Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (89)Книжкові видання та компакт-диски (28)Журнали та продовжувані видання (116)
Пошуковий запит: (<.>U=Е0*716-636$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Бєлих І. А. 
Дія озону на біополімери та озонові методи в кріобіології: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / І. А. Бєлих ; Ін-т проблем кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 2006. — 21 с.: рис. — укp.

Уперше експериментально показано, що за умов присутності певних доз озону в ростовому середовищі M9 зростає проліферативна активність бактерій Escherichia coli. Встановлено активізацію репараційних процесів дріжджоподібних грибів Candida albicans та вплив на стійкість еритроцитів до гемолізу певних доз озону. Доведено, що активність ацетилхолінестерази зростає під дією малих доз та знижується у процесі підвищення деякого порогового значення. Описано можливості використання під час кріоконсервування біологічних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*716-636-601.2 +
Шифр НБУВ: РА342829

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Кулєшова Л. Г. 
Механізми дії позаклітинного льодоутворення та пов'язаних з ним явищ на біологічні об'єкти: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.19 / Л. Г. Кулєшова ; НАН України, Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2011. — 39 с. — укp.

Встановлено механізми нуклеації та росту позаклітинних кристалів льоду в модельних біологічних розчинах, а також виявлено особливості реакцій широкого спектру біологічних об'єктів на фізико-хімічні явища, які супроводжують фазові переходи на етапах заморожування та відігрівання. Показано, що процес нуклеації льоду в біологічних розчинах практично повністю протікає за гетерогенним механізмом. Визначено, що в механізмі росту позаклітинних кристалів льоду та в механізмі формування позаклітинної кристалічної структури льоду різної дисперсності одночасно беруть участь нормальна та дислокаційна складові росту реальних кристалів. Виявлено існування критичних концентрацій кріопротекторів, за досягнення яких змінюється механізм, що пригнічує кінетичні характеристики льодоутворення. Рентгенографічно показано, що заморожування біологічних розчинів супроводжується формуванням дефектів в структурі льоду. Зазначено, що пошкодження сперматозоїдів людини за повільного заморожування (1 °С/хв) обумовлено рекристалізацією позаклітинної структури льоду. Показано, що найефективнішим засобом, що пригнічує поза- та внутрішньоклітинне льодоутворення за повільних швидкостей заморожування (5 °С/хВ) ембріонів миші ранніх стадій розвитку є поєднання попередньої поетапної дегідратації та насичення клітин проникаючим кріопротектором. Висвітлено, що для дослідженої низки H-спиртів існує кореляція між коефіцієнтом розподілу їх молекул між поза- та внутрішньоклітинним середовищем і формою еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*716-636-601.2
Шифр НБУВ: РА381127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Бабійчук Л.О. 
Механізми температурно-осмотичної стабілізації еритроцитів при охолодженні й заморожуванні у присутності непроникаючого кріопротектора: Автореф. дис... д- ра біол. наук: 03.00.09 / Л.О. Бабійчук ; НАН України. Ін-т проблем кріобіології і кріомед.. — Х., 2002. — 36 с.: рис. — укp.

Простежено взаємозв'язок даних процесів із стійкістю клітин до кріоконсервування. Встановлено взаємозв'язок між характером та спрямованістю змін форми еритроцитів. Визначено роль білків спектрин-актинового комплексу в підвищенні стійкості клітин до заморожування за допомогою температурної та хімічної модифікації примембранних білків. Досліджено , що спрямованість структурної модифікації плазматичних мембран та білків цитоскелета визначено впливом температури та рівнем дегідратації на системи. Дане твердження пов'язано із змінами концентрації внутрішньоклітинного кальцію та рівнем фосфорування білків. Досліджено стійкість бар'єрних властивостей плазматичної мембрани еротроцитів та систем транспорту іонів і метаболітів залежно від температури інкубації клітин із кріопротектором ПЕО-1500 та після заморожування-відігрівання. Розроблено безвідмінний спосіб кріоконсервування еритроцитів на підставі принципу попередньої холодової стабілізації. Проведено дослідження функціональної та структурної повноцінності еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*716-636-601.2 + Е60*732.241 +
Шифр НБУВ: РА321816

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського