Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (34)Книжкові видання та компакт-диски (19)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Е0*820*801.631.3:Е4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Бухтіяров А.Є. 
Резистентність гетеротрофних морських бактерій Одеського прибережжя до важких металів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / А.Є. Бухтіяров ; НАН України. Ін-т біології півд. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено видовий склад гетеротрофного бактеріопланктону та стійкість домінуючих морських бактерій до важких металів. У воді Одеського прибережжя визначено вміст Pb, Cd, Hg, оцінено їх мутагенність. Визначено кількість гетеротрофних бактерій в усі сезони року та видовий склад домінуючих представників відповідно до сучасної номенклатури. Виявлено, що мінімальні інгібуючі концентрації (МІК) Pb, Cd, Hg перевищують їх вміст у морській воді. Показано, що резистентність морських бактерій зростає відповідно до рівня антропогенного забруднення. Створено колекцію бактерій з різною стійкістю до Pb, Cd, Hg, встановлено їх якісний склад. Вивчено мінливість стійкості вилучених бактерій до Pb, Cd та Hg за підтримки на середовищі з важкими металами та без них. Наведено оцінку здатності акумулювати Cd морськими бактеріями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631.3:Е422(4УКР-4ОДЕ) + Е422*827.512.3(4УКР-4ОДЕ) +
Шифр НБУВ: РА345640

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Бурдіян Н. В. 
Сульфатредукуючі, тіонові, денітрифікуючі бактерії в прибережній зоні Чорного моря і їхня роль у трансформації нафтових вуглеводнів: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.17 / Н. В. Бурдіян ; НАН України, Ін-т біології півд. морів ім. О.О. Ковалевського. — Севастополь, 2011. — 23 с.: рис., табл. — укp.

Вперше в прибережних наносах акваторії Севастополя визначено чисельність та особливості поширення сульфатредукуючих, тіонових і денітрифікуючих бактерій. Встановлено, що досліджувані групи бактерій поширені повсюдно. Найбільша їх чисельність виявлена в районах, які мають значне антропогенне навантаження. Кількість тіонових бактерій в прибережних наносах і донних осадках перевищує таку сульфатредукуючих від сотень до тисяч (кл./г). Експериментально досліджено формування анаеробного угрупування за відсутності гідродинамічного впливу. З'ясовано, що мікробіологічні процеси перетворення нафтових вуглеводнів відбуваються за участю аналізованих груп бактерій. Встановлено, що в прибережних наносах з різним гранулометричним складом і концентрацією нафтових вуглеводнів живуть представники груп тіонових і денітрифікуючих бактерій, здатні розвиватися за умов нестабільного кисневого режиму. Виявлено здатність даних бактерій, що живуть у прибрежних наносах і донних осадках, використовувати вуглеводні нафтового походження як єдине джерело вуглецю й енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631.3:Е4 + Е0*827.56
Шифр НБУВ: РА383628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Муханов В.С. 
Теплопродукція піко- і фемтопланктону: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / В.С. Муханов ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2007. — 21 с. — укp.

Розглянуто можливості застосування мікрокалоріметрії як методу прямого вимірювання потоків енергії у мікробних угрупованнях пелагіалі та, зокрема, мікробної "петлі". З використанням засобів імітаційного моделювання досліджено мікробні процеси, що відбуваються після концентрування угруповання пікопланктона на нітроцелюлозну мембрану. Запропоновано оптимальний протокол приготування проб гетеротрофного пікопланктону (0,2 - 2 мкм) для подальшого вимірювання їх теплопродукції за мікрокалориметричним методом. Експериментально показано, що джерелом цієї теплопродукції є не метаболізм ультрамікробактерій, а певні позаклітинні процеси - гідроліз біополімерів як наслідок екзоферментативної активності бактеріопланктона. На підставі результатів дослідження показано доцільність застосування мікрокалоріметричного методу з метою вивчення потоків енергії у природних мікробних угрупованнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631.3:Е4 в736 +
Шифр НБУВ: РА354465

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського