Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (304)Книжкові видання та компакт-диски (135)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=З322$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Іванченко О.В. 
Вдосконалення приладів теплового контролю складу речовин на основі застосування сенсорів з P-N переходом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / О.В. Іванченко ; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Наведено теоретичні та практичні методи підвищення точності, метрологічної надійності та розширення функціональних можливостей вимірювальних перетворювачів температури для приладів теплового контролю складу речовин із застосуванням напівпровідникових чутливих елементів з p-n-переходом. Визначено основні термочутливі параметри та величини вимірювальних струмів сенсорів для систем теплового контролю складу речовин. Запропоновано новий схемотехнічний метод вимірювання температури сенсором з p-n-переходом, що дозволяє отримати лінійну характеристику перетворення за умов максимальної чутливості та мінімального струму саморозігріву сенсора. Розроблено алгоритмічний метод визначення падіння напруги на активній частині напівпровідникових сенсорів, що дозволяє виключити вплив падіння напруги на пасивній частині та об'ємних опорах електродів систем дистанційного контролю складу речовин. Розроблено багатоточкові системи теплового контролю складу та параметрів речовин із напівпровідниковими ключами-сенсорами, в яких виключено вплив опорів провідників, перехідних опорів ключів, об'ємних опорів сенсорів, а також нестабільності параметрів p-n-переходу. Ефективність запропонованих методів і засобів виміру обгрунтовано теоретично та підтверджено експериментально.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-524.2
Шифр НБУВ: РА313451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Микитин І.П. 
Вимірювання температури шумовими методами. Теорія і практика: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.04 / І.П. Микитин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 40 с. — укp.

Досліджено питання розробки та використання шумових термометрів для відтворення та передачі термодинамічної температурної шкали. Обгрунтовано переваги шумового методу вимірювання температури. Розглянуто основні проблеми, наявні за умов проектування засобів вимірювання шумової термометрії. Досліджено джерела похибки методів вимірювання середнього значення квадрату шумової напруги, пропорційного до вимірюваної температури. Виведено вираз для межової похибки кожного з методів. Для покращання метрологічних характеристик шумових термометрів запропоновано перенести операції множення й усереднення шумових сигналів у цифрову частину, фільтрацію шумових сигналів проводити за допомогою цифрових фільтрів на базі перетворення Фур'є та використовувати первинні перетворювачі з мінімальним температурним коефіцієнтом опору. Сформовано основні концепції створення інтелектуальних фільтрів на базі перетворення Фур'є. Експериментально підтверджено коректність запропонованих математичних моделей вхідного кола шумового термометра, методики оцінювання межової похибки вимірювання температури, методу фільтрації шумових сигналів на базі перетворення Фур'є, обгрунтування рівня обмеження гармонік спектру шумового сигналу та використання гістограми спектру як критерію оцінювання якості проведеної фільтрації. Реалізовано способи та розроблено алгоритми функціонування шумових термометрів, що передбачають усереднення за частотою та за часом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-521 +
Шифр НБУВ: РА364902

Рубрики:

      
3.

Мельничук М. Д. 
Вплив структуроформуючих чинників на електрофізичні властивості термоелектродних матеріалів: залізо, константан, хромель, мідь: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / М. Д. Мельничук ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено залежності зміни електроопору, термічний коефіцієнт електроопору, інтегральної термо-ЕРС термоелектродів залізо, мідь, константан, хромель за умов різкої циклічної зміни температури в середовищі аргону та на повітрі. Визначено величину похибки показів термопар, зумовленої термоциклуванням. Вперше визначено закономірності впливу ступеня пластичного деформування на номінальну статичну характеристику термопар залізо-константан, мідь-константан, хромель-константан. Вперше розроблено та зведено в єдиний комплекс методологічні основи оцінки ступеня пластичної деформації термоелектродного дроту за різних видів навантаження. Вперше встановлено оптимальні параметри стабілізаційного відпалу термоелектродного залізного дроту в стані поставки з метою усунення структурної неоднорідності та стабілізації термоелектричних властивостей. Експериментально встановлено величину інтегральних відхилень термо-ЕРС, викликаних реакторним опроміненням термоелектродів хромелю, копелю та константану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-544-042
Шифр НБУВ: РА379564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Домінюк Т. І. 
Вплив технологічних і експлуатаційних чинників на термоелектричну неоднорідність та метрологічні характеристики термометрів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.04 / Т. І. Домінюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Створено імітаційну модель впливу термоелектричної неоднорідності та профілю температурного поля на термо-ЕРС. Експериментально встановлено та теоретично обгрунтовано з позицій сучасної теорії твердого тіла зв'язок локальних механічних напружень і відхилень значень термо-ЕРС. Встановлено критично допустимий ступінь пластичної деформації хромелю, що спричиняє незворотні зміни його термоелектричних властивостей. Вперше експериментально досліджено зв'язок змін термоелектричних властивостей з інтенсивністю акустичної емісії. Експериментально встановлено, що внутрішні напруження спричинюють на порядок більші зміни термоелектричної неоднорідності алюмелю, ніж хромелю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В361.51,022 + З322-544-042
Шифр НБУВ: РА381097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Дорожовець 
Корекція статичної похибки вимірювального перетворювача температури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.04 / Наталія Михайлівна Дорожовець ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2005. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-5
Шифр НБУВ: РА340222

Рубрики:

      
6.

Лях-Кагуй Н.С. 
Низькотемпературні характеристики ниткоподібних кристалів Sisub1-x/sub Gesubx/sub і їх застосування для створення елементної бази сенсорів температури та деформації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / Н.С. Лях-Кагуй ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-5 + В379.223,022 +
Шифр НБУВ: РА334893

Рубрики:

      
7.

Васильків Н. М. 
Підвищення точності вимірювання температури термопарами в процесі експлуатації: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.04 / Н. М. Васильків ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено властивості похибки від набутої термоелектричної неоднорідності електродів термопар і розроблено математичні моделі дрейфу функції перетворення електродів термопар типу ХА від температури експлуатації та поточної температури ділянок електродів за фіксованих часів експлуатації. Це дало змогу ідентифікувати найбільш небезпечні умови експлуатації термоелектричних перетворювачів щодо похибки від набутої неоднорідності, класифікувати методи корекції дрейфу їх функцій перетворення з точки зору впливу цієї похибки, а також запропонувати новий метод її корекції. Досліджено властивості даного методу корекції, показано, що він зменшує вплив набутої неоднорідності на результат вимірювання в 3 - 6 разів. Розроблено структуру прецизійної системи вимірювання температури та стенд метрологічної перевірки термоелектричних перетворювачів зі значною набутою термоелектричною неоднорідністю, придатні для реалізації запропонованого методу корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-544-042
Шифр НБУВ: РА379479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Курська Т.М. 
Підвищення точності температурних вимірювань за допомогою самокаліброваних датчиків: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / Т.М. Курська ; Держ. ком. України з питань техн. регулювання та споживч. політики, Нац. наук. центр "Ін-т метрології". — Х., 2008. — 28 с. — укp.

Створено нові структурні елементи у системах термоконтролю технологічних процесів з метою підвищення точності та вірогідності температурних вимірювань засобами контактної термометрії, розташованими у важкодосяжних місцях на об'єктах підвищеного ризику. Проведено теоретичний розрахунок і практичну апробацію розроблених зразків самокалібрувального датчика температури (СДТ). Досліджено метрологічні характеристики зразків СДТ. Відзначено, що необхідність створення СДТ зумовлена необхідністю метрологічного забезпечення первинних перетворювачів (ПВП), розташованих у технічно необслуговуваних приміщеннях, безпосередньо за умов експлуатації, без демонтажу. Виявлено, що використання СДТ дозволяє суттєво знизити похибки вимірювань температури, що важливо для об'єктів підвищеного ризику - підприємств енергетики, металургії. З використанням результатів, одержаних завдяки проведеним дослідженням, розвинуто теорію та практичні аспекти передачі розміру одиниці температури від первинного еталона до робочих ЗВТ. Завдяки проведеному дослідженню підвищено точність температурних вимірювань за умов експлуатації засобами контактної термометрії, установленими у важкодосяжних місцях на об'єктах підвищеного ступеня ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-52 +
Шифр НБУВ: РА361781

Рубрики:

      
9.

Яцук Ю.В. 
Покращання метрологічних характеристик цифрових перетворювачів температури в робочих умовах експлуатації: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.04 / Ю.В. Яцук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Установлено залежність методичної похибки діодних температурних сенсорів як функції основних конструктивних і електрофізичних параметрів - вимірювального струму, опорів бази та виводів, концентрації домішок, конфігурації p - n переходу та його опору ізоляції, що дозволило уточнити їх фізико-математичну модель й усунути вплив нестабільних параметрів на результат вимірювання температури. Запропоновано алгоритм адитивно-мультиплікативного калібрування цифрових діодних термометрів з модуляцією вимірювальних струмів на основі використання кодокерованих мір напруги, що уможливлює їх перевірку на місці експлуатації. Виявлено, що, завдяки використанню кодокерованих мір опору, є можливою реалізація оперативного метрологічного контролю процесів вимірювання температури цифровими терморезистивними термометрами, які працюють за диференційним методом вимірювання та зменшення похибок, зумовлених тридротовою лінією зв'язку, практично до значень, притаманних термометрам з чотиридротовою лінією зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-5 +
Шифр НБУВ: РА360649

Рубрики:

      
10.

Озгович А.І. 
Покращення характеристик передачі термошумових сигналів в шумових термометрах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.04 / А.І. Озгович ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі підвищення точності шумових термометрів, зокрема зменшенню похибок шумового термометра, які виникають при передачі вимірювального термошумового сигналу від первинного перетворювача до вимірювального блока шумового термометра. Сформульовано рекомендації щодо вибору параметрів первинного перетворювача, типу ліній зв'язку, для різних шумових термометрів в залежності від частотного діапазону, довжини лінії і температурного діапазону. Запропоновано схеми шумових термометрів з корекцією похибки, спричиненої спотворенням вимірювального сигналу при його передачі до вимірювального блока та накладанням неінформативних шумових сигналів. На основі запропонованих методів корекції розроблено алгоритми і програмне забезпечення для розрахунку параметрів системи. Запропоновано методику визначення параметрів первинного перетворювача. Розроблено методику розрахунку параметрів первинного перетворювача, лінії зв'язку, схем корекції при розробці нових моделей шумових термометрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-521

Рубрики:

      
11.

Мелещук Д.В. 
Прецизійні мости змінного струму для вимірювання імпедансу платинових термометрів опору в діапазоні частот: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.05 / Д.В. Мелещук ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено прецизійні мости змінного струму, що дають змогу проводити експериментальне дослідження частотної залежності активного опору термометрів. Здійснено теоретичне дослідження похибок термометрів опору та залежності цих похибок від частоти та вимірюваної температури. Розроблено структурні схеми прецизійних трансформаторних мостів, проведено аналіз їх метрологічних характеристик та запропоновано шляхи зменшення похибок стосовно цих мостів. Розроблено схеми безтрансформаторних мостів й алгоритм калібрування, що дає змогу підвищити точність таких пристроїв. Створено термометричний міст змінного струму для високоточного вимірювання опору, який разом з термометром здійснює прецизійне вимірювання температури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-524 +
Шифр НБУВ: РА333215

Рубрики:

      
12.

Дегтярьов 
Розробка магнітометричних методів та модульних систем вимірювання дипольних магнітних моментів джерел зовнішнього магнітного поля: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / Олександр Валентинович Дегтярьов ; Севастопольський національний ун-т ядерної енергії та промисловості. — Севастополь, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322
Шифр НБУВ: РА359139

Рубрики:

      
13.

Готра О.З. 
Сенсори температури на основі інтегральної електроніки та оптики: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.04 / О.З. Готра ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 36 с. — укp.

Розроблено нові сенсори температури на основі інтегральної електроніки та оптики: термосенсорних інтегральних схем (ІС), рідкокристалічних і волоконно-оптичних структур для термометрії. Досліджено закономірності модифікації рідкокристалічних матеріалів для термометрії. Розроблено нові рідкокристалічні сенсори температури на основі фазових переходів, селективності пропускання та розкладу білого світла. Наведено нові мікроелектронні сенсори температури систем: скловолокно - рідкрий кристал, оптична призма - рідкрий кристал, в основу роботи яких покладено температурну залежність параметрів світлового потоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-53
Шифр НБУВ: РА320525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Луценко В.Ю. 
Створення та дослідження комутаційних перетворювачів сигналів термопар: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.05 / В.Ю. Луценко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 17 с. — укp.

Розроблено та досліджено комутаційні перетворювачі сигналів термопар. Обгрунтовано спосіб комутаційного перетворення термоелектрорушійної сили у короткий імпульс вихідної напруги, що дозволило підвищити чутливість вимірювання температури. Розроблено схеми комутаційних перетворювачів, які дозволяють проводити вимірювання температури з високою швидкодією й роздільною здатністю, контролювати ступінь деградації термопари та досліджувати теплові властивості різних середовищ. Запропоновано математичну модель комутаційного перетворення та проведено аналіз складових результуючої похибки комутаційного перетворення. Удосконалено алгоритм вимірювання термоелектрорушійної сили у режимі протікання зовнішнього струму через спаї термопари, що дає можливість виключити вплив на результати вимірювання виділення тепла Джоуля - Ленца.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-544-042 +
Шифр НБУВ: РА361998

Рубрики:

      
15.

Кравчук Н.С. 
Температурні перетворювачі на основі реактивних властивостей структур метал - діелектрик - напівпровідник: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.04 / Н.С. Кравчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Запропоновано фізичну модель процесів на поверхні та в об'ємі каналу метал - діелектрик - напівпровідник (МДН)-транзистора з урахуванням комплексу різних факторів впливу. На її основі розроблено математичну модель, яка представляє аналітичні залежності активної та реактивної компонент малосигнального імпедансу двозатворного МДН-транзистора від температури у широкому частотному діапазоні для рзних зміщень на затворі. Апробовано комплексний метод експериментальних досліджень реактивних властивостей МДН-структур, який поєднує відомі класичні методи дослідження з радіовимірювальними методами вимірювання комплексних опорів чотириполюсників, що дозволяє усунути фізичну неоднозначність трактування результатів. Запропоновано пристрої з метою вимірювання температури автогенераторного типу, еквівалентні коливні контури в яких реалізовано на двозатворному МДН-транзисторі, що забезпечує високу чутливість та дозволяє вирішити проблему підвищення точності вимірювання температур у 2 - 3 рази. Рекомендовано застосовувати метод Ляпунова для аналізу стійкості розроблених перетворювачів температури, який дозволив отримати функції їх перетворення. Оцінено чутливість розроблених перетворювачів і проаналізовано похибки їх вимірювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-5 + З264.52
Шифр НБУВ: РА318901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Прохоренко С.В. 
Теплофізичні засади стабілізації процесів топлення-кристалізації евтектичних стопів для створення реперних точок температури: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.04 / С.В. Прохоренко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 41 с. — укp.

Проаналізовано розвиток теоретичних засад і принципів побудови реперних точок температури з використанням металевих стопів евтектичної концентрації як робочої речовини. Висвітлено причини нестабільності відтворення температури фазових переходів топлення - кристалізація. Встановлено, що базовими джерелами нестабільності відтворюваності температури та неєдиності металевих реперних точок МТШ - 90 є неоднозначність визначення концентрації та природи домішок, а також відсутність належних уніфікованих, індивідуальних для кожної робочої речовини, технологій реалізації фазових переходів кристалізації. Показано, що евтектичні ізотопи у певному температурному інтервалі після топлення зберігають мікронеоднорідну структуру. Доведено, що завдяки кластерній будові структура евтектичних розтопів особливо чутлива до накладення фізичних полів. Розроблено методологію оцінки значень енергетичного вливу на розтоп робочої речовини з метою формоутворення дрібнодисперсної, рівнозернистої енергонасиченої структури, яка забезпечує найбільш ізотермічне плато топлення. Контроль формування оптимального рівня однорідності та дисперсності кристалічної структури робочої речовини під час її кристалізації здійснюється з використанням адаптованого методу акустичної емісії (АЕ). У процесі топлення розроблений метод використовується для визначення початку та завершення фазового переходу. Наведено результати дослідження прецизійного складу евтектики системи In - Ga - Sn, необхідного рівня перегріву розплаву, параметрів його енергетичної обробки та умов кристалізації, оптимальних для одержання наступного максимально ізотермічного плато топлення, а також рівня його тривалої cтабільності з застосуванням рентгенографічного, віскозиметричного, калориметричного, металографічного, диференціального термічного та АЕ методів аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.5 в641.0,022 + З322-5 +
Шифр НБУВ: РА339024

Рубрики:

      
17.

Кочан О. В. 
Термоелектричний перетворювач з керованим профілем температурного поля: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.04 / О. В. Кочан ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Запропоновано та досліджено новий вид давача температури - термоелектричний перетворювач з керованим профілем температурного поля (ТЕП з КПТП). В ньому, за рахунок стабілізації власного профілю температурного поля вздовж електродів головної термопари, незалежного від змін температурного поля об'єкта вимірювання, деградаційні процеси в її термоелектродах проявляються тільки у вигляді часового дрейфу функції перетворення та не можуть себе проявити як похибка від набутої за експлуатації термоелектричної неоднорідності, у разі якої генерована термо-е.р.с. залежить не тільки від температур робочого злюту та злютів порівняння, а і від профілю температурного поля вздовж електродів термопари. Проведено аналіз похибок ТЕП з КПТП, запропоновано метод регулювання температури підсистемами ТЕП з КПТП. Теоретично оцінено методичну похибку від теплового потоку від нагрівників до робочого злюту головної термопари. Розроблено та виготовлено макет ТЕП з КПТП і стенд його дослідження, експериментально підтверджено теоретичні висновки. Розроблено структуру системи, що використовує ТЕП з КПТП, показано, що за використання вибраних технічних рішень похибка від неоднорідності не перевищує 0,2 °С, а за періодичній метрологічній перевірці головної термопари похибка виміру температури не перевищує 1,3 °С.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-5
Шифр НБУВ: РА379638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Когут 
Термоелектричні та магнетні характеристики ниткуватих кристалів Si1-xGex та створення на їх основі сенсорів теплових величин: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / Юрій Романович Когут ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-5
Шифр НБУВ: РА362734

Рубрики:

      
19.

Микитин І.П. 
Термошумовий термометр: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.04 / І.П. Микитин ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі створення шумового термометра (ШТ) промислового застосування, придатного для вимірювання термодинамічної температури з високою точністю та бездемонтажної перевірки існуючих термоперетворювачів опору на об'єктах. Виведено функцію перетворення ШТ з використанням математичного апарата статистичного аналізу. Отримано вирази стосовно визначення методичної похибки, пов'язаної з випадковою природою корисного сигналу, а також інструментальних похибок каналу перетворення шумового сигналу. Доведено залежність методичної похибки від часу перетворення, робочої частоти смуги ШТ та відношення рівнів корисного сигналу до неінформативного. Запропоновано методику вибору опору первинного перетворювача у залежності від шумових параметрів активних елементів вхідного каскаду кореляційного підсилювача. Розроблено схемні рішення вторинного приладу та отримано математичні вирази, які дозволяють поставити вимоги до параметрів елементів схеми, виходячи з потрібної точності перетворення. Сформульовано рекомендації щодо градуювання ШТ та запропоновано методи алгоритмічної корекції результату вимірювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-521
Шифр НБУВ: РА309323 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського