Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (2525)Книжкові видання та компакт-диски (989)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>U=В379.22$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 197
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Горбанюк 
Адсорбоелектричні ефекти в багатошарових структурах, стимульовані композитними плівками (CuхPd): Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Тетяна Іванівна Горбанюк ; НАН України; Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2005. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.25 + В379.225
Шифр НБУВ: РА338790

Рубрики:

      
2.

Вашпанов Ю.О. 
Адсорбційна чутливість напівпровідникових матеріалів групи Аsub2/subВsub6/sub, оксидів важких металів та поруватого кремнію з реальною поверхнею з кластерними структурами: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Ю.О. Вашпанов ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.225,022 + Г583.2

Рубрики:

      
3.

Фреїк А.Д. 
Атомні дефекти і фізико-хімічні процеси в епітаксійних плівках селеніду свинцю: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / А.Д. Фреїк ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + В379.222,022 +
Шифр НБУВ: РА328613

Рубрики:

      
4.

Жолудов Ю.Т. 
Багатофункціональний електрохемілюмінесцентний елемент з плівками Ленгмюра - Блоджет на електроді: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Ю.Т. Жолудов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено фізичні процеси, що відбуваються у багатофункціональних електрохемілюмінесцентних елементах (ЕХЛ), призначених для хімічного аналізу та генерації когерентного та некогерентного оптичного випромінювання, з робочими електродами, модифікованими штучно організованими молекулярними плівками, одержаними за методом Ленгмюра - Блоджетт (ЛБ), з вбудованими молекулами органічних люмінофорів. Проаналізовано фізичні процеси, що відбуваються в ЕХЛ з модифікованим робочим електродом. З використанням розроблених математичних моделей проведено розрахунки основних фізичних процесів, що впливають на роботу ЕХЛ-елемента з модифікованим робочим електродом, який може бути застосований як джерело некогерентного оптичного випромінювання або як сенсор на окремі хімічні сполуки. Розроблено багатошарову структуру робочого електрода ЕХЛ-елемента, що має хвилеводні властивості та може застосуватись для генерації когерентного оптичного випромінювання. Проведено теоретичне дослідження параметрів і умов генерації. Досліджено електрохімічні та ЕХЛ-властивості елементів з електродами, модифікованими мультишаровими впорядкованими плівками ЛБ органічних люмінофорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271,022 + В379.226.022 +
Шифр НБУВ: РА356554

Рубрики:

      
5.

Мінець Ю.В. 
Взаємодія та кристалічна структура сполук в системах HgS(Se,Te) - HgBrsub2/sub - HgIsub2/sub: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Ю.В. Мінець ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 19 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г522.1 + В379.22,022 +
Шифр НБУВ: РА338480

Рубрики:

      
6.

Чурсанова М. В. 
Взаємозв'язок морфології металізованих напівпровідникових підкладок з поверхневим підсиленням комбінаційного розсіювання світла молекулами та неорганічними кластерами: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / М. В. Чурсанова ; НАН України, Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено властивості наноструктурованих металізованих напівпровідникових підкладок для спектроскопії поверхнево підсиленого комбінаційного розсіювання світла (КРС), а саме - самоорганізованих острівцевих плівок Ag/Si, металізованого пористого кремнію та металізованого біоморфного карбіду кремнію. Встановлено оптимальні морфологічні параметри срібних острівцевих плівок, сформованих на кремнієвих підкладках, що відповідають максимальному підсиленню КРС сигналу від різних аналітів. Їм відповідає масив щільно упакованих та однорідних за розмірами острівців з середніми латеральними розмірами 100 - 150 нм. Визначено, що для гігінтського КРС-реєстрації (ГКРС) малої концентрації напівпровідникових квантових точок типу ядро (CdSe) - оболонка (ZnS) з розмірами ~3 нм, осаджених на Ag/Si підкладку, необхідне поєднання двох факторів: збудження плазмонів в срібних наноструктурах лазерним випромінюванням і збігу його енергії з різницею енергій електронних переходів у квантових точках (KT). Одержано ГКРС від залишкових кластерів вуглецю та кремнію у біоморфному SiC. Показано, що покриття тонким шаром срібла біо-SiC дозволяє досліджувати не тільки осаджені на нього аналіти, але і саму поверхневу структуру SiC.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.8,022 + В379.24,022 + В379.22,022
Шифр НБУВ: РА380228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Стрільчук О.М. 
Вивчення дефектних станів у напівізолюючому нелегованому арсеніді галію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.М. Стрільчук ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено дефектні стани, створювані залишковими домішками та дефектами гратки, їх взаємодію між собою і з екситонами, а також вплив цієї взаємодії на енергетичну структуру напівізолюючого спеціально нелегованого арсеніду галію. Експериментально показано, що в напівізолюючому GaAs спостерігається значна взаємодія дефектних станів (домішок між собою та з дефектами гратки, домішок з вільними екситонами). Визначено роль домішки вуглецю в утворенні дивакансій галію. Отримано залежність між концентрацією вуглецю і концентрацією дивакансій галію та запропоновано модель, що пояснює цю залежність. Запропоновано безконтактний експресний метод визначення кількісного вмісту вуглецю, цинку та кремнію в напівізолюючому GaAs.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222,022
Шифр НБУВ: РА314059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Дрок Є. А. 
Високопольовий транспорт носіїв у гетероструктурних нітридних напівпровідниках: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Є. А. Дрок ; Ін-т фізики НАН України. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Вивчено особливості, пов'язані з квантово-розмірними ефектами на межі поділу напівпровідникових шарів, з яких безпосередньо формуються гетероструктури. Проаналізовано особливості кінетичних явищ у гетероструктурах за наявності зовнішніх чинників, а саме - електричного поля й ультрафіолетового лазерного опромінення. Експериментально спостерігається нове явище - збільшення фотопровідності залежно від напруженості електричного поля. Запропоновано феноменологічну модель для пояснення ефекту збільшення фотопровідності. Досліджено, що акустичні фонони генеруються під час енергетичної релаксації гарячих двомірних електронів у провідному каналі гетероструктури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.227,022
Шифр НБУВ: РА373550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Каземірський Т.А. 
Високороздільна Х-променева дифрактометрія структурних порушень у приповерхневих шарах Si та кристаличних з'єднань CdHgTe, YLaFeO після іонної імплантації: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Т.А. Каземірський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано модель системи домінуючих структурних дефектів у модифікованих хімічним травленням та іонною імплантацією приповерхневих шарах кремнію. У даній моделі враховано наявність відповідних розмірів і концентрацій сферичних і дископодібних кластерних утворень, дислокаційних петель і ступеня пористості поверхневих шарів. За даними АСМ досліджень найбільші зміни рельєфу поверхні зафіксовано на плівці, опроміненій найбільшою дозою іонів, зокрема, виявлено характерні локальні розупорядковані області з перепадом висот до 20 нм і середніми розмірами ~0,15 мкм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24,022 + В379.225,022 +
Шифр НБУВ: РА367224

Рубрики:

      
Категорія:    
10.

Клюй М.І. 
Властивості йонно-модифікованих тонкоплівкових і багатошарових структур на основі елементів IV групи: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / М.І. Клюй ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 31 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з843.312 + В379.226 + В379.326
Шифр НБУВ: РА310414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ревенко А.С. 
Властивості плівок GaN, отриманих на поруватому GaAs методом нітридизації: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / А.С. Ревенко ; Бердян. держ. пед. ун-т. — Бердянськ, 2007. — 23 с. — укp.

Одержано нові типи гетеропереходів GaN/por - GaAs/GaAs. Наведено результати досліджень їх властивостей. Розроблено математичну модель конвертації поверхневих шарів GaAs у GaN за рахунок дифузії атомів азоту у GaAs за механізмом kick-out. Установлено, що за температур, менших 800 К, інтенсивність конвертації недостатня для формування плівок GaN, внаслідок чого утворюється потрійна сполука GaAsN. За температур, вищих 1 000 К відбувається погіршення морфології плівок, зумовлене інтенсивною декомпозицією матеріалу підкладки GaAs. Досліджено властивості плівок GaN/por-GaAs. Доведено позитивний вплив використання поруватих підкладок GaAs на їх оптичні, структурі та морфологічні властивості. Визначено вплив параметрів нітридизації поруватих підкладок GaAs на формування напівпровідникової потрійної сполуки GaNAs. Показано можливість керування концентрацією азоту та миш'яку, що надає можливість одержувати структури з межовим випромінюванням у діапазоні від інфрачервоної до ультрафіолетової області. Визначено значущість поруватості підкладки GaAs для типу кристалічної гратки плівок GaN. З'ясовано, що за величини поруватості 30 % підкладок GaAs на базі монокристалічного GaAs (III) формується переважно кубічна модифікація GaN з включеннями кристалітів гексагонального GaN. З'ясовано позитивний вплив відпалення гетероепітаксійних плівок GaN у радикалах азоту на склад власних дефектів, а саме: зменшення концентрації точкових дефектів вакансій азоту та донно-акцепторних пар, поліпшення стахіометрії у плівках GaN. На підставі результатів проведених досліджень оптимізовано фізико-технологічні аспекти нітридизації поруватих підкладок GaAs для формування якісних напівпровідникових гетероструктур GaN/por - GaAs/GaAs.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА352278

      
12.

Боледзюк В. Б. 
Властивості сполук впровадження водню, барію і йоду на основі шаруватих кристалів InSe та GaSe: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / В. Б. Боледзюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси впровадження водню в шаруваті кристали, його стан і локалізацію в кристалічній гратці в залежності від кількості впровадженого водню. Встановлено та пояснено концентраційні залежності положення основного екситонного максимуму та напівширини екситонної смуги поглинання водневих, барієвих та йодних інтеркалатів InSe та GaSe. Експериментально показано можливість використання кристалів InSe та GaSe в якості матеріалів для зберігання водню та встановлено концентраційну залежність оборотності впровадження водню у відсотках. Розроблено методику одержання нанорозмірних шаруватих кристалів InSe та GaSe ультразвуковим диспергуванням. Визначено залежність розмірів одержаних наночасток від природи диспергуючого середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222,022 + В371.236, 022
Шифр НБУВ: РА375078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Насєка Ю. М. 
Вплив активних зовнішніх факторів на особливості випромінювальної рекомбінації кристалів CdZnTe: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / Ю. М. Насєка ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В. Є. Лашкарьова НАН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Вперше виявлено виникнення в люмінесцентних спектрах нових радіаційно-індукованих смуг, пов'язаних із процесами випромінювальної рекомбінації за участю більш глибоких центрів, не характерних для неопроміненого матеріалу. Визначено, що вказівні радіаційно-індуковані смуги визначаються центрами люмінесценції, подібними за типом до вихідних люмінесцентних центрів. Виявлено підвищену стабільність вказаних параметрів під дією радіації, у порівнянні з відповідними вихідними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24,022 + В381.592,022 + В379.227,022
Шифр НБУВ: РА374661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Свірідова О. В. 
Вплив вихідних дефектів кремнію на процеси дефектоутворення при легуванні та окисненні: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / О. В. Свірідова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси дефектоутворення в кремнії, структурах і приладах на основі кремнію, встановлено механізми трансформації вихідних дефектів у процесах легування і окиснення кремнію. Запропоновано й експериментально підтверджено механізм утворення двох областей, що розташовані на різних глибинах від поверхні та містять дефекти, які утворюються за іонного легування пластин кремнію. Встановлено механізм зміцнення кристалів p-кремнію, що містять фонову домішку кисню, яка преципітує на дислокаціях. Показано, що шаруватість пластин монокристалічного кремнію є першопричиною виникнення дефектів упаковки в окиснених пластинах. Описано й експериментально підтверджено механізм трансформації мікродефектів у дефекти упаковки внаслідок окиснення пластин кремнію. Побудовано температурні залежності коефіцієнта посилення фотоструму та квантової ефективності інфрачервоних кремнієвих p-i-n-ФП для різної густини дислокацій. Визначено механізми зміни форми температурної залежності коефіцієнта посилення фотоструму та квантової ефективності інфрачервоних кремнієвих p-i-n-ФП у разі зростання густини дислокацій. Ппоказано, що відбір p-i-n-ФП за S-подібністю ВАХ може бути використаний для виявлення фотоприймачів, які містять області розупорядкування у вигляді полікристалічного кремнію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222,022
Шифр НБУВ: РА384044 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Міщенко Л.А. 
Вплив домішки ванадію на дефектоутворення в телуриді кадмію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Л.А. Міщенко ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню дефектів ванадію у телуриді кадмію. Визначена конфігурація, енергія іонізації дефектів ванадію та їх вплив на електричні, фотоелектричні, оптичні та магнітні властивості CdTe. Досліджено концентраційний вплив ванадію у розплаві на властивості CdTe. Встановлено існування критичної концентрації ванадію у розплаві CdTe, при якій починається утворення комплексних дефектів з участю ванадію. Досліджено вплив різних обробок, таких як термічна та ультразвукова, на електричні та фотоелектричні властивості кристалів CdTe:V. Показано, що значний вклад у формування електричних та фотоелектричних властивостей кристалів після ультразвукової обробки вносить тонкий приповерхневий шар, збагачений електронами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222,022

Рубрики:

      
16.

Гривул В.І. 
Вплив домішки олова на фізичні властивості широкозонних II - VI сполук: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.І. Гривул ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено вплив амфотерної домішки олова на фізичні властивості широкозонних II - VI сполук - перспективних матеріалів функціональної електроніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222,022 +
Шифр НБУВ: РА361467

Рубрики:

      
17.

Слинько В.Є. 
Вплив домішок зі змінною валентністю на фізичні властивості твердих розчинів на основі телуридів свинцю, олова та германію: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.Є. Слинько ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Проведено експериментальні дослідження впливу домішок зі змінною валентністю (Ga, Mn, Cr, Yb, Eu, Er) на фізичні властивості твердих розчинів на основі PbTe, SnTe і GeTe, які є перспективними матеріалами для застосування в оптоелектоніці та спіновій електроніці. Установлено експоненціальний характер розподілу домішок (висхідний і низхідний) та його зв'язок з атомною вагою компонентів твердих розчинів. Запропоновано моделі перебудови енергетичного спектра носіїв заряду під дією тиску в n-PbGeTe:Ga та за зміни тиску та складу матриці - в nPbSnTe:Ga. Виявлено унікальне фізичне явище, а саме: гігантський від'ємний магнітоопір (падіння опору майже на три порядки) в p-PbMnYbTe та від'ємний магнітоопір з амплітудою ~30 % величини - в nPbMnYbTe та від'ємний магнітоопір з амплітудою ~30 % величини - в nPbMnCrTe. Досліджено аномальний ефект Холла в p-SnMnEuTe і p-SnMnErTe.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.223,022 +
Шифр НБУВ: РА357401

Рубрики:

      
18.

Астахов О.М. 
Вплив електронного опромінення на властивості нанокристалічного кремнію: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.21 / О.М. Астахов ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено дефекти, утворені внаслідок опромінення 2 МеВ електронним, а також визначено значущість цих дефектів для електронних властивостей нано-, мікрокристалічного й аморфного кремнію. Обірвані зв'язки є основним типом парамагнітних станів у матеріалі в усьому діапазоні щільностей дефектів, якого було досліджено. Показано, що електронне опромінення за температури 100 К призводить до формування нових парамагнітних центрів, що відрізняються від обірваних зв'язків. Параметри та поведінка пари нових ліній у спектрі електронного парамагнітного резонансу (ЕПР) опроміненого матеріалу добре узгоджуються з параметрами метастабільних Si - H - Si комплексів, що спостережено у кристалічному кремнії раніше. На підставі аналізу ЕПР спектрів зразків нано- та мікрокристалічного кремнію підтверджено гіпотезу про двокомпонентну структуру резонансу від обірваних зв'язків. Показано зворотну залежність фотопровідності від щільності дефектів у аморфному кремнії та відсутність систематичної залежності в нано- та мікрокристалічному матеріалі, що зумовлено визначальною роллю системи кристалітів для електронного транспорту. У нанокристалічних зразках з донорними легуванням зміни щільності дефектів призводять до значних зсувів рівня Фермі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.227,022 +
Шифр НБУВ: РА353032

Рубрики:

      
19.

Телега В.М. 
Вплив електронної підсистеми на формування складу поверхні напівпровідникових сполук з різним ступенем іонності: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.М. Телега ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Створено оригінальну надвисоковакуумну установку, проведено експериментальні дослідження процесів формування складу поверхні кристалів, випаровування компонент кристалів, емісійних властивостей кристалів. Показано, що за умов впливу електронної підсистеми кристалів температури, електричного поля та струму можна керувати процесами формування складу поверхні кристалів. Встановлено, що керуванням процесом випаровування компонент кристалів за умов високого вакууму можна отримувати плівки різного складу. На підставі аналізу результатів дослідження можливостей керування процесами випаровування та формування складу поверхні кристала GaAs за термовакуумної обробки за умов впливу на електронну підсистему шляхом пропускання струму в системі зонд-кристал доведено, що пропускання струму через кристал суттєво змінює швидкість випаровування As, залежно від величини струму, температури зразка та концентрації вільних носіїв заряду. Напрямок ефекту визначається знаком потенціалу (напрямком струму), що прикладається, та типом вільних носіїв заряду. Формування складу поверхні кристалів, за результатами експериментальних досліджень, залежить від їх ступеня іонності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.225,022
Шифр НБУВ: РА318811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Красько 
Вплив ізовалентної домішки олова на термічне та радіаційне дефектоутворення в кремнії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Микола Миколайович Красько ; НАН України; Інститут фізики. — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222,022 + В379.227,022
Шифр НБУВ: РА310890

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського