Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (697)Журнали та продовжувані видання (193)
Пошуковий запит: (<.>GRR=7КАН=411.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Полякова Т.В. 
Мовні традиції неокласиків у поетичній спадщині Яра Славутича : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Т.В. Полякова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7КАН=411.4)-4 Славутич Я. 535 + Ш5(411.4=7КАН)-4 Славутич Я. 535
Шифр НБУВ: РА372080 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Піц І.І. 
Педагогічні ідеї та освітня діяльність Василя Луціва (1920 - 2005 рр.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / І.І. Піц ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено цілісний системний аналіз становлення й еволюції педагогічних поглядів В. Луціва. З'ясовано його внесок у розвиток національної освіти й виховання українців діаспори. Проаналізовано основні ідеї щодо розвитку національної школи та національного виховання, розкрито їх значення для інтелектуального й духовного становлення особистості. Розкрито роль педагога в утвердженні та розвитку української педагогічної преси в Канаді. Визначено основні напрями педагогічної діяльності В. Луціва: навчально-виховна, методична, науково-педагогічна; розкрито його погляди щодо родинного виховання. Проаналізовано літературну спадщину просвітянина з погляду її педагогічної спрямованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(7КАН=411.4)-8 Луців Василь +
Шифр НБУВ: РА365665

Рубрики:

      
3.

Приймас Н.В. 
Просвітницька діяльність та педагогічні погляди Уласа Самчука (1905 - 1987 рр.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.В. Приймас ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Тернопіль, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено виховні аспекти творчості У. Самчука, його педагогічні погляди та просвітницьку діяльність. Проаналізовано становлення У. Самчука як просвітителя, громадського діяча. З'ясовано умови й особливості формування його світогляду. На підставі аналізу творів письменника розкрито проблему взаємозв'язку національного виховання та мети життєдіяльності, свободи та відповідальності особистості, патріотичного виховання та розвитку національної свідомості. Досліджено вплив української етнопедагогіки на творчість У. Самчука. Обгрунтовано значення його педагогічної спадщини для сучасності. Проаналізовано проблему виховного, духовного та гуманістичного потенціалу творчості У. Самчука для формування та розвитку особистості та духовності нації, її роль і місце у навчально-виховному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7КАН=411.4)-4 Самчук У.3 + Ч33(7КАН=УК)6 э Самчук, У. + Ш5(411.4=7КАН)-4 Самчук У.3 +
Шифр НБУВ: РА361821

Рубрики:

      
4.

Губарець В.В. 
Українська етнічна преса США та Канади (1945 - 1994 рр.): особливості висвітлення україно-американських взаємин: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / В.В. Губарець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано матеріали української етнічної преси Північної Америки у аспекті їх зосередженості на комплексі питань американо-українських стосунків після Другої світової війни, зокрема, у галузі політики, культури, економіки та захисту прав людини. З'ясовано головні мотиви, якими керувався офіційний Вашингтон у реалізації своєї політики щодо України спершу як складової СРСР, а згодом - як незалежної держави. Проаналізовано дискусії на сторінках української етнічної преси Північної Америки, взаємопов'язані з цією проблематикою, особливості висвітлення стосунків України та США на шпальтах української етнічної преси США та Канади, висвітлено у аспекті застосування та розвитку жанрів журналістської творчості. Базуючись на жанровій парадигмі, проаналізовано висвітлення українською етнічною пресою США та Канади комплексу україно-американських взаємин. Жанри журналістської творчості, зокрема, інформаційні, аналітичні та художньо-публіцистичні, розглянуто як інструменти донесення до читача збалансованої, неупередженої та об'єктивної точки зору етнічних журналістів щодо актуальних громадсько-політичних проблем. Розглянуто багатофункціональність українських журналістів Північної Америки, зумовлену специфічними умовами роботи та завданнями. Показано роль журналістів в інформуванні громадськості, формуванні громадської думки, відстоюванні інтересів нації за умов бездержавності, а згодом - лобіювання інтересів новопосталої держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(7Кан=411.4) +
Шифр НБУВ: РА351742

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського