Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (75)Книжкові видання та компакт-диски (51)
Пошуковий запит: (<.>U=И181.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Ткаченко 
Контроль пиловибухобезпеки гірничих виробок вугільних шахт за показаннями датчиків концентрації пилу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / Сергій Миколайович Ткаченко ; Національний гірничий ун-т. — Д., 2003. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.2-7с-51
Шифр НБУВ: РА330900

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Ніколаєв Є.Б. 
Обгрунтування параметрів зволоження пласта під час вибухової відбійки вугілля для попередження пилогазоутворення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / Є.Б. Ніколаєв ; Держ. Мак. НДІ з безпеки робіт у гірн. пром-сті. — Макіївка, 2004. — 19 с. — укp.

Встановлено закономірності та особливості формування у вугільному пласті попередньо зволоженої зони, визначено параметри зволоження для попередження пилогазоутворення під час вибухової відбійки вугілля. Наведено оцінку сучасних способів і засобів попередження проявів пилогазового фактора у процесі вибухової відбійки вугілля за критерієм ефективності, запропоновано шляхи їх удосконалення. Визначено залежності впливу зволоження на зміни деформаційних характеристик вугілля і процеси пилогазоутворення під час його вибухової відбійки, обгрунтовано можливість керування даними процесами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.23 +
Шифр НБУВ: РА331711

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Гого В.Б. 
Розвиток наукових основ та удосконалення засобів гідрознепилювання для покращення умов праці у вугільних шахтах: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.26.01 / В.Б. Гого ; Держ. Макіїв. НДІ з безпеки робіт у гірн. пром-сті. — Макіївка, 2009. — 36 с. — укp.

Досліджено проблему покращання умов праці шахтарів за пиловим фактором. Розвинуто теорію гідродинамічного знепилювання на базі імпульсно-хвильових ефектів, що утворюються за процесів поглинання частинок пилу краплями рідини. Обгрунтовано раціональні технічні засоби гідродинамічної боротьби з пилом. Теоретично встановлено й експериментально підтверджено, що для частинок пилу та крапель рідини у процесі імпульсно-хвильової взаємодії виникають частотні пульсації разом зі змінами амплітуд коливань їх імпульсів у вгляді хвилі тиску, що підвищує ефективність синергетичних імпульсів ударних взаємодій крапель рідини та частинок у процесах їх злиття (знепилювання). Відзначено, що поздовжні пульсації компонентів створюють поздовжню хвилю, енергетичний максимум якої пропорційний амплітудам пульсацій крапель рідини та частинок пилу. Зроблено прогноз вірогідності захоплення частинок пилу краплями рідини з урахуванням стану фракталів бінарної системи, тобто одна крапля рідини може захопити тільки одну або дві частинки пилу. Час формування "межової краплі" є технологічним часом гідродинамічного знепилювання. На підставі встановлених закономірностей і особливостей імпульсно-хвильової дії крапель рідини на частинки пилу розроблено установки, які апробовано за промислових умов. Показано ефективність їх використання для покращання умов праці шахтарів за пиловим фактором. Запропоновано рекомендації щодо вдосконалення засобів гідрознепилювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.23 +
Шифр НБУВ: РА363871

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Мулявко В.І. 
Теоретичне обгрунтування та розробка апаратів сухого вловлювання і поділу пилу на компоненти: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.26.01 / В.І. Мулявко ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2003. — 41 с.: рис. — укp.

Уперше розроблено теорію поля постійного магніту обмежених розмірів та поліградієнтного поля циліндричної магнітної системи, а також одержано вираз сили, яка діє на частку пилу в цьому полі. Теоретично встановлено залежність ступеня вловлювання пилу циклоном нового покоління, в якому створено канали з ламінарною течією повітря. Одержано вирази для розрахунку ефективності магнітного та інерційно-магнітного вловлювання пилу циклонним апаратом. Визначено залежності інерційного, дифузійного та електростатичного осадження пилу на шторі, складеної з вертикально підвішених тонких волокон. Запропоновано метод визначення аеродинамічної міцності флокул, які утворилися під час магнітної коагуляції пилу. Одержано залежність кута повороту частинки пилу в магнітному полі від його параметрів та розроблено засіб вимірювання її магнітних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.24-51 +
Шифр НБУВ: РА327442

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського