Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (326)Книжкові видання та компакт-диски (56)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>U=К222.07$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Раздобрєєв В.Г. 
Вплив параметрів деформаційно-термічної обробки вуглецевих та низьколегованих сталей на формування їх структурного стану, комплексу механічних властивостей та експлуатаційних характеристик: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / В.Г. Раздобрєєв ; НАН України. Ін-т чорної металургії ім. З.І.Некрасова. — Д., 2001. — 20 с. — укp.

Проведено промислове випробування ДТО прокатки за знижених температур під час кінцевих етапів процесу за умов дрібносортового стану 250-1 меткомбінату "Криворіжсталь". Встановлено підвищення характеристик міцності та пластичності термозміцненої арматури, отриманої за знижених температур, що сприяє підвищенню рівня довговічності такого прокату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.073 + К621.3-1
Шифр НБУВ: РА314181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Міходуй О.Л. 
Вплив технологічних факторів на формування залишкових напружень в зварних з'єднаннях високоміцних сталей: Автореф. дис...канд. техн. наук: 05.03.06 / О.Л. Міходуй ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено характер розподілу залишкових напружень у зварних з'єднаннях та оптимізації процесів зварювання з метою зменшення їх рівня у конструкціях низьковуглецевих легованих бейнітно-мартенситних сталей з границею текучості =>600 МПа. Значну увагу приділено впливу теплофізичних процесів та структурних перетворень на закономірності формування залишкових напружень у зварних з'єднаннях. Розроблено експериментально-розрахунковий підхід, що дозволяє прогнозувати характер протікання температурних деформацій у металах швів та ЗТВ, а також оцінювати їх вплив на закономірності формування залишкових напружень у зварних з'єднаннях. Наведено голографічний метод досліджень залишкових напружень у з'єднаннях високоміцних сталей. Розглянуто вплив структури металу швів (бейнітно-мартенситних, феррито-перлітних та аустенітних) на формування у них залишкових напружень. Істотний вплив на рівень даних напружень здійснює співвідношення температур структурних перетворень металу шву та ЗТВ. Простежено вплив параметрів режимів зварювання та температур попереднього підігріву на формування залишкових напружень. Розглянуто основні положення технологічних процесів, за яких у зварних з'єднаннях високоміцних сталей забезпечується мінімальний рівень залишкових напружень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.075 + К641.51-1
Шифр НБУВ: РА309601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Позняков 
Зварюваність високоміцних сталей при ремонті конструкцій тривалого терміну експлуатації: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.06 / Валерій Дмитрович Позняков ; НАН України; Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2009. — 38 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.075 + Ж830.515
Шифр НБУВ: РА365894

Рубрики:

      
4.

Ігнатенко О.В. 
Механізм зародження індукованих воднем тріщин у зварних з'єднаннях високоміцних низьколегованих сталей: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / О.В. Ігнатенко ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вивчено механізм зародження індукованих воднем холодних тріщин у зварних з'єднаннях високоміцних низьколегованих сталей. Проведено теоретичні дослідження та числове моделювання процесів, які відбуваються у зерні металу з ОЦК решіткою під час народження та розвитку субмікротріщини. Запропоновано математичну модель транспортування водню рухомими крайовими дислокаціями. Досліджено вплив температури металу, швидкості руху крайових дислокацій і концентрації дифузійного водню на кількість водню, транспортованого дислокаціями до місця утворення субмікротріщини. Удосконалено модель Зінера - Стро утворення субмікротріщини за дислокаційним механізмом. Розроблено розрахунково-експериментальну методику визначення параметрів енергетичних пасток водню у металі шва, а саме: енергії взаємодії водень - пастка та щільності пасток. Проаналізовано вплив параметрів енергетичних пасток на кінетику масоперенесення водню у металі на його перерозподіл у зварному з'єднанні. Наведено рекомендації для запобігання зародженню на мікрорівні у зварному з'єднанні індукованих воднем холодних тріщин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.075 + К641-18 +
Шифр НБУВ: РА358347

Рубрики:

      
5.

Тригуб М.П. 
Нові електронно-променеві технології та обладнання для одержання високоякісних злитків легованих сталей та сплавів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.07 / М.П. Тригуб ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2002. — 33 с. — укp.

Наведено результати порівняння основних засобів електронно-променевої плавки (ЕПП) за ступенем рафінування, продуктивності, чаду металу та витрат електроенергії. Досліджено теплофізичні та фізико-хімічні процеси електронно-променевої плавки з проміжною ємністю (ЕППЄ). Надано математичний опис процесу рафінування, що враховує кінетичні особливості гетерогенних металургійних реакцій дегазації та випару. Узагальнено експериментальний матеріал з теорії та практики ЕПП і кристалізації розплаву стосовно конкретних сталей і сплавів. Виявлено взаємозв'язок фізико-хімічних процесів, що тривають у разі ЕППЄ, з якістю сталей і сплавів і рівнем їх службових характеристик. Розроблено технологію й устаткування електронно-променевої плавки сталей і сплавів з застосуванням проміжної ємності, а також конструкції лабораторних і промислових установок з проміжною ємністю. Надано оцінку економічної ефективності ЕППЄ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.072 + К327.48
Шифр НБУВ: РА319687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Степанюк С.М. 
Оборотна воднева крихкість при зварюванні високоміцних низьколегованих сталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / С.М. Степанюк ; НАН України, Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Отримано кількісні залежності впливу температури металу, швидкості деформації та концентрації дифузійно-рухомого водню в металі на оборотну водневу крихкість (ОВК) конструкційних сталей, вивчено особливості протікання даного процесу за умов зварювання високоміцних низьколегованих (ВМНЛ) сталей, розроблено заходи щодо зниження його негативної дії. З використанням мас-спектрометрії розроблено методику комплексного аналізу продуктів термодесорбції зі зварювальних матеріалів та компонентів електродного покриття. Запропоновано спосіб зниження ОВК під час зварювання ВМНЛ сталей шляхом введення до металу шва енергетичних пасток водню з енергією зв'язу, вищою за енергію дислокацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.075 + К641,27-18
Шифр НБУВ: РА316526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Мордюк 
Особливості пластичної деформації та структурних змін алюмінію, міді та армко- заліза при ударних ультразвуковій і низькочастотній обробках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Богдан Миколайович Мордюк ; НАН України; Інститут металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.076 + К230.76
Шифр НБУВ: РА310821

Рубрики:

      
8.

Братутін В.Г. 
Розвиток методів розрахунку зміцнення низьковуглецевих сталей у процесах холодної обробки тиском з немонотонною деформацією: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / В.Г. Братутін ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2002. — 16 с. — укp.

Вперше одержано залежності між напругами та деформаціями для технологічних операцій обробки металів тиском, що характеризується наявністю знакозмінної деформації або монотонної та знакозмінної деформацій, що чергуються, з інтенсивністю логарифмічної деформації вигину до 0,04. Показано, що зміцнення низьковуглецевих сталей у разі їх знакозмінного пластичного вигину в операціях холодної правки, перемотуванні листів і дроту не залежить від кількості вигинів та амплітуди вигину, а визначається величиною накопиченої деформації. Встановлено, що розрахунок енергосилових параметрів у процесах обробки металів тиском із чергуванням монотонної та знакозмінної деформації здійснюється без урахування знеміцнення попередньо нагартованого металу після знакозмінних вигинів, якщо наступна за вигином монотонна логарифмічна деформація перевищує 0,03, незалежно від амплітуди та кількості вигинів. На підставі зіставлення кривих зміцнення залежно від інтенсивності логарифмічної деформації у відмінності від відносної деформації вперше показано, що зміцнення повністю відпаленої сталі 08кп після прокатки у 2 рази більше у порівнянні з розтяганням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.073 + К62,27 +
Шифр НБУВ: РА322435

Рубрики:

      
9.

Вакуленко І.О. 
Структуроутворення та деформаційне зміцнення при пластичній деформації вуглецевих сталей: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.01 / І.О. Вакуленко ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2003. — 34 с. — укp.

На основі роздільного вивчення впливу розміру зерна фериту, морфології, дисперсності і розподілу карбідної фази в вуглецевій сталі на процеси зародження та поширення пластичної течії встановлено механізм деформаційного зміцнення сталі та формування дислокаційних чарункових структур. Спільне дослідження структурних змін і деформаційного зміцнення в області малих пластичних деформацій низьковуглецевих сталей з ферито-мартенситними структурами, середньо- і високовуглецевих з дрібним поліедричним зерном фериту дозволило роз'яснити одержаний високий комплекс властивостей у сталях з складними ферито-цементито-мартенситними структурами. Враховуючи структурний стан металу, досліджено механізм деформаційного зміцнення в процесі реверсивного навантаження вуглецевих сталей, запропоновано заходи щодо зміни характеру поведінки вуглецевої сталі під час деформації. На основі досліджень структурних змін і деформаційного зміцнення вуглецевих сталей під час реверсивного навантаження розроблено технологію атермічного зміцнення холоднокатаного прокату. Проведено порівняльний аналіз розвитку процесів деформаційного зміцнення залежно від структурних параметрів низьковуглецевої, тонколистової гаряче- і холоднокатаної відпаленої сталі, на основі якого розроблено режими відпалу гарячекатаного прокату, що дали можливість підвищити комплекс властивостей металу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.073 + К621.400.4 +
Шифр НБУВ: РА328472

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського