Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (78)Книжкові видання та компакт-диски (61)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Д246$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Іванова 
Класифікація баричних полів і синоптико-статистичний метод деталізованого прогнозу погоди з місячною завчасністю для території України: Автореф. дис... канд. геогр. наук : 11.00.09 / Олена Костянтинівна Іванова ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 19 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д246.821.2
Шифр НБУВ: РА358988

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Амбросов С.В. 
Рефракційний метод розрахунку балансу кутового моменту атмосфери для понаддовготермінового прогнозу погоди: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / С.В. Амбросов ; Одес. гідрометеорол. ін-т. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено розгляду проблем довготермінових та понаддовготермінових метеопрогнозів і їх інформаційному забезпеченню, включаючи використання рефракційних даних, даних про атмосферні радіохвилеводи. В теорії радіохвилеводів звернуто особливу увагу на процеси атмосферного вологообміну та збереження балансу кутового моменту, які визначають генезис вказаних хвилеводів і зв'язок з процесами спадкоємності форм циркуляції телеконекції. Впроваджено поняття сингулярності метеорологічних полів та законів збереження в умовах сингулярності. Розроблено нові математичні моделі балансу кутового моменту, генезису радіохвилеводів та спадкоємності типових форм атмосферної циркуляції,а також компактну модель макротурбулентності, яка забезпечує моделювання атмосферних процесів у низькочастотному режимі. Проведено чисельні експерименти з метою побудови макета для пізнавання форм циркуляції та їх спадкоємності з подальшим використанням у процесі відбору гомологів атмосферної циркуляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д246.82
Шифр НБУВ: РА307272 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Остапчук В.В. 
Синоптико-статистичний метод прогнозу різких змін температури повітря всередині місяця на території України у теплий період року: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / В.В. Остапчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено відмінність процесів у тропосфері та стратосфері, що зумовлюють різке потепління та різке похолодання в Україні в теплий період року. Розраховано та проаналізовано ймовірність положення баричних гребенів у північній півкулі та одержано найімовірніше та екстремальне положення баричного гребеня, що формує відповідно тривалі та корокочасні зміни температури в Україні, а також виявлено їх сезонні особливості. Запропоновано класифікацію атмосферних процесів у тропосфері північної півкулі відповідно до характеру зміни приземної температури повітря в Україні та одержано еталони атмосферних процесів на рівнях стандартних ізобаричних поверхонь, що формують хвилі тепла та холоду різної тривалості на території країни у кожному місяці теплого періоду. Досліджено випадковість аналогічних процесів за потепління та похолодання в Україні; удосконалено підхід до підбору аналогів шляхом уведення обов'язкового тестування їх щодо аналогічності передісторії. З використанням узагальнення традиційного поняття аналогічності та двомісячної квазіперіодичності атмосферних процесів у північній півкулі розроблено новий метод та запропоновано технологію деталізованого довгострокового прогнозу різких змін температури повітря в Україні в теплий період року на два наступні місяці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д246.8 + Д249(45УКР)468 +
Шифр НБУВ: РА322397

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Нажмудінова О.М. 
Формування аномалій погодних умов весняного сезону над Східною Європою: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / О.М. Нажмудінова ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено процеси кумулятивного цикло- та анитциклогенезу в перехідний сезон над територією Східної Європи. Визначено відповідність основних типів цикруляційних процесів виділеним типам перехідних весняних сезонів над територією Європи. Встановлено, що формування пізніх та активних поривів холоду з арктичних широт обумовлено невстановленим літнім режимом погоди. Запропоновано модель розрахунку рухів гілок полярного фронту для прогнозу остаточного встановлення погодних процесів наступного основного сезону. Одержано додатковий критерій до прогнозу пізніх заморозків, в якості якого розглянуто закінчення процесу біфуркації полярного фронту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д246.8 +
Шифр НБУВ: РА351156

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського