Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (11)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Д228.16$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Дяченко О.М. 
Методи і моделі підсистеми попередження сходу каскадів лавин: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.М. Дяченко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методи та моделі для підвищення ефективності запобігання сходу каскадів лавин у геоінформаційних системах за рахунок оцінювання ступеня лавинної небезпеки. На підставі аналізу методів і моделей запобігання лавинним сходам запропоновано моделі інтенсивності та потужності каскадів лавин, які побудовані на мікроситуаціях характеристик каскадних ситуацій і подані нечіткими правилами виводу. Для підвищення ефективності запобігання сходам каскадів лавин і прийняття відповідних управляючих рішень у підсистемі запобігання сходу каскадів лавин запропоновано метод оцінювання ступеня лавинної небезпеки, який грунтується на моделях інтенсивності та потужності каскадів лавин, що дає можливість якісно оцінювати ступінь каскаду лавин за рахунок більш точних розрахунків об'ємів і частоти можливих лавин. Для якісної обробки лавинонебезпечних даних, які надходять у підсистему запобігання, удосконалено метод попередньої обробки лавинонебезпечних даних, який на відміну від існуючих базується на виявлених інформативних ознаках інтенсивних і потужних каскадних ситуацій, комбінація яких складає класи лавинонебезпечних ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д228.16 +
Шифр НБУВ: РА360059

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Фастова Д.В. 
Методи і моделі підсистеми прогнозування виникнення лавинонебезпечних ситуацій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Д.В. Фастова ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено методи та моделі підсистеми прогнозування виникнення лавинонебезпечних ситуацій для підвищення ефективності прогнозів лавинної небезпеки та своєчасного проведення протилавинних заходів. На підставі вивчення інформаційних технологій прогнозування цієї небезпеки запропоновано метод аналізу часу сходу лавини, який передбачає формування моделі інтерпретації часової характеристики сходу лавини й імовірнісної моделі лавинного клімату, який дозволяє підвищити ефективність прогнозів лавинної небезпеки. Для визначення можливого часового інтервалу сходу лавини запропоновано модель інтерпретації відповідної часової характеристики, яка забезпечує оцінювання нової лавинонебезпечної ситуації з використанням нечіткої еталонної моделі. Удосконалено інтерпретаційну модель лавинного клімату, яка дозволяє визначити межі лавинонебезпечних і нелавинонебезпечних множин ситуацій і передбачає врахування фактора сезонності лавинної активності за допомогою комбінації та коригування статистичних значень ймовірностей віднесення ситуацій до лавинонебезпечного та нелавинонебезпечного класу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д228.16 +
Шифр НБУВ: РА362547

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Тороєв А.А. 
Методи і моделі створення мобільних інформаційно-аналітичних систем управління кризисними ситуаціями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / А.А. Тороєв ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено метод розподілу надзвичайних ситуацій лавинного клімату на лавинонебезпечні та лавинобезпечні класи, за допомогою якого для середовища лавинного клімату можна виявити найважливіші фактори впливу на схід лавини, що надає можливість на базі визначення міри близькості мікроситуацій вибрати методику прогнозу лавинного клімату, обчислити частоту сходу та обсяг лавини. Удосконалено метод побудови структури мобільних систем для контролю лавинонебезпечних гірських ділянок, який відрізняється повторним використанням апаратно-програмних рішень, що дає можливість підвищити надійність та швидкість обробки вхідних даних, а також ефективність прийняття рішень. Запропоновано ситуаційну модель для аналізу лавинного клімату, яка, на відміну від існуючих, використовує ситуаційне уявлення кризової ситуації на базі потрійної системи "суб'єкт - керуюча дія або апаратно-програмні рішення для повторного використання у розробці - об'єкт", що дозволяє прогнозувати лавинонебезпечні та лавинобезпечні ситуації швидше та більш точніше, ніж існуючі моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д228.16 в641.8 +
Шифр НБУВ: РА350791

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського