Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (124)Книжкові видання та компакт-диски (46)
Пошуковий запит: (<.>K=ШКІРА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Юдін Є.К. 
Алогенна дія RFa-подібних пептидів на периферичні сенсорні нерви: дані Iin vitro/I та Iin vivo/I: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Є.К. Юдін ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Досліджено периферичну дію RF-амід (RFA)-споріднених пептидів. З використанням електрофізіологічного методу in vitro та реєстрації поведінки in vivo вивчено ефекти та можливі механізми дії FMRFa та ряду аналогів у периферичній ноцицепції. Показано, що RFa пептиди значною мірою спричинюють активацію у більшості С-волокон у дослідах на препараті шкіра-нерв. "Амілорид" обратимо викликав пригнічення збуджувального ефекту RFa пептидів 21-го з 38-ми волокон, в інших 17-ти випадках він не завдавав істотного впливу на рівень активності у волокнах. Таким чином, збуджувальна дія RFa пептидів не може бути пояснена лише як взаємодія з ASICs. З'ясовано, що підшкірна ін'єкція NPSF у ділянку інервації n. saphenous призводить до чіткої поведінки у ASIC3-/- та у мишей похідного генотипу C57BL/6J. Зроблено висновок, що периферична алгогенна дія NPSF не може бути інтерпретована як дія на ASIC3 канали.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.221.4 + Е60*739.13 +
Шифр НБУВ: РА340252

Рубрики:

      
2.

Екель Н.В. 
Комплексне дослідження властивостей льоновмісних текстильних матеріалів для взуття: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Н.В. Екель ; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Теоретичне та практично обгрунтувано доцільність використання льоновмісних текстильних матеріалів у взуттєвому виробництві. Розроблено асортимент льоновмісних одно- та багатошарових текстильних взуттєвих матеріалів. Висвітлено комплексну модель багатошарового льоновмісного текстильного матеріалу, який використовувається взуттєвую промисловістю. Проаналізовано існуючі методи дублювання та запропоновано новий технологічний режим, який базується на способі з'єднання шарів матеріалу водяною емульсією полівінілацетату за точковим методом. Обгрунтовано вибір асортименту взуття з використанням нових льоновмісних матеріалів. Оцінено експлуатаційні можливості розроблених моделей взуття. Наведено класифікацію показників якості взуття з багатошарових текстильних матеріалів. Для оцінки гігієнічних властивостей взуття з льоновмісних текстильних матеріалів розроблено методи визначення: бактерицидної дії матеріалів, впливу поту на експлуатаційні показники взуття. Оцінювати комфортність взуття запропоновано за комплексним показником, згідно з розробленою формулою. Встановлено вплив радіаційного випромінювання на характеристики міцності льоновмісних взуттєвих матеріалів. Визначено економічний ефект від впровадження напівчеревиків чоловічих з комбінованим верхом (тканина + шкіра), який становить 13,9 тис. грн на 1000 пар взуття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М55-32
Шифр НБУВ: РА314956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Бойчак О.В. 
Мікробіоценоз шкіри стопи у хворих на цукровий діабет та його корекція А-бактерином: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / О.В. Бойчак ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Доведено, що шкіра хворих із різним ступенем тяжкості перебігу синдрому діабетичної ступні інтенсивно колонізована аеробними мікроорганізмами, серед яких зустрічаються угруповання стафіло- та мікрококів, коринебактерій, бацил, ентеробактерій і псевдомонад. Установлено, що градієнт щільності популяцій зростає за напрямком: шкіра тильної поверхні ступні - підошовна поверхня - IV міжпальцевий проміжок. Виявлено закономірності змін рівня колонізації топодермів шкіри, вмісту виразками мікроорганізмів залежно від ступеня тяжкості процесу, а також структурні зрушення в мікробіоценозі на рівні угруповань та популяцій. Вивчено чутливість мікрофлори до антибіотиків. Відзначено, що найефективнішими препаратами щодо більшості бактерійних угруповань є цефалексин, гентаміцин і тетрациклін, а проти кишкової групи бактерій - карбеніцилін. Найбільшу кількість стійких варіантів виявлено до лінкоміцину та пеніциліну. Встановлено, що під впливом аплікацій А-бактеріну відбувається виражена перебудова мікробіоценозу, яка характеризується зменшенням щільності колонізації шкіри бактеріями, особливо серед популяцій ентеробактерій, псевдомонад, стрептококів і золотистих стафілококів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 +
Шифр НБУВ: РА325337

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Кущ О.Г. 
Особливості будови шкіри і асоційованої з нею лімфоїдної тканини у щурів в ранньому постнатальному періоді в нормі та після внутрішньоплідного уведення антигенів (анатомо-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / О.Г. Кущ ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості будови шкіри щурів, її лімфоїдної тканини протягом першого місяця постнатального життя в нормі та після внутрішньоплідного введення антигенів на 18-у добу антенатального розвитку. Шкіра як покривний та лімфоїдний орган набуває дефінітивних рис на тридцяту добу після народження. Тоншає епідерміс, товщина дерми збільшується, формуються первинні та вторинні волосяні фолікули першої генерації, сальні залози. Потові залози проходять зворотній розвиток. У синтезі та накопиченні вуглеводовмісних біополімерів виявлено послідовні зміни: пепсинолабільних і діастазорезистентних сполук на сіаловмісні глікопротеїди, несульфатованих глікозаміногліканів на сульфатовані; низькосульфатованих на високосульфатовані. Збільшуються адгезивні якості епідерміцитів. Процес становлення лімфоїдної тканини шкіри має хвилеподібний характер зі зміною числа лімфоцитів та їх топографії. З'ясовано, що внутрішньоплідне введення антигенів призводить до прискореного становлення шкіри як дефінітивного органа, змінює строки формування похідних епідермісу, супроводжується збільшенням кількості лімфоцитів у шкірі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*745.3
Шифр НБУВ: РА312876 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Строгуш Н. С. 
Особливості ліпідного складу шкіри овець різних порід і вовни у зв'язку з її ростом та фізико-хімічними параметрами: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / Н. С. Строгуш ; Ін-т біології тварин НААН. — Л., 2011. — 15 с. — укp.

Наведено результати досліджень вікових і породних особливостей ліпідного складу шкіри овець і вовни в процесі її річного росту та у зв'язку з формуванням її фізико-хімічних параметрів і впливу на них сезонних чинників, фізіологічного стану організму, умов годівлі та утримання тварин. Показано, що зміни інтенсивності росту вовни у вівцематок в окремі періоди року супроводжуються відповідними змінами показників ліпідного обміну в шкірі, її морфогістологічних параметрів, а також фізико-хімічних параметрів вовни. Шкіра напівгрубововнових овець характеризується нижчим рівнем ліпідного обміну у порівнянні з тонкорунними. Більша кількість внутрішніх ліпідів вовни в обох порід овець припадає на зв'язану фракцію (1,15 - 1,18 %). У зв'язаній і вільній фракціях внутрішніх ліпідів вовни кількісно переважають нейтральні класи ліпідів, у складі яких найбільша частка припадає на холестерол, а у складі полярних ліпідів домінують цераміди. Для оцінювання фізичних властивостей вовни, зокрема її міцності на розрив, маркером може слугувати вміст холестеролсульфату у вільній фракції внутрішніх ліпідів вовни. Запропоновано спосіб нівелювання депресії росту вовни у зимово-стійловий період утримання овець додаванням до основного раціону біологічно активної кормової добавки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П66-269.1 + П66-273 + П66-4
Шифр НБУВ: РА382577 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Касьян Е. Є. 
Розвиток наукових основ формування полімерних композиційних покриттів натуральних шкір: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.18 / Е. Є. Касьян ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 41 с. — укp.

Обгрунтовано умови застосування полімерних матеріалів, спеціально призначених для забезпечення високої адгезійної міцності покриття на шкірі, та запропоновано структурно-хімічні моделі таких матеріалів. Одержано нові полімерні сполуки поліуретанбарвники та модифіковані акрилові й акрилоуретанові композиції, що забезпечують значне зростання адгезії покриття до шкіри. Встановлено характер адгезійної взаємодії одержаних полімерних матеріалів і композицій зі шкірою, що полягає в утворенні додаткових координаційних і водневих зв'язків між функціональними групами структурних елементів дерми та групами адгезійних полімерів за участю активних груп модифікаторів і азобарвників. Доведено, що ефективність адгезійної взаємодії полімерного покриття зі шкірою обумовлена насамперед її хімічною складовою, тобто здатністю поверхонь шкіри та покриття утворювати додаткові міцні гідротермостійкі зв'язки різного типу. Розроблено технології оздоблення шкір композиціями на основі полімерних матеріалів з підвищеними адгезійними властивостями, що забезпечують формування різних видів покриття високої якості на шкірах сучасного асортименту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.4/5
Шифр НБУВ: РА380569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Пронін І.О. 
Розробка процесів тривалого зберігання та видалення луски з тушок ставкової риби: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / І.О. Пронін ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Теоретично й експериментально обгрунтовано процеси тривалого зберігання живої риби та гідротермічного способу видалення луски з тушок ставкової риби (короп і товстолобик), основою якого є ослаблення величини зв'язку луска - шкіра під час термостатування у гарячій воді (60-75C). Визначено та досліджено фактори, що суттєво впливають на силу зв'язку луска - шкіра: маса риби, умови зберігання в живому вигляді, термін зберігання в охолодженому вигляді, температура зігрівального середовища, тривалість термостатування. Підібрано емпіричні рівняння для визначення величини зв'язку луска - шкіра залежно від маси тушок для коропа та товстолобика. За результатами досліджень виявлено раціональні режими термостатування та розроблено вимоги до апарата.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л941.302 + Л941.302
Шифр НБУВ: РА313162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Покришко О.В. 
Ступінь впливу А-бактерину на колонізацію та адгезивні властивості клінічно значущих співчленів мікробіоценозу шкіри: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / О.В. Покришко ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2007. — 23 с. — укp.

Досліджено екологічні параметри мікробіоценозів шкіри нижніх кінцівок у хворих на цукровий діабет із синдромом стопи діабетика. Встановлено адгезивні властивості представників нормальної мікрофлори та збудників гнійно-некротичних процесів. Вивчено вплив евбіотика А-бактерина на склад мікробних угруповань шкіри. Доведено, що шкіра ступні хворих на цукровий діабет заселена аеробними та факультативно анаеробними мікроорганізмами. Виявлено, що серед таксонів навидового рангу домінують стафілококи, мікрококи, коринебактерії, бацили. З'ясовано, що ступінь вираження дисбіозу шкіри у хворих з синдромом стопи діабетика пов'язана з глибиною гнійно-некротичних уражень нижніх кінцівок. У разі місцевого застосування А-бактерину виявлено його суттєвий вплив на мікробне середовище шкіри, зокрема, зменшення щільності її колонізації, зникнення представників родини Enterobacteriaceae, родів Pseudomonas та Streptococcus, суттєво зменшення S. aureus. Показано, що більшість виділених мікроорганізмів є адгезивно активними, стафілококи та мікрококи - здебільшого середньо- та високоадгезивні, бацили й коринебактерії - адгезивні або низькоадгезивні. Виявлено, що зі збільшенням тяжкості гнійно-некротичних уражень нижніх кінцівок у хворих на цукровий діабет адгезивна активність стафілококів, мікрококів, коринебактерій зменшується, а адгезивність бацил зростає. Доведено, що аерококи, які входять до складу А-бактерину, впливають на адгезивність штамів, виділених з поверхні шкіри: частка середньоадгезивних мікроорганізмів збільшується, з високою адгезивною активністю - зменшується. Вивчено чутливість мікрофлори до антибіотиків. З'ясовано, що найчастіше мікроорганізми резистентні до пеніциліну, лінкоміцину. З урахуванням домінування стафілококів у мікробіоценозі найбільшу кількість антибіотикостійких варіантів знайдено в даному угрупованні стафілококів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р457.865.7-3 +
Шифр НБУВ: РА354886

Рубрики:

      
9.

Шмарін С. Л. 
Прогнозування викидів парникових газів з місць захоронення твердих побутових відходів в Україні / С. Л. Шмарін. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено розв'язанню наукової задачі розкриття особливостей впливу чинників на процеси утворення парникового газу метану з місць захоронення твердих побутових відходів як наукове підґрунтя удосконалення методики прогнозування їх викидів в Україні.Визначено вміст у складі захоронених твердих побутових відходів сімох біорозкладних вуглецевмісних компонентів, рекомендованих Міжурядовою групою експертів з питань зміни клімату, для усіх областей України, обсяги їх захоронення за період з 1990 по 2014 роки, оцінено обсяги утилізації метану, що утворювався у складі звалищного газу, та створено відповідну інформаційну базу даних твердих побутових відходів в Україні.Запропоновано аналітичну залежність викидів парникового газу метану з місць захоронення твердих побутових відходів, яка на відміну від відомих, враховує кліматичні умови регіонів України, вміст та константи утворення метану семи біорозкладних вуглецевмісних компонентів (папір або картон, текстиль, харчові відходи, деревина, садово-паркові відходи, засоби особистої гігієни, резина або шкіра). Це дало змогу з використанням розробленої методики розрахувати викиди метану з місць захоронення твердих побутових відходів в Україні за період з 1990 по 2014 роки, щорічний обсяг яких поступово зростав від 162,0 до 217,8 тис. тонн, що еквівалентно негативному впливу від 4,05 до 5,45 млн тонн вуглекислого газу, а також спрогнозувати їх значення на період до 2050 року за різними сценаріями впровадження заходів у сфері поводження з відходами та демографічних змін в країні.Результати дисертаційної роботи впроваджено шляхом використання Міністерством екології та природних ресурсів України при підготовці Національного кадастру антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів в Україні, поданого Україною до Секретаріату Рамкової конвенції ООН про зміну клімату у 2015–2018 роках. Це призвело до зниження невизначеності результатів розрахунків в частині викидів парникового газу метану з місць захоронення твердих побутових відходів в Україні на 10–15 %.^UThesis is devoted to solving the actual scientific issue on disclosure of the influencing factor features on GHG generation processes from municipal solid waste disposal sites as a scientific basis for improving the methodology for predicting its emissions in Ukraine.Analytical dependence of methane emissions from solid waste disposal sites is proposed, which unlike the known ones, takes into account regional climate features of Ukraine, contents and methane emission generation rate constants for seven biodegradable Carbon-containing components (paper and cardboard, textile, food waste, wood, garden and park waste, personal hygiene (diapers), rubber and leather). Based on it and developed methodology methane emissions from municipal solid waste disposal sites were estimated for 1990–2014 years. According to results of the estimations the annual volumes of the methane emissions gradually increased from 162.0 to 217.8 thousand tonnes, which is an equivalent to negative impact of carbon dioxide from 4.05 to 5.45 million tons. Also methane emissions from municipal solid waste disposal sites were predicted up to 2050 based on different scenarios on national waste management system and demographic changes in the country. Results of the thesis were implemented by the Ministry of Ecology and Natural Resources of Ukraine through using them while compiling Ukraine's GHG Inventory submitted to the UNFCCC Secretariat in 2015–2018 years. This has led to decreasing of the uncertainty level for the methane emissions from municipal solid waste disposal sites by 10–15 %.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Лінійчук Н. В. 
Санітарно-гігієнічна оцінка продуктів забою курчат-бройлерів за застосування енрофлоксацину / Н. В. Лінійчук. — Б.м., 2021 — укp.

Вперше в Україні проведено оцінку придатності методу з визначення енрофлоксацину у м'ясі, крові та посліді курчат-бройлерів відповідно до Рішення Комісії 657/2002/ЄС. Проаналізовано результати державного моніторингу антибактеріальних речовин в Україні за 2013–2019 роки. За досліджуваний період виявлено два позитивних результати в яйцях, що містили залишковий вміст енрофлоксацину.Із досліджених проб м'яса курчат бройлерів у 74,4 % проб було виявлено залишковий вміст енрофлоксацину, який не перевищував МДР.Випоювання курчатам-бройлерам енрофлоксацину в терапевтичній концентрації не впливає на їх клінічний стан. Не виявлено впливуенрофлоксацину на прирости живої маси курчат-бройлерів дослідних груп, проте встановлено збільшення показників забійного виходу курчат на 14 добу після випоювання препарату. За хімічними показниками м'ясо курчат-бройлерів дослідної групи було свіжим. Проте за реакцією з купруму сульфатом, аміаком, солями амонію м'ясо курчат-бройлерів дослідної групи на 14 добу після застосуванняенрофлоксацину на 4 добу його зберігання було сумнівної свіжості. Найвищий вміст енрофлоксацину, у разі його застосування, буловизначено у шкірі, м'язах крил, стегна. Впродовж всього терміну проведення досліду виявлено високий вміст енрофлоксацину у крові та посліді. М'язи та шкіра курчат-бройлерів, які мали високий вміст енрофлоксацину, за токсико-біологічною оцінкою були лаботоксичними і мали низьку біологічну цінність, проте за мікробіологічними показниками м'ясо відповідає вимогам чинних в Україні нормативно-правових актів. Застосування енрофлоксацину курчатам-бройлерам не вплинуло на рівень та видовий склад мікрофлори у м'язах птиці. Під час проведення гістологічних досліджень виявлено мікроскопічні зміни в усіх м'язах курчат-бройлерів дослідної групи.^UFor the first time in Ukraine, the suitability of the method for quantification of enrofloxacin in muscles tissues, blood and litter of broiler chickens has been assessed in accordance with the European Commission Decision 657/2002/EC. The results of the state monitoring of antibacterial substances application in Ukraine during the years 2013–2019 have been analyzed. Two positive results pertaining to hen eggs containing residual enrofloxacin have been revealed within the study period. Residual content of enrofloxacin, which did not exceed the MRL was also found in 74 % of the studied samples of broiler chicken meat. Enrofloxacin administered in therapeutic concentration orally with drinking water to broiler chickens does not affect their clinical condition. No effect of enrofloxacin on live weight gain of broiler chickens has been found in the experimental groups, however, an increase in weight of chickens slaughtered on the 14th day after cessation of the drug administration has been revealed. According to chemical indices, the meat of broiler chickens of the experimental group was fresh. However, reactions with copper sulphate, ammonia and ammonium salts demonstrated that meat of broiler chickens of the experimental group slaughtered on the 14th day after cessation of enrofloxacin administration was of dubious freshness on the 4th day of its storage. The highest concentration of enrofloxacin in tissues of broiler chickens exposed to enrofloxacin treatment was found in skin, wings and thighs. High levels of enrofloxacin in blood and chicken manure were being detected throughout the study period. The results of toxicological and biological assessment showed that muscles and skin of broiler chickens containing high levels of enrofloxacin were of weak toxicity and of low biological value. However, according to microbiological indices the meat complies with requirements of the regulations that are currently in force in Ukraine. Treatment of broiler chickens with enrofloxacin did not affect the level and species composition of the microflora in poultry muscles. The histological examinationsrevealed microscopic changes in all muscles of broiler chickens of the experimental group.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Сарапук І. М. 
Неонатальний інтегральний нейро-розвитковий догляд для передчасно народжених дітей: передумови, складові, їх патогенетичні механізми, ранні та віддалені наслідки: автореферат дис. ... д. мед. н. : 14.01.10 / І. М. Сарапук. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена питанням оптимізації надання медичної допомоги передчасно народженим дітям шляхом створення інтегральної нейро-розвиткової моделі догляду, та покращення ранніх (стабілізація вітальних функцій, запобігання розвитку інфекційної та соматичної патології, пов’язаної із передчасним народженням) і віддалених результатів (виживання, захворюваність, інвалідність, фізичний, моторний, мовленнєвий та когнітивний розвиток, тривалість грудного вигодовування) виходжування даної когорти немовлят.Отримано нові патогенетично-обгрунтовані механізми сучасних підходів до виходжування глибоконедоношених немовлят з використанням неонатальної інтегральної моделі нейро-розвиткового догляду, основною складовою якої є контакт шкіра до шкіри. Доведено, що дана модель догляду сприяє покращенню ранніх та віддалених результатів виходжування передчасно народжених немовлят. Вперше проведено порівняльний аналіз особливостей виходжування передчасно народжених дітей у регіональному перинатальному центрі та європейських неонатологічних клініках (Польща, Франція), показано переваги та ефективність комплексного нейро-розвиткового догляду та його елементів для виходжування даної когорти немовлят. Доведено ефективність раннього, регулярного та тривалого КШШ у зниженні ризику розвитку пізнього сепсису, БЛД, порушень з боку системи травлення та підтримці грудного вигодовування у екстремально та дуже недоношених немовлят. Вивчено клінічні та параклінічні детермінанти болю та стресу у передчасно народжених дітей, їх взаємозв'язок з ГВ та тяжкістю стану немовлят. Показано, що дана когорта новонароджених дітей переживає стрес та піддається впливу больового синдрому у ВІТН, що підтверджується високими показниками шкали EDIN та гормональним дисбалансом. Підтверджено вплив фундаментальної складової нейро-розвиткового догляду – контакту шкіри до шкіри на показники стресу та болю у передчасно народжених дітей. Встановлено, що дана інтервенція достовірно зменшує стрес, знижуючи рівень кортизолу з одночасним підвищенням рівня окситоцину та мелатоніну, а також зменшує прояви неонатального болю, знижуючи рівень допаміну та підвищуючи рівні β-ендорфіну й серотоніну. Вперше в Україні досліджено особливості батьківського стресу передчасно народжених дітей, які лікуються у ВІТН, виокремлено фактори, що сприяють його посиленню. Доведено ефективність корекції батьківського стресу за допомогою КШШ.^UThe dissertation is devoted to the issue of optimizing the provision of medical care to preterm infants by creating an integrated neuro-developmental care model to improve early (stabilization of vital functions, prevention of the infectious and somatic pathology associated with premature birth) and long-term outcomes (survival, morbidity, disability, physical, motor, communication and cognitive development, duration of breast-feeding) of these newborns. The new pathogenetic-based mechanisms of modern approaches to the preterm infants care using the neonatal integrated model of neuro-developmental care with the skin-to-skin contact as its main component was obtaintd. This model of care has been proven to improve the early and long-term outcomes of preterm infants. For the first time, a comparative analysis of the characteristics of preterm newborns’ care in a regional perinatal center and European neonatology clinics (Poland, France) was carried out, the advantages and effectiveness of complex neuro-developmental care and its elements for these category of infants were shown. The effectiveness of early, regular and prolonged SSC in reducing the risk of late-onset sepsis, BPD, digestive system disorders, and supporting breastfeeding in extremely and very preterm infants has been proven. The clinical and paraclinical determinants of pain and stress in preterm infants, their relationship with gestational age and child’s health status severity were studied. It was shown that this cohort of newborns experienced stress and was exposed to the pain syndrome in the intensive care unit, which was confirmed by high EDIN scale scores and hormonal imbalance. The influence of the fundamental component of the neuro-developmental care – skin-to-skin contact – on the stress and pain indicators in preterm infants has been confirmed. This intervention has been found to reliably reduce stress by decreasing the cortisol levels while simultaneously increasing oxytocin and melatonin levels, as well as reducing neonatal pain by decreasing dopamine levels and increasing β-endorphin and serotonin levels. For the first time in Ukraine, the peculiarities of parental stress of preterm children treated in the intensive care unit were investigated; the factors contributing to its increase were identified. The effectiveness of parental stress management with the skin-to-skin contact has been proven.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського