxiliary mechanisms.The thesis presents a detailed analysis of auxiliary power consumption structure at thermal power plants. Approach to classification of auxiliary mechanisms has been advanced to take into account similarity of the operating modes and performance. Regulation methods for centrifugal mechanisms that are applied in Ukrainian thermal power plants have been analyzed, their advantages and disadvantages shown. Application of group control for auxiliary mechanisms with close optimal supply voltage frequencies has been suggested. Mathematical models of centrifugal mechanisms considered as load on electric drive have been developed. Optimal control parameter problems for auxiliary mechanisms have been formulated and solved under various techniques of the mechanism operation regulation. Auxiliary power consumption at a combined heat and power plant has been simulated for a typical summer month under the plant operation according to the heat schedule. Comparison of the simulation results with the actual auxiliary consumption data proved high accuracy of the developed mathematical models of the auxiliary mechanisms. Feasibility of group control application to the auxiliaries in Kharkiv CHPP-3 has been studied. It is revealed that group control should be used for centrifugal mechanisms operating in the air-gas flow duct of the boiler, while feed pumps are best regulated by individual variable frequency drives and network pumps – by classical regulation techniques. Practical recommendations for implementation of group frequency regulation for auxiliary mechanism electric drives under operating conditions of Kharkiv CHPP-3 are given.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Батальцев Є. В. 
Моделювання техногенного впливу на навколишнє природне середовище об'єктами теплоенергетики / Є. В. Батальцев. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуального науково-практичного питання моделювання впливу теплоенергетичних об'єктів на навколишнє природне середовище та розроблення природоохоронних заходів, що підвищують рівень екологічної безпеки в районах їх розміщення. У результаті проведених досліджень були розроблені математична модель процесу горіння в котлах із циркулюючим киплячим шаром та модель перенесення забруднювальних речовин за профілем ґрунту в зоні розміщення ТЕЦ. Враховуючи зміни напору та водонасиченості, що залежать від кількості опадів, клімату в цілому, спрогнозували стан підземних вод у зоні аерації досліджуваного об'єкта теплоенергетики, а також під час фільтрації води із золошлаконакопичувача. Алгоритми чисельного розв'язання задач профільної фільтрації, масоперенесення забруднювальних речовин були розроблені на базі методу скінченних елементів. Проведено дослідження утилізації відхідних газів під час деструкції палива на об'єктах теплоенергетики. Сформований механізм зв'язування азотних та сірчистих сполук у зоні деструкції палива. Запропонований режим роботи пристроїв об'єктів теплоенергетики з повною утилізацією техногенних газів. З метою оцінювання впливу на стан навколишнього природного середовища ТЕЦ, які працюють на вугіллі, та для виявлення шляхів міграції забруднювальних речовин проведені дослідження ґрунтів, рослинності, а також снігового покриву на вміст важких металів у районі розміщення ТЕЦ. Результати досліджень підтвердили, що підприємство негативно впливає на прилеглі території. Водночас найвищий рівень небезпеки для водних об'єктів має золошлаконакопичувач. Запропоноване влаштування захисного екрану в золошлаконакопичувачі, що зменшить техногенне навантаження місць складування золошлакових відходів на об'єкти гідросфери. Проведені дослідження підтвердили, що місцеві глинисті сорбенти можна ефективно використовувати як сорбенти. Перспективним напрямом також є перероблення золошлаків. Обстеження золошлакових відходів ТЕЦ підтвердило можливість їх використання у сфері будівництва.^UThe thesis is devoted to the solution of the urgent scientific and practical issue of modeling the technogenic impact of thermal power facilities on the atmosphere and hydrosphere and the development of measures to increase the level of environmental safety in the areas of their location. As a result of the research, a mathematical model of the combustion process in boilers with a circulating fluidized bed and a model of the transfer of pollutants along the soil profile in the area of thermal power plants were developed. Taking into account the changes in the pressure and water saturation, that are depended on the amount of precipitation and the climate as a whole, the forecast of the state of groundwater in the aeration zone of the investigated heat-power facility, as well as in the filtration of water from the ash-and-slag dump, was carried out. Algorithms for the numerical solution of the problems of profile filtration and pollutants' mass transfer were developed based on of the finite element method. A study of the utilization of waste gases during the destruction of fuel at thermal power facilities was carried out. A mechanism for binding nitrogen and sulfur compounds in the zone of fuel destruction has been formed. The operation mode of devices of thermal power facilities with full utilization of technogenic gases is proposed. In order to assess the impact on the environment of coal-fired thermal power facilities and to identify migration paths of pollutants, soil, vegetation, and snow cover were studied for the content of heavy metals in the area of the CHPP. The research results confirmed that the enterprise has a negative impact on the nearby territories. At the same time, the highest level of danger for water bodies is posed by an ash-and-slag dump. A protective screen in the ash-and-slag dump is proposed, it will reduce the technogenic load of the ash-and-slag waste storage sites on the hydrosphere. Studies have confirmed that local clay sorbents can be effectively used as sorbents. Ash-and-slag waste processing is also a perspective area. Inspection of that wastes on CHPP confirmed the possibility of their use in the construction industry.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Шелешей Т. В. 
Дослідження факторів впливу на підвищення теплової ефективності енергетичного обладнання ТЕС / Т. В. Шелешей. — Б.м., 2021 — укp.

Головним результатом дисертації є вирішення важливої науково-технічної задачі, яка пов'язана з отриманням залежностей температури димових газів від режимних та експлуатаційних параметрів, які дозволяють здійснити заходи зі зменшення теплоти димових газів з метою підвищення економічної ефективності, ресурсозбереження та захисту навколишнього середовища. Проведено дослідження впливу експлуатаційних і режимних параметрів на температуру димових газів для газомазутних і пиловугільних блоків. Досліджено вплив організації топкових процесів на техніко-економічні та екологічні показники роботи енергетичного обладнання. Проведено комплексну оцінку підвищення ефективності енергоблоків ТЕС за допомогою встановлення «блоків підвищеної ефективності». Розроблено номограми для визначення температури димових газів для га-зомазутних ТГМ-96А та ТГМП-314А з метою прогнозування режимів роботи даного обладнання ТЕЦ^UThe main result of the dissertation is the solution of an important scientific and technical problem related to the dependence of flue gas temperature on mode and operational parameters, which allow to take measures to reduce the heat of flue gases to increase economic efficiency, resource conservation and environmental protection. A study of the influence of operational and regime parameters on the flue gas temperature for gas-oil and pulverized coal units has been carried out. The influence of the organization of furnace processes on technical-economic and ecological indicators of operation of power equipment is investigated. A comprehensive assessment of the efficiency of TPP power units was carried out by installing "high-efficiency units". Nomograms for determination of flue gas temperature for gas-oil TGM-96A and TGMP-314A for the purpose of forecasting of operating modes of this equipment of CHP are developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського